:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

Nocą i w milczeniu. Mieszkańcy pow. ciechanowskiego przejdą kilkadziesiąt kilometrów

Kiedy: 2018-03-23 , godzina: 19:00 | Gdzie: Ciechanów - Ciemniewko

Kościół, Nocą milczeniu Mieszkańcy ciechanowskiego przejdą kilkadziesiąt kilometrów - zdjęcie, fotografia

28 kilometrów będą mieli do pokonania mieszkańcy powiatu ciechanowskiego, którzy zdecydują się pokonać trasę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Ta odbędzie się już w najbliższy piątek, 23 marca.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to wydarzenie religijne, zainicjowane w 2009 roku przez księdza Jacka Stryczka. Ma charakter nocnej, liczącej kilkadziesiąt kilometrów wędrówki. - Ekstremalna, bo trzeba pokonać trasę w nocy. Samotnie lub w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Musi boleć, byś opuścił swoją strefę komfortu i powiedział Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, jestem, bo chcę się z Tobą spotkać - wyjaśniają organizatorzy.

Tylko w ubiegłym roku w EDK wzięło udział ponad 50 tysięcy pielgrzymów zarówno w kraju, jak i wielu rejonach świata. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest również organizowana w powiecie ciechanowskim. W tym roku uczestnicy pokonają liczącą 28 km trasę z Ciechanowa do Ciemniewka.

EDK w Ciechanowie rozpocznie się mszą św., która zostanie odprawiona w piątek o godz. 19:00 w parafii Matki Bożej Fatimskiej. Po niej uczestnicy wyruszą w trasę przez Ciechanów - Niechodzin - Nużewo - Nużewko - Baby - Mieszki Wielkie - Bieńki Kolonia - Bieńki Śmietanki - Burkaty - Rzeczki Wólki - Nasierowo Górne - Mężenino - Ciemniewko.

- Trasa mierzy 28 km, część to drogi gruntowe i leśne, idzie się również drogami asfaltowymi, ale nie zawsze oświetlonymi. Najbardziej niebezpieczne odcinki to przejście przez  Drogę Krajową 60 przy Rondzie Leśników w Ciechanowie, Drogę Krajową 50 w miejscowości Baby oraz przejście przez ulicę Sońską w Bieńkach.Trzeba pamiętać ,że trasa pokonywana nocą jest bardziej męcząca niż w dzień i należy się do niej wcześniej przygotować fizycznie i psychicznie. Warto zabrać napoje, dobre buty,latarkę i zapasowe baterie - informują organizatorzy ciechanowskiej EDK.

Do tej pory udział w wydarzeniu zapowiedziało ponad 130 osób. Zapisy cały czas trwają. Zgłoszenia oraz szczegółowe informacje nt. EDK można znaleźć TUTAJ.

(fot. facebook.com/ciechanow.edk)

Nocą i w milczeniu. Mieszkańcy pow. ciechanowskiego przejdą kilkadziesiąt kilometrów komentarze opinie

  • Ja - niezalogowany 2018-03-22 19:35:05

    Mam pytanie, kto będzie zabezpieczał ten „spacer”? Policja??? A kto będzie interweniował w razie potrzeby? Kto przyjedzie do wypadku? I znowu będą poblokowane drogi, bo komuś zaciasno w kościołach???

  • Gość - niezalogowany 2018-03-22 19:54:45

    Ciasny to masz mozg.Bog nie jest tylko w Kosciele i nie tylko tam nalezy go szukac.

  • Ja - niezalogowany 2018-03-22 22:09:02

    O! Proszę, to jest oblicze katolika... Nie dziwne, ze chodzisz po ulicach szukać Boga.W sobie, ani w kościele, jak widać, nigdy go nie znalazłeś. A juz miłość do bliźniego, aż kipi... chodzisz do kościoła, na pielgrzymki na pokaz..., katolika w tobie tyle, co kot napłakał!

  • gość 2018-03-23 06:54:18

    Typowe lewackie prowokacje a potem szydera. Nie wdawajcie się w polemikę z oszołomstwem.

  • Gość - niezalogowany 2018-03-23 07:05:17

    Nie przesadzaj, w nocy na bocznych drogach nie ma aż tak dużego ruchu. U nas w okolicach Ciechanowa? Chyba jesteś z Warszawy. Odrobiny zrozumienia oczekujemy nie tylko od katolików.

