:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  0°C pochmurno z przejaśnieniami

Odpowie za znęcanie się nad psem? Pogotowie dla Zwierząt interweniowało pod Ciechanowem

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi gminy Sońsk, któremu odebrano psa. Zwierzę przez kilka miesięcy miało być przymocowane łańcuchem do przyczepy, bez żadnej ochrony przed deszczem czy mrozem. Obecnie trwają poszukiwania nowego domu dla czworonoga.

W sprawie ok. rocznego amstafa interweniowało Pogotowie dla Zwierząt. Przedstawiciele stowarzyszenia zareagowali po tym, gdy otrzymali fotografie psa przebywającego, jak sami relacjonują, w rażących warunkach bytowania, na mrozie. Z uzyskanych przez nich informacji wynikało, że zwierzę od lata ubiegłego roku jest przymocowane łańcuchem do przyczepy rolniczej, bez wody i schronienia przed warunkami atmosferycznymi. Interwencję podjęto ostatecznie 6 stycznia w jednej z miejscowości na terenie gminy Sońsk.

Odebranie psa właścicielowi nie było łatwe. Mężczyzna miał być agresywny w stosunku do interweniujących osób. - Podczas próby odebrania psa rzucił się na osoby kontrolujące, uderzył jednego z inspektorów, a następnie wytrącił mu z ręki aparat fotograficzny, który rejestrował czynność - relacjonuje Pogotowie dla Zwierząt - Gdy aparat spadł na ziemię właściciel kopnął go, uszkadzając go całkowicie. Aparat wartości kilku tysięcy złotych przestał działać. Na szczęście dane w postaci filmów i fotografii z interwencji zachowały się na karcie SD i będą stanowić dowód w sprawie znęcania się nad zwierzętami, zniszczenia mienia i naruszenia nietykalności cielesnej.

Na miejsce wezwano policję, w asyście której kontynuowano interwencję. - Właściciel po kilkunastu minutach spuścił w końcu psa z łańcucha i wygonił na wieś. Musieliśmy go dogonić i zapiąć na smycz - dodają członkowie stowarzyszenia.

Ostatecznie pies trafił do azylu, gdzie został przebadany. - Badanie wykazało stan zapalny prawego zewnętrznego przewodu słuchowego. Z ucha wydobywała się cuchnąca brązowa wydzielina, dlatego został pobrany wymaz do dalszego badania oraz przeprowadzenia antybiogramu. Również na obu uszach u psa stwierdzono świeże rany po pogryzieniach - powiedziała nam przedstawicielka Pogotowia dla Zwierząt.

Obecnie trwają poszukiwania nowego domu dla psa, który zyskał imię "Diablo". Tymczasowi opiekunowie amstafa podkreślają, że pies już dwa dni po odbiorze przeszedł ogromną przemianę. - Bardzo otworzył się na człowieka, jest przyjazny i kontaktowy. Pięknie chodzi na smyczy, słucha się. Diablo bez problemu dogaduje się z innymi psami. Akceptuje dzieci. Psiak ma zaledwie około roku. Jest młody, pełen energii i chęci do zabawy. Szukamy dla niego odpowiedzialnego domu. Diablo odnajdzie się w mieszkaniu - informują.

Osoby zainteresowane adopcją psa proszone są o kontakt pod nr tel. 535 253 002 lub 513 569 791 oraz mailowo: adopcja@pogotowiedlazwierzat.pl.

Dodajmy, że przedstawiciele stowarzyszenia Pogotowie dla zwierząt złożyli zawiadomienie o znęcaniu się nad psem przez mieszkańca gm. Sońsk, poprzez utrzymywanie go w niewłaściwych warunkach bytowania oraz wystawianie na działanie warunków atmosferycznych, które zagrażają jego zdrowiu lub życiu. Grozi za to do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. Pogotowie dla Zwierząt)

Odpowie za znęcanie się nad psem? Pogotowie dla Zwierząt interweniowało pod Ciechanowem komentarze opinie

