:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C bezchmurnie

Oficjalnie: Prezydent Kosiński będzie ubiegał się o reelekcję

Samorząd, Oficjalnie Prezydent Kosiński będzie ubiegał reelekcję - zdjęcie, fotografia

Prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński oficjalnie zadeklarował, że będzie ubiegał się o reelekcję w tegorocznych wyborach samorządowych. Jest tym samym pierwszym kandydatem, który potwierdził swój start w wyścigu o prezydencki fotel.

Decyzję ogłosił na pośrednictwem filmiku, który dziś (czwartek, 8 lutego) opublikował na swoim facebookowym profilu. Prezydent Kosiński „na gorąco” odpowiedział na kilka pytań:

Dlaczego teraz poinformował Pan o swojej decyzji?

Krzysztof Kosiński: - Chcę kategorycznie przeciąć spekulacje. Zamierzam kandydować i będę zabiegał o reelekcję. Mieszkańcy ponad 3 lata temu obdarzyli mnie ogromnym zaufaniem, za które dziękuję. W tym czasie w Ciechanowie zostało zrobione naprawdę bardzo wiele. Jesteśmy w trakcie realizowania wielkich inwestycji, ale trzeba powiedzieć, że wiele jest jeszcze do zrobienia. Trzeba skończyć to, co się zaczęło oraz podjąć się nowych wyzwań. Do swojej funkcji podchodzę odpowiedzialnie. Otrzymuję sygnały, że mieszkańcy cały czas na mnie liczą, czuję się więc zobowiązany do startu w wyborach. Ogrom zrealizowanych i realizowanych obecnie inwestycji, dziesiątki milionów złotych pozyskanych środków zewnętrznych, zmniejszanie zadłużenia miasta i rekordowy budżet na inwestycje to fakty, które mówią same za siebie. Jest to też moja gwarancja na przyszłość dla mieszkańców, że będzie co najmniej tak aktywnie i skutecznie, jak obecnie.

Kilka miesięcy temu mówił Pan, że za wcześnie na deklaracje wyborcze.

- Kilka miesięcy temu nie wiedzieliśmy, na jakich zasadach odbędą się wybory samorządowe. Parlamentarzyści zmieniali wówczas kodeks wyborczy. Nowe przepisy weszły w życie kilka dni temu. Znamy więc zasady gry. Stąd nie zamierzałem długo czekać. Mieszkańcom należą się jasne deklaracje, a nie wymijające odpowiedzi.

Jakie zmiany w przepisach wyborczych są Pańskim zdaniem istotne z perspektywy mieszkańców?

- Wiemy chociażby, że kolejna kadencja prezydenta miasta będzie trwała 5 lat, a nie 4. To korzystna zmiana, bo będzie można działać jeszcze bardziej strategicznie i z długofalową wizją rozwoju. Ponadto nie będziemy mieli już w Ciechanowie jednomandatowych okręgów wyborczych i to akurat uważam za zmianę na gorsze. Trzeba się jednak do tego dostosować, skoro rządzący tak zdecydowali.

Kiedy zacznie się kampania wyborcza?

- Kampania zacznie się pewnie w wakacje po formalnym ogłoszeniu wyborów. Ja robię swoje. Sądzę, że mieszkańcy dostrzegają, jak bardzo miasto się zmienia, jak wiele się dzieje i ile jeszcze może być przed nami. Konsekwentnie realizuję swoje cele związane z działalnością na rzecz miasta, bez względu na kalendarz wyborczy.

Dodajmy, że dokładna data wyborów samorządowych nie została jeszcze ustalona. PKW poinformowała pod koniec stycznia, że w grę wchodzą trzy terminy: 21 października, 28 października lub 4 listopada.

Oficjalnie: Prezydent Kosiński będzie ubiegał się o reelekcję komentarze opinie

  • Ośmiorniczka - niezalogowany 2018-02-08 17:23:04

    Nieeeeeeeeeeeee! Tylko nie to. Stop PeeZelowi! Jedyna słuszna partia musi wystawić mocnego kandydata, który zmiecie PeeZelowca.

