:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C bezchmurnie

Ogłoszono konkursy na stanowiska dyrektorów ciechanowskich przedszkoli

Edukacja, Ogłoszono konkursy stanowiska dyrektorów ciechanowskich przedszkoli - zdjęcie, fotografia

Jeszcze w sierpniu poznamy nazwiska dyrektorów trzech miejskich przedszkoli. Konkurs na dyrektorskie stanowiska ogłosił właśnie prezydent miasta. Kandydaci mogą zgłaszać swoje oferty do 14 sierpnia.

Rozpisanie konkursów jest pokłosiem nowelizacji ustawy oświatowej. Wymusiła ona na organach prowadzących placówki, czyli w przypadku Ciechanowa samorządzie, konieczność przeprowadzenia konkursów na dyrektorów przedszkoli. Do tej pory kadencje dyrektorów, którzy spełniali oczekiwania organu prowadzącego i należycie wywiązywali się ze swoich obowiązków, można było przedłużyć bez konieczności rozpisywania konkursu.

Nowe regulacje sprawiły, że w tym roku w Ciechanowie konieczne okazało się przeprowadzenie konkursów na stanowiska dyrektorów trzech miejskich przedszkoli. Z końcem sierpnia wygasają bowiem kadencje Renaty Kowalik - dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 1, Barbary Derbin z MP 6 oraz Bożeny Wernik z MP 10. Najdłużej, bo od 15 lat, swoją funkcję pełni Barbara Derbin. Z kolei Renata Kowalik i Bożena Wernik zarządzają placówkami przez dwie kadencje, czyli od 10 lat.

Konkurs na stanowiska dyrektorów we wszystkich trzech placówkach został ogłoszony pod koniec lipca. Kandydaci muszą spełnić szereg wymagań, w tym m.in. przedstawić własną koncepcję funkcjonowania i rozwoju danego przedszkola (pełna treść ogłoszenia dostępna jest TUTAJ). Dokumenty od osób zainteresowanych będą przyjmowane do 14 sierpnia w siedzibie Centrum Usług Wspólnych przy ul. Jesionowej 27. Same konkursy najprawdopodobniej zostaną przeprowadzone 25 sierpnia.

Ogłoszono konkursy na stanowiska dyrektorów ciechanowskich przedszkoli komentarze opinie

  • gość 2017-08-09 08:28:16

    Mam nadzieję ze zmieni się dyrekcja w MP 6 i w końcu to przedszkole równanie zmieni się dla dzieci. Aktualna Pani dyrektor udaje przychylną rodzicom a w rzeczywistości nic nie robi w kierunku poprawy opieki przedszkolanek nad dziećmi.

  • gość 2017-08-14 18:43:18

    Całkowicie zgadzam się z powyższą opinią. Pani Dyrektor MP6 to bardzo miła kobieta, ale w mojej opinii nie umie zarządzać placówką. Nie potrafi rozwiązywać sytuacji konfliktowych. To przedszkole potrzebuje dyrektora z nową energią i umiejętnościami zarządzania ludźmi.

Dodajesz jako: Zaloguj się