:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C bezchmurnie

Niższe ligi: Zwycięstwo Kryształu, Tęcza i Gryf na remis

Piłka Nożna, Niższe Zwycięstwo Kryształu Tęcza remis - zdjęcie, fotografia

Tylko Kryształ Glinojeck, spośród drużyn z powiatu ciechanowskiego, dopisał komplet punktów do swojego dorobku w ostatni weekend. Tęcza Ojrzeń i Gryf Kownaty Żędowe musieli zadowolić się remisami.

Tęcza mierzyła się na wyjeździe z czwartą drużyną "okręgówki" - Makowianką Maków Mazowiecki. Mecz lepiej rozpoczął się dla przyjezdnych, którzy już w czwartej minucie wyszli na prowadzenie po bramce Łukasza Kozłowskiego. Później do głosu niestety doszła Makowianka, która najpierw wyrównała straty, a po przerwie wyszła na prowadzenie. Punkt dla Tęczy zdołał uratować jednak Bartosz Karczewski, ustalając wynik na 2:2. W tabeli ekipa z Ojrzenia zajmuje 11. miejsce. W najbliższą sobotę (19 maja) o godz. 17:00 podejmie na swoim boisku piąty CK Troszyn.

Makowianka Maków Maz. - Tęcza Ojrzeń 2:2 (1:1)

Bramki: 30' Dorocki, 50' Koczara (Makowianka); 4' Kozłowski, 71' Karczewski (Tęcza).

W klasie A pozycji lidera i czteropunktowej przewagi nad drugim PAF Płońsk dzielnie broni Kryształ Glinojeck. W ostatniej kolejce ograł na wyjeździe 3:0 Koronę Karolinowo. Bramki dla glinojecczan zdobyli Orzechowski, Kopecki i Derbin. Teraz Kryształ czeka domowe starcie z piątym w stawce ALDO Bartnik Myszyniec. Mecz już w sobotę (19 maja) o godz. 11:00.

Korona Karolinowo - Kryształ Glinojeck 0:3 (0:1)

Bramki: 5' Orzechowski, 50' Kopecki, 82' Derbin.

W klasie B punkt rzutem na taśmę wywalczył Gryf. Ekipa z Kownat Żędowych co prawda prowadziła z rezerwami Wkry Żuromin, jednak już po kilkunastu minutach musiała gonić wynik. To udało się dopiero w 89 minucie, kiedy trafienie Marcina Krzyśpiaka dało drużynie z gminy Ciechanów remis. Gryf plasuje się obecnie na 5. miejscu w tabeli. W sobotę (19 maja) o godz. 14:00 podejmie u siebie przedostatniego Żbika II Nasielsk. Dodajmy, że grająca w tej samej lidze Opia Opinogóra w ostatni weekend pauzowała, natomiast w nadchodzącą sobotę zagra na wyjeździe z GKS Gumino.

Gryf Kownaty Żędowe - Wkra II Żuromin 2:2 (1:2)

Bramki: 19' Sepczyński, 89' Krzyśpiak (Gryf); 23' Narewski, 38' Usakowski (Wkra).