  • gość 2018-02-08 18:21:52

    a co ty chcesz od tego człowieka,ciechanow ma byc miastem młodych ludzi ,a niw kumoterstwa

  • Gość - niezalogowany 2018-02-08 18:47:13

    BARDZO SIĘ CIESZĘ ŻE BĘDZIE PAN KANDYDOWAŁ PONOWNIE NA URZĄD PREZYDENTA. JUŻ DZISIAJ MA PAN MÓJ GŁOS. JESTEM SENIORKĄ I CIESZY MNIE WIDOK ZMIENIAJĄCEGO SIĘ NA LEPSZE MOJEGO MIASTA. POWODZENIA W WYBORACH ORAZ W ŻYCIU OSOBISTYM. :-)

  • Gość - niezalogowany 2018-02-08 18:55:01

    Popieram. Nie głosowała do tej pory ale ten Prezydent zrobił tyle dobrego dla miasta , że oddam na niego swój głos i cała moja rodzina.

  • Gość - niezalogowany 2018-02-08 19:02:20

    Młody ambitny dobry prezydent. Takiego potrzeba dla Ciechanowa. Nie jakiegoś starego dziada który wcisnie kolegów. Krzysztof to dobry prezydent.

  • babcia Leokadia - niezalogowany 2018-02-08 19:17:04

    Taki miły,młody człowiek i dzień dobry mówjjjiiii.

  • gość 2018-02-08 19:54:40

    Ja i moja rodzina zagłosujemy na Pana - to jest pewne :) Tyle Pan zrobił dla tego miasta, a tyle hejtu było na Pana, ze strony lewackich "platformusów". Pozdrawiamy Pana Prezydenta :) PS: Czekamy na strzelnicę z rodziną :)))

  • Orbi - niezalogowany 2018-02-08 19:57:44

    Do gość A myślisz że ten młody prezydent to się nie otoczył swoimi, spójrz na spółki miejskie tam całe rzesze PSL-ich towarzyszy i ich rodzin, wszystkie instytucje komunalne to też PSL, nawet handel przy cmentarzu ten bez układów Prezydent oddał znajomym i rodzinie z Grzybowa. I to jest ten twój mlody prezydent bez układów ?????.

  • gość 2018-02-08 22:16:57

    Nie ma takich bez układów. Od zawsze tak było i będzie. Tyle że w tym przypadku to nie jest minus. Nie ważne czy z PSLczy PO,czy PiS, ważne żeby robił dobrą robotę a temu gościowi chyba tego zarzucić nie można . Być może te duże dotacje to pomoc Struzika i jego świty ale tyle co się przez ostatnie lata w tym mieście wydarzyło jest imponujące. Ja w ostatnich wyborach nie głosowałem na Kosińskiego bo mu nie wierzyłem, bo młody, nie doświadczony, na plecach PSLu kampanię robił ale....dał radę. Za oknem mam inny Ciechanów i za to dziękuję.

  • Gość - niezalogowany 2018-02-08 22:20:24

    Do goscia wyzej. A to lepiej miec w miescie same " biedronki " jak bylo w poprzednich latach?

  • gość 2018-02-09 00:05:26

    Za kostkę brukową na przelotowej ulicy (i to znowu nieudolnie położoną), za światła na Armii Krajowej - Ranieckiej gdzie stoi się przez cztery minuty i patrzy jak nikt nie przechodzi na drugą stronę ulicy, za drewnianą ścieżkę na błoniach, za obiecanki-cacanki o teatrze w Ciechanowie - nie. Stanowcze NIE. Chociaż PSL-owi kibicuję. Ale za te pomysły - dla tego człowieka - NIE.

  • gość 2018-02-09 00:17:11

    I jeszcze za topienie pieniędzy w tym rupieciu, co od trzydziestu lat straszy, zamiast pompować wodę... Jak by ktoś nie wiedział - w Tarnowie mają prawie taką samą, z tym, że sprawną - i nikt z nie musi z niej robić "MISIA" na miarę swoich możliwości... https://pl.wikipedia.org/wiki/Wieża_ciśnień_w_Tarnowie Również i za to - dla Pana Kosińskiego stanowcze NIE.

