:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  28°C rozproszone chmury

Nowe zasady badań technicznych aut. Na co zwrócić uwagę? (wideo)

Od niespełna miesiąca obowiązują nowe przepisy, dotyczące przeprowadzania okresowych badań technicznych pojazdów. Regulacje mają przede wszystkim ukrócić tzw. turystykę przeglądową.

Zmianę przepisów wymusił m.in. pozostawiający wiele do życzenia stan techniczny starszych pojazdów, poruszających się po polskich drogach. Według statystyk do tej pory w kraju badania technicznego nie przechodził mniej więcej co pięćdziesiąty samochód, podczas gdy np. w Niemczech co szósty. Wszystko spowodowane było nieszczelnym systemem, przez co otrzymanie pieczątki w dowodzie rejestracyjnym nie stanowiło większego problemu.

Wraz z wejściem w życie 13 listopada nowych przepisów takie sytuacje mają już się nie zdarzać. Jakie są najistotniejsze zmiany z punktu widzenia kierowców, na co warto zwrócić uwagę przed badaniem technicznym pojazdu i jakie są najczęstsze usterki, wykrywane podczas przeglądów? O tym rozmawialiśmy z pracownikiem jednej ze Stacji Kontroli Pojazdów w Ciechanowie.

Nowe zasady badań technicznych aut. Na co zwrócić uwagę? (wideo) komentarze opinie

  • gość 2017-12-05 15:56:25

    dziennikarka chyba nie ma samochodu, że takie durne pytania zadaje.

  • gość 2017-12-05 20:35:16

    Zmieniło się tylko to, że diagności teraz siedzą po 30 minut zanik klikną zapisz, a reszta po staremu.

Dodajesz jako: Zaloguj się