:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Nowy wójt i radni gminy Sońsk złożyli ślubowanie [wideo/zdjęcia]

Złożenie ślubowania przez wójta i radnych oraz wybór prezydium Rady znalazły się w programie pierwszej sesji nowo wybranej Rady Gminy Sońsk. Radni obradowali w poniedziałek, 19 listopada.

Sesja rozpoczęła się od złożenia ślubowania oraz odbioru przez radnych zaświadczeń o wyborze. Następnie, w głosowaniu tajnym, wybrano prezydium Rady Gminy Sońsk. Jednogłośnie nowym przewodniczącym rady został Waldemar Gebert. Na wiceprzewodniczącego, 11 głosami za (przy 3 przeciw i 1 wstrzymującym się) wybrano Michała Pawlaka. Następnie ślubowanie złożył nowy wójt gminy Sońsk, Jarosław Muchowski.

Zachęcamy do oglądania wideorelacji z pierwszego posiedzenia nowo wybranej Rady Gminy Sońsk.

Nowy wójt i radni gminy Sońsk złożyli ślubowanie [wideo/zdjęcia] komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-11-20 13:47:30

    Naiwni wyborcy gminy! Młodzik psl będzie tańczył jak mu zagra były wójt, który otarł się o nepotyzm zatrudniając żonę za swojej kadencji.

  • gość 2018-11-20 14:29:12

    który to wójt ?

  • gość 2018-11-20 14:39:51

    Szydzicie, bo pogodzić się z przegraną nie możecie.

  • Gość Marcin - niezalogowany 2018-11-20 17:51:57

    Myślałem sobie, że jak zagłosujemy na młodego to coś się w tej gminie zmieni na lepsze. A tu masz. Przewodniczacym Rady został stary wyjadacz po wyroku. Jeśli jeszcze potwierdzą się pogłoski, że doradcą pana wójta ma być pan Jarosław Wielechowski a konsultantem społecznym sławny pan Kozyra, oszołom idiota, który myśli że jest fajny to czas się wyprowadzić. Już się w pracy podśmiewają, że jestem z najsłynniejszej gminy w powiecie. Tymczasem młody to tylko marionetka w garniturku a dawna mafia powraca. A miało być tak dobrze...

  • gość 2018-11-20 18:25:14

    Gratulacje dla P.Wójta i całej Rady.Oby ta jednomyślność była na wszystkich sesjach. A przegranym niech gula skacze

  • gość 2018-11-20 22:34:06

    Gratuluje myślenia takim wyborcom jak "Gość Marcin", którzy nie potrafili przeczytać ze zrozumieniem komentarzy pod poprzednimi artykułami, uwierzyli w wyuczoną śpiewkę, obietnice bez pokrycia i uwierzyli w wydmuszkę w garniturku. Wiele osób mówiło jaki układ nadchodzi/ powraca, a ciemnota poszła i zagłosowała, bo dali sobie wmówić że tego potrzeba w Gminie. Jak widać inteligencja była w mniejszości. Dla komentatorów napiszę, że ja się godzę z decyzją większości- z uśmiechem będę słuchał skowytu że miało być tak pięknie, a co tu się wyprawia :)

  • Gość - niezalogowany 2018-11-21 12:21:56

    Popieram stanowisko Pana powyżej. Macie co chcieliście!

  • gość 2018-11-21 12:53:05

    Wystarczył tydzień żeby wyszło szydło z worka. Tzn. PSLowiec uwikłany w układy, z "młodego kandydata", który miał być taki wspaniały. A sytuacja dopiero się rozkręca... Gratuluje większości wyborców! Ja mam czyste sumienie- byłem w mniejszości!

  • gość 2018-11-21 13:18:33

    To jest chore. Piszesz sam, odpowiadasz sobie i się popierasz. Pamiętaj jednak o tym że w internecie nikt nie jest anonimowy

  • gość 2018-11-21 15:20:08

    Mylisz się gościu. Ja napisałem jeden z komentarzy, więc nie wmawiaj mi że wszystkie. I nie sugeruj że młody wójt będzie wszystkich teraz pozywał.

  • gość 2018-11-21 15:49:50

    Młody wójt już w ulotce deklarował, że nie będzie się z nikim sądził. To miała być ta podstawowa odmiana. Ale w innych punktach stare już wraca, jak widać na załączonym obrazku. Podziwiać sprint. Przysięgał, jak sięgał; jak dostał- to przestał.

  • Ona - niezalogowany 2018-11-21 17:14:05

    Z tego co pamietam Mlody Wojt jeszcze w ciagu kampanii wyborczej mowil ze Na miejscu Przewodniczacego Rady Gminy widzi Pana Waldemara Geberta. Tak na marginesie mysle ze zwolennicy Pani Ślubowskiej powinni juz odpuscic i dam wykazac sie Panu Muchowskiemu.