  • gość 2018-02-09 08:31:10

    Ja też do tej pory nie głosowałem na Pana ale gwarantuje że ma pan mój i mojej rodziny głos. A hejtem niech się pan nie przejmuje to jest problem tych którzy nigdy sami nic nie zrobią ale innym wytkną. Jestem ponadto przekonany, że nie jest to tylko mója decyzja o oddaniu głosu na Pana kandydaturę bo wszyscy widzą jak miasto wyglądało a jak wygląda. Dobra Robota !!!

  • BOR - niezalogowany 2018-02-09 08:51:28

    Zadufany w sobie i chodzący z nosem w górze dzieciak. Nie szanuje ludzi, nie pomaga i nie jest godzien tego urzędu. A o mobbingowaniu współpracowników i pracowników nie wspomnę ... a dużo bym mogła powiedzieć ...

  • Kamil - niezalogowany 2018-02-09 10:19:49

    To idź do innej pracy i zobaczysz co to jest wyzysk ... nigdy nie głosowałem ale pójdę na wybory i dam głos . Co przyjadę do Polski to widzę ze coś się zmieniło i tak powinno być :) pozdrawiam .

  • gość 2018-02-09 10:55:47

    Idź do prywaciarza to zobaczysz co to jest mobbing i wykorzystywanie pracownika.

  • UM - niezalogowany 2018-02-09 12:06:54

    Co innego przekaz medialny i wizerunek w mediach lokalnych a co innego codzienna praca w UM... dwie twarze, dwa oblicza... z czego jedna cała w pudrze

  • gość 2018-02-09 13:21:45

    Ci, którzy piszą, że "tyle się zmienia na lepsze" w Ciechanowie - niech podadzą jakieś konkrety... Tutaj konkretnie zostały podane chybione inwestycje po imieniu - światła na Ranieckiej, kostka brukowa na Sienkiewicza, gnijące deski do chodzenia na błoniach (które co roku trzeba będzie wymieniać), rupieć zwany zbiornikiem wyrównawczym, który działał połowicznie przez trzy lata i od trzydziestu lat powinien zostać rozebrany... A teraz czekamy na listę sukcesów od tych, którzy kłapią dziobami bezmyślnie, że "jaki to taki dobry prezydent"... Czas - start; pisać o "sukcesach" punkt po punkcie, a nie tylko "potakiwać"... Jak na razie - nikt nic nie napisał, bo nie ma o czym pisać...

  • Gość - niezalogowany 2018-02-09 15:16:02

    Kośiński chce kandydować na prezydenta Ciechanowa a faszystowska swastyka jest wydrapana na ścianie w bloku na ul. Okrzei 13. Życzę powodzenia.

  • Gość - niezalogowany 2018-02-09 15:48:23

    Modernizacja odkrytej plywalni, krubina razem z drogą i ścieżka rowerową itd:) mało...?

  • Kolo - niezalogowany 2018-02-09 18:15:31

    Niech spada na bambus. Obiecuje wszystko wszystkim i dupą się wypina. Tylko żeby się pokazać. Pierwszy celebryta Ciechanowa. Zwykłym ludziom środkowy palec pokazuje i mam nadzieję, że nie zapomną mu tego. Czekamy na kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

  • Tojatoja - niezalogowany 2018-02-09 21:56:21

    Nie! za drewniana kładke wzdłuż Łydyni, która kosztowała 520.000 złotych. Strach chodzić tamtędy, bo pierwsze jest bardzo ślisko, po drugie jest to niebezpieczne miejsce obok trzcin i krzaków, więc wieczorem i tak bezpieczniej jest iść ulicą , która jest oświetlona i oddalona od drewnianej kładki o ok 50 metrów. Zmarnotrawione ogromne pieniądze.

  • Gość - niezalogowany 2018-02-09 23:16:36

    Przynajmniej coś się dzieje a czy dobrze czy źle to się o karze, naj lepiej jest tylko krytykować i narzekać to mentalność Polaków

  • gość 2018-02-10 01:22:04

    Gościu z 16:36 - napisz co się dzieje w tym Ciechanowie takiego, co się wcześniej nie działo, bo jakoś nie ogarniam, co masz na myśli...

