:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C całkowite zachmurzenie

Mogli oszukać kilkadziesiąt osób. Duet oszustów w rękach ciechanowskiej policji

Dwóch mężczyzn podejrzanych o szereg oszustw zatrzymała policja z Ciechanowa, we współpracy z kryminalnymi z Komedy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Sprawcom grozi do ośmiu lat więzienia.

Mundurowi tropili oszustów od lipca. To wtedy sprawcy wyłudzili od mieszkanki Ciechanowa znaczną kwotę pieniędzy. Do 79-latki zadzwoniła wówczas kobieta, która podając się za córkę seniorki, poinformowała że pożyczyła pieniądze od koleżanki, która pracuje w banku i musi je teraz pilnie zwrócić, gdyż w banku ma być kontrola. Ciechanowianka uwierzyła oszustce i przekazała pieniądze podstawionemu „kurierowi”.

Kryminalni w toku prowadzonych od tamtego czasu czynności operacyjnych kilka dni temu wpadli na trop oszustów. Jak ustalili sprawcy wyłudzili pieniądze od kolejnej osoby, tym razem w województwie podkarpackim. Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych na gorącym uczynku, kiedy jeden z nich odebrał od pokrzywdzonej około 16 tys. zł i wyroby ze złota, po czym przekazał je swojemu kompanowi.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku 45 i 58 lat. W mieszkaniu starszego ze sprawców znaleziono ponad 18 tys. euro, telefony komórkowe i nawigacje. Zabezpieczono też dwa samochody osobowe, którymi posługiwali się sprawcy.

Zatrzymani usłyszeli już kilka zarzutów. 58-letni mieszkaniec Bytomia odpowie m.in. za oszustwo na mieszkance Ciechanowa. - Z informacji policjantów wynika, że zatrzymani mężczyźni mogli w ten sposób oszukać nawet kilkadziesiąt osób. Wczoraj sąd aresztował ich na trzy miesiące. Za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat więzienia - informuje kom. Jolanta Bym z ciechanowskiej policji.

Mogli oszukać kilkadziesiąt osób. Duet oszustów w rękach ciechanowskiej policji komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-09-14 21:15:06

  Uciąć jaja na początek

 • Gość - niezalogowany 2018-09-14 21:55:19

  Tępym brudnymi nożem

 • Gośćpawel - niezalogowany 2018-09-14 21:56:03

  Ja narazie bym im jaja scisnął w imadle tak na 7 dni

 • Gość - niezalogowany 2018-09-15 11:50:44

  Niech odpracują tę kwotę za najniższą stawkę. I niech nikt mi nie mówi że nie wolno karać pracą skoro pracę bezkarnie wykorzystuje się do zniewalania ludzi. CO DO GROSZA! ŁĄCZNIE Z ODSETKAMI KREDYTOWYMI!

 • Gość - niezalogowany 2018-09-16 13:56:29

  za co chcecie tak mocno ich karać. Oszustwa nie ma w tzw. 7 kategoriach. W myśl prawa nie jest to tak mocno szkodliwe przestępstwo. Co innego gdyby wyrwali zamek w garażu i zabrali wiertarkę. Włamanie i kradzież są znacznie bardziej szkodliwe społeczni. Tak mówi statystyka. Poddaje to pod dyskusję.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl

Sprawy kryminale , Ciechanów - więcej informacji