  • gość 2018-11-21 17:33:50

    Bo ta inteligencja mniejszościowa nie rozumie,że żeby wybrać przewodniczącego i wice, wcześniej prowadzone są rozmowy z radnymi komitetów wchodzących w skład Rady. Oni decydują kogo poprą.Na sesji jest tylko głosowanie nad uzgodnioną już kandydaturą.

  • gość 2018-11-21 17:46:21

    Inteligencja nie rozumie i tego, dlaczego głosowanie nazywać wyborem.

  • gość 2018-11-21 17:56:37

    Skoro nowy Wójt jeszcze w kampanii widział na określonym miejscu p. Geberta, to inni kandydaci na radnych z tego okręgu byli jeno figurantami?

  • gość 2018-11-21 18:29:56

    No nie bardzo, o tym kto zostanie radnym w danym okręgu decydują wyborcy.Pan Wójt dopiero przed II turą rozważał tą kandydaturę, kiedy Rada była już wybrana. Trzeba pamiętać o tym, że wybierając Wójta poprzeć wypada jego kandydatów. Pan Muchowski do Rady wprowadził tylko 4 kandydatów, Pani Ślubowska 5, a Pan Nowicki 5.

  • gość 2018-11-21 20:08:56

    Dzięki za uświadomienie kuchni działania Wysokiej Rady. A tośmy się doczekali sowieckiej jednomyślności. Wszystko ustalone w rozmowach zakulisowych, a nieświadomy ludek niech ogląda tę farsę. "Przydupasy" pani Ślubowskiej też zmieniły front.

  • gość 2018-11-21 21:29:51

    Radni powinni razem współpracować, a nie kłócić się jak w poprzedniej kadencji.

  • gość 2018-11-21 22:06:39

    Należy rozróżniać między konstruktywnym sporem a kłótnią. Tylko tak można wypracować dobre rozwiązania. Rada Gminy ma od tego salę obrad, a jest fatalnie, gdy decydują tajne układy i umowy zawierane pokątnie.

  • gość 2018-11-21 22:35:11

    Szkoda tylko że pan Muchowski prezentował swoje poglądy zakulisowo. Obywatele nie słyszeli o takich jego planach, a wszelkie sugestie że powrócą ludzie z przeszłości były wyśmiewane i osobie wypowiadającej takie twierdzenia przypinano łątkę "przydupasa pani Wójt". Teraz z kolei ktoś coś napisał nie pochlebnego na początku, i ku mojemu zdziwieniu od razu jakaś osoba zapewne z "przydupasów pana Muchowskiego" zaczął straszyć, że "nikt w internecie nie jest anonimowy", dopiero jak zauważył co napisał, próbował to przykryć kolejnymi postami. Także źle to wygląda...

  • gość 2018-11-22 15:42:57

    Mówić z pogardą o inteligencji to jak lis o winogronach.

  • gość 2018-11-22 15:51:28

    Nie "razem współpracować" tylko pracować razem , albo współpracować. Nie ma już od 21 października radnych komitetów wyborczych. Jest jedna Rada Gminy, a przynajmniej być powinna. Natomiast każdy radny powinien mieć możliwość posiadania własnego zdania, a nie być nakłanianym gdzieś w kącie.

  • gość 2018-11-22 16:35:18

    No masz problem.

  • gość 2018-11-22 17:30:22

    Wójt nie jest władny mianować przewodniczącego rady, ani sobie życzyć określonej osoby, bo nie jest to stanowisko podległe. Szarogęsienie się przed II turą... . Nie ma zasady, że wybierając wójta wypada poprzeć jego kandydatów. Wybiera się jedną osobę, a nie pakiet. Natomiast jest oczywiste, że wójt ma prawo dobrać sobie pracowników Urzędu Gminy- kompetentnych i LOJALNYCH.

  • gość 2018-11-22 17:33:49

    Towarzystwo Wzajemnej Adoracji żerujące na samorządzie- taki możemy mieć problem.

  • gość 2018-11-22 21:41:30

    Zwyczajnie żeście w tej jedności społem przedobrzyli. Nigdzie głosowanie nie miało tak lukrowanego wyniku. Miód na serce jak się to ogląda.

  • gość 2018-11-22 22:03:26

    Teraz to wójt nie ma wpływu na głosowanie, a przed wyborami się mówiło że radni głosują jak sobie pani wójt zażyczy... Hipokryzja.

  • gość 2018-11-22 22:24:01

    Wójt mówił w kuluarach kampanii kogo chce umieścić na stołku, a teraz co złego to nie on. Dobre... Ale rada zgodna chociaż- nikt nie chce podpaść na samym początku...

