:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C bezchmurnie

Na ul. Armii Krajowej rozpoczęła się budowa sygnalizacji świetlnej

Inwestycje, Armii Krajowej rozpoczęła budowa sygnalizacji świetlnej - zdjęcie, fotografia

Jeszcze w sierpniu na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Ranieckiej w Ciechanowie stanie sygnalizacja świetlna. Właśnie ruszyły prace związane z montażem sygnalizatorów.

W pierwszej kolejności roboty obejmą montaż kabli elektroenergetycznych, sterownika, studni oraz kanalizacji kablowej. W dalszej kolejności wykonane zostaną przepusty, przeciski a także konstrukcje wsporcze. Docelowo na skrzyżowaniu zainstalowanych zostanie 20 sygnalizatorów, które pojawią się na 13 masztach i 2 wspornikach. Zadanie ma zostać zrealizowane jeszcze sierpniu. Jego koszt szacowany jest na około 120 tysięcy złotych.

Budowa sygnalizacji świetlnej na ul. Armii Krajowej to odpowiedź na liczne postulaty mieszkańców, którzy zabiegali o zwiększenie bezpieczeństwa w tym miejscu. W najbliższych dniach przy przejściach dla pieszych wzdłuż ulicy zamontowane zostaną również elementy odblaskowe, tzw. kocie oczka.

 

Na ul. Armii Krajowej rozpoczęła się budowa sygnalizacji świetlnej komentarze opinie

 • gość 2017-08-09 14:41:54

  Bardzo świetna inwestycja, z kilku powodów 1. Ruchliwa obwodnica w godzinach rannych oraz popołudniowych. 2. Wyjeżdżając z ul Ranieckiej trzeba było zawsze zachowywać szczegolną uwagę, by dołączyć się na obwodnicę. 3. W tych rejonach będzie powstawał McDonald's, tym bardziej przyda się sygnalizacja by nie rozjechać jakiegoś grubego dzieciaka i jego rodziny, którzy wędrują na Wieś Maca.

 • gość 2017-08-09 15:05:18

  Wg mnie duzo lepszym rozwiazaniem bylby fotoradar(y) gdzies na wysokosci ulicy rzeczkowskiej. Kierowcy znacznie by zwolnili w tej okolicy bo lubia sie rozpedzac na dlugiej prostej!!

 • gość 2017-08-09 16:02:07

  Wg. mnie najlepiej byłoby zwęzić tą ulicę do jednego pasa, postawić na niej co parę metrów przeszkody ograniczające prędkość i zrobić ruch wahadłowy. A najlepiej wszystko zaorać i zrobić pole, a potem obsiać je kartoflem. Wtedy skończyłoby się definitywnie jeżdżenie kierowcom; można by wtedy krowy paść, popatrzeć przez okno jak trawa rośnie... Jak ktoś chce sobie jeździć samochodem, to niech jedzie do miasta. Tutaj jest Ciechanów! Na razie. (Wszystko zmierza w kierunku Grzybowa).

 • Gość - niezalogowany 2017-08-09 16:18:46

  Niech się ludzie naucza jeździć a nie jeżdżą jak pokraki dla tego sam tam kolizję. To najlepiej waszym zdaniem niech zrobią światła na każdym skrzyżowaniu w mieście to nie długo będziecie szybciej chodzić piechotą a nie jeździć samochodem. Na takiej ruchliwej drodze nie powinno być przejsc tylko tunel albo kładka. A w ogóle co za idiota robi obwodnicę w centrum miasta dobrze że przez warszawska jej jeszcze nie puścili.

 • gość 2017-08-09 16:44:23

  I w centrum miast są drogi dwupasmowe. I można po nich jeździć 70 km/h. Tutaj jest jeszcze tyle miejsca - można by było spokojnie zrobić jakieś pasy adaptacyjne skoro jakiś pierdoła nie potrafi się z osiedla do ruchu włączyć. Tutaj nam z miasta wiochę ktoś robi...

 • Gość - niezalogowany 2017-08-09 17:26:03

  Piękne miejsce na start :) a przy biedronce meta! Później nawrotka i z powrotem, od diavolo do ranieckiej... I już widzę cieszących się idiotów jeżdżących tak o 2-3 w nocy, przecież to wymarzona trasa rajdów :)

 • gość 2017-08-09 17:41:20

  Dlaczego z dwupasmowej arterii ktoś chce zrobić osiedlową uliczkę?

 • gość 2017-08-09 21:56:18

  "Obwodnica" - porażka. Dlaczego nie ma podwyższenia prędkości? Na jej części choćby? Chyba ze względu na bezpieczeństwo. Żeby nie uszkodzić zawieszenia samochodu - zapadające się "studzienki".

 • gość 2017-08-10 08:21:28

  widzę dwa wyjścia z sytuacji 1. zrobić deptak :D 2. wybudować przejscie górą nad ulicą, biorąc pod uwagę słuszne uwagi poprzedników jest to obwodnica i do tego dwupasmowa, ograniczenie prędkości lub całkowite wyhamowanie ruchu obniża rangę obwodnicy do osiedowej uliczki 3. postawić kauflanda obok carefura i odwrotnie wtedy ludzie nie będą musieli przechodzxić na drugą stronę ulicy , to samo z mcdonaldem :DDDD

 • Jan - niezalogowany 2017-08-10 09:54:04

  Swiatla bardzo dobrze. Nie rozumiem osob ktore w miescie chca jezdzic 70 km/h. Najwazniejsze jest bezpieczenstwo. Powinno na tej ulicy dodatkowo znajdowac sie fotoradary. Osobom ktorym przeszkadza ograniczenie do 50 km/h przypominam, ze ul. A.K. to nie tor wyscigowy. Korki w Ciechanowie mozna ich uniknac trzeba wstac godz wczesniej I nie jechac w ostatniej chwili.