  • gość 2018-02-10 01:57:27

    Gościu z 15:48:23 - przebudowa ul. Sońskiej, to inwestycja Starostwa... Gmina miejska Ciechanów dała od siebie mniej niż połowę kosztów na przebudowę (2 305 473 zł). Całkowity koszt inwestycji to 7 262 221,81 zł. Dokumentacją i procedurami zajęło się Starostwo... Zasługa prezydenta w tym taka, że wydał pieniądze, które i tak musiał wydać na drogi... Resztę zrobili za niego... Tyle, że nie przeszkadzał... Co do pływalni - nie została wyremontowana do końca... Szatnie dalej straszą i generalnie jest brudno, że aż strach. A co do przydrożnego stawu na Krubinie - sprawę lepiej pozostawić bez komentarza... Wszystko to tutaj takie ulinione i robione, żeby nie było, że się nic nie robiło... Chybione inwestycje bez ładu i składu. Bez żadnej wizji i wielkomiejskiego rozmachu. A przecież kiedyś byliśmy miastem wojewódzkim...

  • gość 2018-02-10 11:27:49

    nie wszyscy są świadomi że PSL to ZSL - komuchy bez żadnych zasad którzy cały czas pchają się tylko do "koryta", a zasługi Kosiniaka to miedzy innymi swoją decyzją chciał zniszczyć polski Bank Spółdzielczy.............

  • gość 2018-02-10 13:33:55

    Do PSL-u nic nie mam... Partia jak każda inna (PiS też pozałatwiał swoim stołki, a teraz jeszcze premie poodpalał)... Liczy się jednak człowiek, a nie partia. A w tym przypadku, to chyba komuś pomylił się urząd prezydenta z urzędem sołtysa, a co najwyżej wójta... A do burmistrza - bardzo jeszcze daleko...

  • gość 2018-02-10 22:50:17

    do gościa z 1:57 Chcesz wielkomiejskich inwestycji ? Ale jakim prawem ? Degrengolada była przez dobre 10 lat po utraceniu statusu miasta wojewódzkiego, żadnych sensownych inwestycji. Strata 4 tyś mieszkańców a mogłoby iśc w drugą stronę (patrz Ełk, Suwałki). Dopiero po 2007 roku coś drgnęło a na dobre od 2014 roku widać poprawę. Miasto gdyby było w pierwszej dekadzie lat 2000 zarządzane tak jak teraz na pewno byłoby poważniej brane pod uwagę (jako ośrodek regionalny) czy to przez potencjalnych inwestorów czy ludzi poszukujących miejsca do osiedlenia się na stałe. Młodzi ambitni mniej i bardziej uciekają do dużych miast lub za granicę, ale tam nie jest tak rózówo i często niektórym po kilku latach trzeba wrócić, ale by to zrobić, trzeba mieć do czego! I tutaj jest nadzieja, że następne 5 lat rządów prezydenta mogą dać impuls do rozwoju miasta na skalę o jakiej żadne okoliczne miasto sąsziedzie nie marzy. Do tego potrzebni są nowi mieszkańcy, ale aby ich przyciągnąć trzeba myśleć również o miejscach pracy (patrz Kutno i ich strefa ekonomiczna dziś a 10 lat temu). Miastem turystycznym jak Ełk nie bedziemy, w centrum jak Kutno nie leżymy, zatem gościu chętnie posłucham jakie Ty masz wizje i jakie proponujesz inwestycje dla swojego miasta ?

  • gość 2018-02-11 01:37:43

    gościu 2018-02-10 22:50:17 "Dopiero po 2007 roku coś drgnęło a na dobre od 2014 roku widać poprawę" - rozszerz temat, gdzie tą poprawę po 2014 roku widzisz, bo jakoś nie zauważyłam... To po pierwsze. Po drugie - jakim cudem kolejne pięć lat rządów prezydenta Kosińskiego może coś zmienić, skoro pierwsze pięć lat wskazuje, że to jałowe rządy - i sam na wstępie pytasz "jakim prawem można oczekiwać zmian"?... Dobry gospodarz wie, co zrobić, żeby przyciągnąć inwestorów... Ten już pokazał, że tego nie potrafi. Druga szansa, to strata kolejnych pięciu lat dla miasta... Ktokolwiek inny, ale nie ten, kto miał szansę - i się nie wykazał.