  • Fah 2018-03-23 12:40:37

    Ja bym proponował wziąć chociaż po kamizelce odblaskowej. Ciemno, noc, bez latarni, przy zerowym prawie ruchu - przecież to się prosi o wypadek.

  • Ja - niezalogowany 2018-03-23 15:31:16

    Oczywiście, jak ktoś ośmieli się skrytykować kościelne eskapady, to lewak i oszołom... a ze mnie taki lewak i oszołom jak z ciebie katolik, czyli żaden. Wy macie prawo łazić po nocach, angażując, bądź co bądź, świeckie służby do ochrony waszych tyłków, a ja mam prawo to skomentować. Chodźcie sobie, ale na własną odpowiedzialność, albo wynajmijcie firmę ochroniarską, policja nie jest chyba formacja religijną służącą kościołowi za darmo...??? Wystarczająco dużo kościół wyżera z państwowej kasy!

  • olo - niezalogowany 2018-03-23 16:19:30

    do Ja . Z czym masz problem? Nie chcesz nie idziesz. Nie utrzymujesz Kościoła to nie utrzymuj. A gdzie tu jest wzmianka o zabezpieczeniu? Nikt nie napisał że jest to zabezpieczone prze policję? Czytanie ze zrozumieniem. A nawet jak będzie zabezpieczone to co? To nie miesięcznica żeby policjanci stali co metr. To jest droga KRZYŻOWA, ekstremalna. Nie chodzi tylko o duchowość ale również o wytrzymałość i hartowanie ciała. O tym pewnie nie pomyślałeś? Takim tokiem rozumowania to nie powinno być maratonów i innych imprez sportowych. No bo po co. Przecież trzeba zabezpieczyć a też tam każdy jest sam. I w takich imprezach też ludzie chodzą na własną odpowiedzialność. Mało tego. Są przypadki, że nie nie wszyscy dobiegną do mety bo np. ktoś zasłabnie i umrze. A Boga należy szukać wszędzie a w szczególności u ludzi takich jak Ty . Pozdrawiam

  • Ja - niezalogowany 2018-03-24 12:57:21

    A no drogi olo, wiem z doświadczenia. Bo za każdym razem, kiedy wędrujecie sobie beztrosko po ulicach miasta, "obstawia" was policja, a to już za moje pieniądze. Na dodatek blokujecie ulice. Póki co Polska jest państwem świeckim, więc nie rozumiem, dlaczego religijne szopki pochłaniają publiczne pieniądze! Tak masz rację, nie chce, nie chodzę, i nie chce, żebyście wy wchodzili w moją przestrzeń życiową. Boga szukajcie sobie w kościołach, a najbardziej w sobie, bo jak pisałam wyżej, macie go tylko na pokaz. Wychodzicie na ulice, w niedzielę do kościółka, a w tygodniu najchętniej byście pozabijali tych, którzy mają inne zdanie niż wy...

  • gość 2018-03-24 17:58:06

    Przypominam, że nie tylko wydarzenia religijne mogą być potencjalnie obstawiane przez policję. Koncerty, uroczystości, rajdy rowerowe, itd również. Awanturowanie się o to, czemu budżet idzie na obstawę jakiejś drogi krzyżowej ma taki sam sens jak awanturowanie się czemu idzie na obstawę koncertu lub budowę drogi rowerowej. Zawsze znajdzie się ktoś, komu taki podział nie będzie pasował. A o ile dobrze się orientuję, to takiego przedsięwzięcia nie "funduje" akurat jedna osoba, której dany pomysł się nie podoba - ludzie, którzy pójdą na tą drogę krzyżową też płacą podatki. W takim razie i z ich pieniędzy zostanie to po części ufundowane.

  • Defibrylator - niezalogowany 2018-03-25 12:24:44

    Do "ja" : milcz ty scierwo lewackie! Policja, służby są opłacane przez wszystkich obywateli, także katolików więc ich obecność jest uzasadniona! A jak zabezpiecza lewackie spędy typu antifa, feminy, lesby czy inne pedałowanie na których nawoluja do zabijania dzieci to wtedy jest wszystko ok i nie ma gadania, że to kosztuje??? Zastanów się lewacki tępaku! Idź gościć swoich uchodźców kozojebcow tylko poproś żeby policja nie pomagała jak będą gwalcic twoja rodzinę, bo to przecież kosztuje!!!