  • gość 2018-11-22 23:00:39

    Ciekawe jak się odnajdą w tej radzie ci co za pani Ślubowskiej duuużo sobie załatwili. Bo ten pan radny powiatowy, który po Jej plecach zrobił karierę wybitnego samorządowca torby za Nią nosił, teraz stoi w kolejce gratulować p. Muchowskiemu. Już się czepiło g.... statku i płyniemy...

  • gość 2018-11-23 08:13:18

    A Muchowski to inny był... No nie oszukujmy się... Oni wszyscy tacy sami. Każdy każdemu o szczebel wyższemu d... wylizuje- głęboko.

  • gość 2018-11-23 17:22:30

    Pieprzone partyjniactwo, żeby nie stracić gminy dla partii podrzuciło nam to kukułcze jajo.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-25 21:58:31

    Nie wiem co wy ludzie już za wnioski wyciąganie jak kadencja się zaczęła dopiero a pierwsze sesje to pierdzielenie. Po owocach poznamy. Tak że z głupimi komentarzami przynajmniej pol roku trzeba poczekać a nie czepiać się kto jest przewodniczącym a kto wice. Każdy miał prawo startować w wyborach i widać ci co przeszli ludziom odpowiadają, bo wygrali z niemałą przewagą. Tak że trzeba na efekty poczekac. A jak lata pokazują w tej gminie żaden wójt narazie nie pasował.

  • gość 2018-11-25 22:54:51

    Za pół roku to będzie trzeba referendum za odwołaniem organizować, jak tak dalej pójdzie... Co sam z resztą sugerował w trakcie kampanii.

  • gość 2018-11-26 08:39:48

    Te "w tej gminie żaden wójt na razie nie pasował", to chyba znaczyło, że planowana jest jedna kadencja i można sobie pozwolić na różne nieładne zachowania, bo w końcu ludzie następnym razem nie będą tacy naiwni i wybiorą kogoś mądrego.

  • gość 2018-11-26 21:53:44

    Nowy wójt przecie bardzo się stara zarobić na podwyższenie wynagrodzenia za efektowną pracę, bo na okres kampanii wyborczej postulował obniżenie.

  • gość 2018-11-26 22:02:38

    Za to srutututu-" pierdzielenie" też się diety płaci.

  • gość 2018-11-26 22:52:07

    Na dorobku jest, to i zarobić by chciał pewnie... Raczej nie będzie sobie odejmował- chyba że parę złotych dla picu...

  • gość 2018-11-27 00:43:37

    Średniej krajowej sobie pewno nie zaproponuje, a to i tak byłoby dużo jak na praktykanta na stanowisku kierowniczym.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-29 20:27:59

    Biedny ten wójt, podczas kampanii wyborczej błagał o obniżenie pensji wójta, a tu rada go ukarała masymalnymi poborami, kita robi kabaret w gminie, oj będzie się działo

  • gość 2018-11-30 17:46:02

    Nasz gminny Wieszcz zaiste proroczo przekształcił herb gminy. Tylko warzywo może zbyt ostre, szczypiące. Bardziej odpowiedni byłby Burak. Szkoda cebuli.

  • gość 2018-11-30 20:34:09

    Jak pan przewodniczący miał się nie zrewanżować za to desygnowanie na stanowisko? W kampanii wszyscy lecieli chorą gminę uzdrawiać.

  • gość 2018-12-01 16:06:18

    Jak można wierzyć, że ci co fundowali pani Ślubowskiej festiwal upokorzeń- szacun, że to twardo zniosła- mogą zrobić coś dobrego dla gminnej społeczności wychodząc poza czubek własnego nosa. Opozycja, jak słyszeliśmy niepotrzebna.

  • gość 2018-12-01 17:21:53

    Proszę posłuchać uważnie: opozycja ma się zgłaszać do gabinetu. Na sali obrad morda w kubeł- Krzyż tam wisi.

  • gość 2018-12-02 17:50:27

    Co przeszkodziło panu wójtowi Gebertowi w realizacji obietnic i jakie miał dokonania? Kierować łatwiej niż rządzić? Zwłaszcza z tylnego siedzenia.

  • gość 2018-12-08 17:07:24

    No to zaczęła się sanacja gminy Sońsk. Terapia wstrząsowa. Operacja się udała, tylko pacjent nie wytrzyma. Panowie sanatorowie, Rada Wysoka, że oko nie sięga, zafundowali nam najwyższe w powiecie opłaty śmieciowe. Na niższe "za późno", bo już po wyborach. Następne będą podatki, poprzedniczka perfidnie nie podwyższała ich przed wyborami.

Dodajesz jako: |

Samorząd, Sońsk - więcej informacji