  • gość 2018-02-11 16:54:40

    w odpowiedzi na post z 01:37:43 Nie można oczekiwać dużych zmian bo jak napisałem w poprzednim poscie, pierwsza dekada została zmarnowana, i jesli bylibyśmy byli w tej lepszej rzeczywistości to i szanse na te "wielkomiejskie inwestycje" byłyby zdecydowanie większe. Obecnie miasto ma za małą liczbę ludności by oczekiwać takich inswetycji. Zadaniem na najbliższe lata będzie dokonczenie rozbudowy i modernizacji infrastruktury drogowej , poprawę życia mieszkańców na wielu płaszczyznach tak aby mogli tutaj spokojnie życ. Dopiero ustabilizowanie tych spraw przecież bardzo zaniedbanych wiele lat temu da nam podkłady do tego by zacząć rozwijać się w konkretnym kierunku. Miastem turystycznym nie mamy szans być, zatem zostaje nam rozwój poprzez rozbudowę przemysłu i stworzenie uczelni technicznej, kształcącej w kierunkach zawodowych. Uczelni z prawdziwego zdarzenia coś na podobę PWSIiP w Łomży. Póki co jest kilka dużych ciechanowskich firm, które mogłyby wspołpracować z taką uczelnią, ale bez nowego przemysłu w mieście taka uczelnia nie ma prawa bytu w dłuższej perspektywie. Innym pomysłem może być rozwój branży medycznej w konkretnej specjalizacji i nastawienie się na obsługę pacjentów z aglomeracji warszawskiej. Panu prezydentowi należy się szacunek za zmianę wizerunku miasta, wysokie wykorzystywanie środków unijnych, modernizację miasta, zmianę myślenia wśród mieszkańców (teraz wiedzą że tutaj kreślą się perspektywy by normalnie żyć, nie ma już porównań do dalekiej prowincji). Najlepszym świadectwem tego jak pozytywnie się u nas zmienia są komentarze moich znajomych z Płońska czy Mławy, którzy podkreślają że żałują, że u nich nie ma takich gospodarzy ;)

  • gość 2018-02-11 21:28:25

    Dlaczego nie? Niech kandyduje. Jestem za. I tylko mała prośba o informację. Gdzie zapisać się do partii, by mieć pracę w samorządzie?

  • gość 2018-02-11 21:46:05

    gość 2018-02-11 16:54:40 - dalej nie podałeś żadnych konkretów związanych ze zmianami, które wprowadził prezydent Kosiński. Napisałeś tylko ogólnie o "modernizacji"... Przydałaby się jakaś konkretna lista tych "sukcesów" - i to taka, żeby czasem nikt sobie z niej nie pokpiwał, jak z wieży ciśnień, kostki brukowej na Sienkiewicza, niedorobionej pływalni (która nigdy nie będzie wyglądała na zmodernizowaną, jeśli nie zrobi się tego za jednym zamachem), przydrożnego stawu na Krubinie i drogi do niego, która została w głównej mierze sfinansowana i zaprojektowana przez Starostwo, "drogocennej" kładki na błoniach i świateł na przejściu dla duchów na Ranieckiej... Przydałoby się też jakieś świadectwo, że obecny Pan prezydent zrobił cokolwiek oprócz tego, aby Ciechanów tym wielkomiejskim ośrodkiem mógłby być... Powyższe fakty raczej zdają się temu przeczyć, a wręcz potwierdzać działania w kierunku prowincjonalizacji naszego miasta, przez które nawet normalnie przejechać się nie da, bo albo światła, albo kostka brukowa...

  • Klara - niezalogowany 2018-02-12 09:11:33

    Przynajmniej są jakieś inwestycje. A w poprzednich latach jakie były? Bo jakoś sobie żadnej nie przypominam (budowę Biedronek pomijam :) ). A tak było... zniszczenie skweru przed ratuszem na rzecz betonowego placu... A co do tego że nie ma teatru (chociaż podobno był obiecany)- kto by chodził tam? Przeciętnego mieszkańca naszego miasta nie stać chodzić do teatru częściej niż dwa razy do roku i a nawet jeśli stać to nie ma na to czasu. Więc po co budować budynek tylko po to żeby stał bezczynnie.

  • gość 2018-02-12 11:21:46

    Przeciętnego mieszkańca nie stać na bilet za trzydzieści złotych... Piękne!