 • gość 2018-01-12 15:47:55

  https://www.facebook.com/pogotowiedlazwierzat/photos/a.728066047390245.1073742085.182200368643485/728066114056905/?type=3&theater

 • Gość - niezalogowany 2018-01-12 17:53:09

  Dobrze że chociaż jedno stworzenie wam się udało uratować z łapsk tego potwora znam tego człowiaka osobiście i on moim zdaniem nie powinien być między ludźmi a tym bardziej zwierzętami. ile on kotów i psów zamordował to tylko bóg wie . nawet jest zdolny do tego by z śekerą latac i ganiać ludzi za małego dzieciaka sama ile razy byłam przez niego goniona i nie raz dostałam kijem po plecach. A gdy rodzina mnie broniła to wszystkich pojedynczo łapał w ciemnościch i bil widłami mojej mamy brata prawie że przebił tymi widłami gdzie wtedy wszyscy byli policja rozkładała ręce tłumacząc że ten dziad ma żółte papiery.

 • Gość - niezalogowany 2018-01-12 18:00:35

  Znacie się na rasach zwierząt?Jesli tak to przeczytajcie o AMERICAN STAFORSHIRE TERRIER a następnie poprawcie rasę na APBT.

 • gość 2018-01-12 18:43:18

  Gość dobrze zrobił. Powinien jeszcze ich poszczuć! Drugi raz nie będą tak ochoczo lecieli za donosem.

 • gość 2018-01-12 20:07:46

  Widać po tym chlewie ze zdjęć,że ten facet ma też chlew w głowie. Brawo dla pogotowia dla zwierząt. Nareszcie jest ktoś kto ma narzędzia do interwencji w takich sprawach. Większość się boi,bo jakby takiemu bydlakowi zrobiło się krzywdę,to poszłoby się siedzieć jak za człowieka.

 • gość 2018-01-12 20:30:01

  Bardzo dobrze że ktoś sie za to wziął, ciekawe czy oprócz psa Pogotowie dla Zwierząt zainterweniowało w sprawie krów , które ten człowiek zostawiał na dworzu gdy były najgorsze mrozy i upał w lato .

 • Gość - niezalogowany 2018-01-12 21:24:38

  Witam czy ktos wie skad jest ten oprawca

 • gość 2018-01-12 21:58:06

  Wszyscy na właścicielu psa wszystkie psy wieszają a sami nie lepsi tylko ich zza tej klawiatury nie widać. Uważacie że autor artykułu jest tak na 100% obiektywny czy trochę dodaje od siebie by nakręcić sensację? Burek jak każdy podwórkowiec. Złośliwych wrednych sąsiadów nie brakuje czego dowodem są wasze komentarze.

 • gość 2018-01-13 12:59:29

  Kto zna właściciela tego psa to wie dokładnie jaki on jest....rzadki przypadek

 • Gość - niezalogowany 2018-01-13 13:41:59

  Ktos jak nie wie jaki to człowiek to niech sie nie wypowiada ja mieszkam tam blisko i wiem jaki to czub i jak traktuje zwierzeta i ludzi tez powinno sie go wysłac na bezludna wyspe zeby nikomu juz krzywdy nie zrobił

 • Gość - niezalogowany 2018-01-13 13:43:59

  Ktos jak nie wie jaki to człowiek to niech sie nie wypowiada ja mieszkam tam blisko i wiem jaki to czub i jak traktuje zwierzeta i ludzi tez powinno sie go wysłac na bezludna wyspe zeby nikomu juz krzywdy nie zrobił

 • gość 2018-01-14 20:41:05

  Wszyscy na właścicielu psa wszystkie psy wieszają a sami nie lepsi tylko ich zza tej klawiatury nie widać. Uważacie że autor artykułu jest tak na 100% obiektywny czy trochę dodaje od siebie by nakręcić sensację? Burek jak każdy podwórkowiec. Złośliwych wrednych sąsiadów nie brakuje czego dowodem są wasze komentarze.

 • Gość - niezalogowany 2018-01-14 22:00:48

  Każde żywe stworzenie powinno mieć dobre warunki do życia!! To nie epoka kamienna !!!!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl