:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C bezchmurnie

Nowe oblicze dawnej Polonii. Zobacz, jak wygląda po remoncie (wideo/zdjęcia)

Dobiegła końca trwająca ponad trzy lata modernizacja budynku po dawnym hotelu "Polonia" w Ciechanowie. Inwestycja kosztowała powiat ciechanowski ponad 5,6 mln zł. Wkrótce do budynku przeprowadzi się Powiatowa Biblioteka Publiczna. Znajdzie się w nim też galeria i kawiarnia.

Prace remontowo-budowlane rozpoczęły się w marcu 2014 roku i zostały podzielone na cztery etapy. W pierwszej kolejności wymieniono dach, stropy i klatki schodowe, wzmocniono elementy konstrukcyjne budynku oraz rozebrano przybudówkę PTTK. W drugim etapie wykonane zostały instalacje wewnętrzne, tynki, drzwi, okna, wybudowano szyb windy oraz odsłonięto zabytkowe stropy piwnicy. Powstały też nowe schody zewnętrzne oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych. Trzeci etap zakładał wykonanie nowej elewacji oraz instalacji zewnętrznych. W ostatnim etapie znalazły się prace wykończeniowe, montaż instalacji elektrycznych i sanitarnych oraz dźwigu windy, a także zagospodarowanie terenu wokół budynku. Obiekt jest monitorowany przez 11 kamer. Wszystkie prace wykonała wyłoniona w przetargu ciechanowska firma Remirent. Inwestycja została zrealizowana pod kontrolą Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Jej koszt wyniósł 5 602 433,96 zł. Środki w całości pochodziły z budżetu powiatu ciechanowskiego.

Wkrótce rozpocznie się wyposażanie budynku oraz przenoszenie do niego zasobów Powiatowej Biblioteki Publicznej. Jak informują przedstawiciele powiatu ciechanowskiego zbiory biblioteczne, czytelnia oraz wypożyczalnia zbiorów PBP znajdą się na pierwszym piętrze. Drugie piętro zostanie przeznaczone na pomieszczenia administracyjno-biurowe biblioteki. Znajdzie się tam również sala konferencyjna. Na parterze będzie funkcjonowała galeria oraz kawiarnia, a w piwnicach zlokalizowane zostanie m.in. archiwum biblioteki.


Nowe oblicze dawnej Polonii. Zobacz, jak wygląda po remoncie (wideo/zdjęcia) komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2017-10-06 18:51:37

  A Ja tęsknię za starą Polonią. Za starą ul.Warszawską, Rynkiem i wszystkim co zostało zniszczone czy "odnowione". Wspomnienia są czymś czego nikt Nam nie odbierze dlatego odtwarzam Je w pamięci żeby nigdy nie zapomnieć jakie Nasze miasto kiedyś było piękne.

 • Leon - niezalogowany 2017-10-06 19:30:40

  A ja nie tęsknię za dziurami na Warszawskiej i rozwalonym chodnikiem i nie tęsknię za zarzyganym wejściem do Polonii

 • gość 2017-10-06 20:46:49

  Ciekawił mnie środek... od zewnątrz widziałam. Mamy piękny w Ciechanowie obiekt. Niech on tętni życiem...

 • gość 2017-10-07 06:38:55

  Pamiętam zielony wystrój restauracji. Jeszcze jako dziecko przychodziłem tu kiedyś z rodzicami na obiadki. Tato zawsze przy jedzeniu mlaskał. Więc woziłem do buzi kluska i piłem zupę pomidorową z łyżki frykając. Co zdenerwowało Tatę. Gdy tata zwrócił mi uwagę. Powiedziałem żeby nie mlaskał to ja nie będę frykać.

 • gość 2017-10-07 19:21:35

  Ciekawe, że żadna taka "prezentacja" nie może obyć się bez Bufetu.

 • Gość 876 - niezalogowany 2017-10-07 23:18:07

  Ciekawe, kto tam bedzie spacerowal od pazdziernika do marca, snieg tez bedzie z tych kladek sprzatany?

Dodajesz jako: Zaloguj się