  • gość 2018-02-12 11:27:24

    To po co to było ten teatr obiecywać?... Co do "inwestycji" - konkretów brak. Wszystkie chybione - tak samo jak za poprzednich władz, albo jeszcze gorzej... Chociaż "Plac Dody" wreszcie zaczął jakoś wyglądać i zagościło na nim jakieś życie - wcześniej były tylko chaszcze w których kryli się menele... A za prezydenta Kosińskiego nawet na nim przez jakiś czas było plenerowe kino - ale po dwóch latach rządów zdechło...

  • Klara - niezalogowany 2018-02-12 12:28:40

    Bilet do teatru nie kosztuje 30 zł tylko 80 :) Sztuka się ceni. Już nie przesadzajmy, że wszystkie inwestycje są nietrafione. Jak komuś nie pasuje kładka przed zamkiem to niech nią nie chodzi :) Jak próbuje się coś zmienić to ludziom nie pasuje. Lepiej jak były krzaki i błoto w tym miejscu? Ludzie tylko narzekają... Skoro wszystkie inwestycje obecnego prezydenta są nie trafione to słucham- jakie według Was byłyby świetnymi inwestycjami?

  • Gość - niezalogowany 2018-02-13 00:57:06

    Nikt nie ma pretensji do kładki, że jest kładką, tylko do tego, że tyle kosztowała i jest nietrwała i śliska. Jak już coś robić, to tak, żeby nie poprawiać. Podobnie i z kostką na Sienkiewicza - proszę przejechać się autem tą ulicą - wszystko skacze, mimo ograniczenia do czterdziestu... Na drodze, która nie jest osiedlową drużką... Panie Prezydencie - dużo wcześniej ludzie pisali na temat tych wszystkich poronionych pomysłów pod artykułami na tym portalu, ale nikt ich nie chciał słuchać... Teraz - gdy już pieniądze wydane - za późno, żeby to wszystko odkręcić. Trzeba będzie ponieść konsekwencje tego, co się zrobiło.

  • gość 2018-02-13 01:13:38

    Nikt nie wybrał Pana Kosińskiego po to, żeby próbował coś zmieniać, tylko żeby coś zmienił. Zresztą - podczas kampanii wyborczej nie było cienia wątpliwości co do kompetencji Pana Prezydenta; mało tego - to innym zarzucał brak kompetencji... Projekty, które zostały zrealizowane połowicznie (pływalnia), albo okazały się zmarnowaną szansą (ul. Sienkiewicza), czy też takie, które w ogóle nie mają większego sensu (światła na Ranieckiej, podświetlanie zbiornika wyrównawczego, który działał w trzydziestu procentach przez pięć lat, a pozostałe trzydzieści stoi i rdzewieje) plus obiecanki cacanki o teatrach i innych cuda wiankach wskazują, że obecny prezydent nie jest w stanie zrobić nic od początku do końca, tylko wszystkiego się uczy na żywej tkance naszego miasta. Nie wybiera się kogoś na prezydenta po to, żeby się uczył jak coś zrobić...

  • gość 2018-02-13 23:33:54

    Też nie zagłosuje, nic się nie zmieniło. Miała być praca, a jej nie ma. Nie powstało praktycznie nic, poza Lidlem i Makiem. Nie ma pracy dla młodych ludzi. Ciągle to słyszę od znajomych i moich najbliższych znajomych, którzy pokończyli studia i siedzą na bezrobociu. Większość osób młodych wyjechała już z miasta, a pozostali ci, którzy uczą się jeszcze w PWSZ i oni znając życie też wyjadą do Warszawy i okolic.

  • Klara - niezalogowany 2018-02-14 12:20:45

    Praca jest. Jakoś ja też skończyłam studia i znalazłam pracę. Ciągle są jakieś oferty :) Tylko młodym ludziom tak się chce pracować... tylko narzekać najlepiej i wymyślać nie wiadomo co... najlepiej po 10 tysięcy od razu zarabiać by chcieli :)

  • gość 2018-02-14 12:43:53

    Praca jest... ale jaka?... jak ktoś zemrze, to można po nim coś ogarnąć... Miały być nowe miejsca pracy. W ogóle było tyle obiecane; taki prezydent miał być prężny, dynamiczny.. Taka świeżość miała być w tym mieście... A tymczasem jako jego sukcesy wymieniane są doraźne remonty... Miało powstawać coś z niczego - i z tą nadzieją na niego wszyscy głosowali... Naobiecywał, naobiecywał, komu mógł - zarzucił brak kompetencji - a dalej jest jak jest...