 • Gość - niezalogowany 2017-08-10 10:20:58

  Swiatla to korek nie bylo mądrego by pobudowac rondo ?

 • gość 2017-08-10 12:07:22

  Ten kto nie rozumie, żeby w mieście jeździć 70 km/h - niech jedzie do Warszawy, do Olsztyna, albo nawet... do Mławy (tam co prawda 60 km/h - ale na zwykłych ulicach - można znaleźć). To dwupasmowa arteria. Jak ktoś z osiedlówki nie umie się włączyć do ruchu, to zamknąć wlot z osiedlówki i niech jeździ na około... Osiedla od strony carrefoura nie mają wylotów na Armii Krajowej - tylko przez Witosa się z nich wyjeżdża... Tam też powinno się zamknąć Raniecką - i nie byłoby problemu. By sobie jeździli na około przez Szwanke, albo polami - 40 km/h - tak jak lubią. Przez jakąś osiedlową uliczkę ma cierpieć całe miasto?

 • gość 2017-08-11 08:59:41

  Ja nie rozumiem pędzenia samochodem w mieście (a mam dosyć szybki samochód). Ciechanów - miasto 3 km x 3 km i niech mi ktoś wytłumaczy ile zyska jadąc przez takie miasteczko 70 kmh zamiast 50 kmh? Ja rozumiem,że jazda szczególnie niektórymi odcinkami pętli wydaje się powolna,ale...już raz komuś wybiegł łoś na pętli,a raz na własne oczy widziałem jak przebiega z dużą prędkością sarna,nie muszę wspominać o pieszych. Jak można porównywać Ciechanów do Warszawy czy nawet Olsztyna? Przypominam,że właśnie na Armii Krajowej było śmiertelne potrącenie,śmiertelny wypadek plus kilka potrąceń rowerzystów,pieszych i wypadków. To nie przez uliczkę będą cierpieć wszyscy,a właśnie przez "szybkich i wściekłych".

 • gość 2017-08-11 13:33:22

  Czyżbyś kolego sugerował, że Ciechanów, zamiast się rozwijać i aspirować (dawniej wszakże był województwem) - do bycia miastem (w pełni tego słowa rozumieniu) - winien zmierzać w kierunku małomiasteczkowym?

 • gość 2017-08-13 09:59:40

  Ulica Armii Krajowej to nie obwodnica dróg krajowych czy powiatowych, tylko droga miejska (część pętli miejskiej) zadaniem miało być skomunikowanie dzielnic Ciechanowa, z wyprowadzeniem czy ograniczeniem ruchu z Centrum, nawet kosztem wydłużenia drogi przejazdu. Prawie wszystkie zdarzenia na tej ulicy były z udziałem pieszych czy rowerzystów na pasach. Droga jest w ciągu dużego ruchu pieszych szczególnie dzieci z os. XL lecia, Jeziorka czy Aleksandrówki. Patrole drogówki nie stoją bezczynnie, co kilka minut mają "klientów" , myślę że nie przekroczenia o parę km/h. Bardzo dobry pomysł ze światłami, po pewnym czasie zobaczymy statystyki. Skoro Ciechanów jest taki "mały" to powinno się promować jazdę na rowerze, bardzo dobry pomysł z rozbudową ścieżek rowerowych (Sikorskiego, Sienkiewicza czy inne). Brakuje powiązania ścieżki 17 Stycznia róg Jesionowej z Centrum może Tatarską i przez kładkę do Wyrzykowskiego). Ostatnio widzę coraz więcej osób dojeżdżających do pracy na rowerze i dla nich brawo, więcej zdrowia i ekologii mniej spalin. Odnośnie kierowców na pętli miejskiej, to zastanawia mnie coraz większa liczba zniszczonych lamp oświetleniowych (zostały puste fundamenty), same się poprzewracały? Jak można mieć kolizję na drodze jednojezdniowej przy 50km/h , poza szczególnymi przypadkami zasłabnięcia czy urwania koiła w samochodzie. Jeszcze sprawa miłośników "szlifierek", nie dla wszystkich miła dla ucha jest muzyka wydechów na wysokich obrotach w mieście (sprawa dotyczy pewnie nikłego procentu kierowców, ale występuje). Przyjemność z jazdy niewątpliwie jest większa poza miastem. Pozdrawiam wszystkich i życzę bezpiecznego poruszania się po naszym Ciechanowie.

 • gość 2017-08-13 14:25:34

  Dzieci do szkoły? Przez Armii Krajowej? No to "Pana Stopka" postawić na godziny - przecież cały dzień i cały rok do szkoły nie chodzą... Te "zdarzenia" na Armii Krajowej, to ostatnie było grubo pół roku temu - jak z Kaflanda ktoś komuś drogę zajechał, a tamten chciał uniknąć stłuczki i na pas zieleni chciał się asekurować - a akurat na "żeberkach" było nieposypane, tylko żywy lód... Już nie przesadzajcie z tymi wypadkami na Armii Krajowej... Wszędzie się zdarzają. Wczoraj też było solidne "bum" przy Krzywej Hali... Też światła tam trzeba postawić?

 • gość 2017-08-19 18:35:47

  JEDNYM SŁOWEM POSRAŁO !

Dodajesz jako: Zaloguj się