  • gość 2018-02-14 14:42:29

    Jeżeli praca jest to słucham jakaaa? Produkcja, fizyczna, wiadomo, iż ktoś kto ma studia nie pójdzie do takiej pracy i to za najniższą krajową.

  • gość 2018-02-14 15:03:04

    Litości....czytam to i widzę że nam nigdy się nie dogodzi, zawsze nam źle a to że błoto, a to że kostka śliska a to że światła pobudowali - potok jadu i hejtu wyleje się prędzej czy później nawet gdyby miodem pewną część ciała smarować......polecam przejechać się po stepach Kirgistanu tam takich problemów z dywagacjami nie mają;-) ps. a teatr swoją droga bardzo by się przydał tylko kto by tam chodził oprócz garstki arbiter elegantiarum ;-( tj. koneserów nie zainteresowanych umpa - umpa z enkowym dla gawiedzi..;-(

  • gość 2018-02-14 16:59:13

    Do teatru wycieczki szkolne by chodziły na przykład. A jeśli chodzi o Kirgistan - to jednak w kampanii wyborczej nikt o nim nie wspominał, a obiecywane było wiele... A wyszło na to, że nawet doraźne sprawy są spaprane... A obiecanki?... w następnej kampanii pewnie będą te same... Stąd te czara goryczy, która się przelewa... Zamiast bić się w piersi, to w pełni zadowolony obwieszcza światu, że chce jeszcze raz - tak, jak by nic się nie stało...

  • Gość - niezalogowany 2018-02-15 12:16:05

    Partia rządzi swoimi pionkami.... Przejrzyjcie na oczy....

  • Gość - niezalogowany 2018-02-16 08:54:44

    Zagłosuje na p. Kosińskiego pod warunkiem, że wystartuje jako kandydat niezrzeszony. Żadnego PiS ani PSL a tym bardziej Peło. Krzysztof dobrze dba o Ciechanów, ale czas najwyższy przeciąć pępowinę zwaną PSL oraz Struzikiem. Tyle w temacie

  • gość 2018-02-16 11:03:53

    Jak dobrze dba, to co za różnica?...

  • gość 2018-02-17 23:08:25

    Trzeba głosować na ludzi bezpartyjnych, nie na partie polityczne. Niech samorząd będzie wolny od polityki. Nie może być sytuacji kiedy jakaś partia polityczna ma większość parlamentarną, jest to skrajnie niebezpieczne. Teraz mamy taką sytuację a PiS chce władzy totalnej. Nie możemy do tego dopuścić, będzie wtedy ustrój totalitarny a nie demokratyczny. Istnieje obawa, że PiS chce zmieniać wyniki wyborów, chcą zmiany ordynacji wyborczej. Pytanie po co? Możemy się domyślać. Próbują zmieniać okręgi wyborcze na siłę. Zmiany są dla partii politycznej nie dla ludzi. Dlatego samorządy muszą być wolne od polityki. Muszą być w nich ludzie bezpartyjni. Nie możemy ślepo głosować na kartach wyborczych i wybierać osoby wystawiane przez partie polityczne i stawiać krzyżyk przy kandydacie choćby PiS-u bo ktoś lubi te ugrupowanie a nie zna człowieka i jego poglądów. Jeżeli tak ma wyglądać wybór kandydata to można i małpę wpisać na listę do głosowania i napisać, że jest z PiS-u a i tak ludzie ją wybiorą. Szczególnie młodzi ludzie, muszą się obudzić i nie głosować na partyjnych w wyborach samorządowych. Ludzie zawsze wybierają bardziej znanych polityków bo stawiają na to, że ich kandydat wygra a chcą obstawiać wygranych. Nie to powinno być najważniejsze. To zwyczajni ludzie wiedzą co potrzebne jest miastu a nie polityk z partii politycznej który wypełnia jej misję. Partiom w samorządzie mówmy DO WIDZENIA.

  • gość 2018-02-20 09:45:37

    no kandyduj tylko pamiętaj że głosują ci co ich po prostu oszukałeś nierealizując obietnic