:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C bezchmurnie

Mniej łóżek i przenosiny oddziałów - ciechanowski szpital wprowadza zmiany [wideo]

O kolejnych zmianach organizacyjnych w funkcjonowaniu Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie poinformował podczas spotkania z dziennikarzami dyrektor placówki, Andrzej Kamasa.

Jeszcze w czerwcu zmiany dotkną oddział pulmonologiczny i hospicyjno-paliatywny, które zmienią swoje lokalizacje. Zmieni się sposób funkcjonowania oddziału wewnętrznego, na którym zmniejszona zostanie liczba lekarzy dyżurujących, a co za tym idzie liczba łóżek.

O szczegółach opowiedział właśnie dyrektor Kamasa. Zachęcamy do oglądania materiału wideo.

Mniej łóżek i przenosiny oddziałów - ciechanowski szpital wprowadza zmiany [wideo] komentarze opinie

  • Romanov - niezalogowany 2018-06-04 21:13:17

    Ciechanowski szpital wprowadzając zmiany powinien zacząć przede wszystkim od "uczłowieczenia" lekarskich (wzor(c)owo "kosmicznych", bo co to jest 100 tys miesięcznie...!) zarobków (ich samych raczej się już niestety nie da!), zapoczątkowanych niekorzystnymi kontraktami kilka lat temu przez byłą dyr. Hannę J. Potem należałoby "urealnić" zarobki lekarzy Pracowni Hemodynamiki (rekordziści zarobków tej placówki (którzy wystarczająco się już dorobili + co niektórzy lekarze SOR-u (Szpitalny Oddział Ratunkowy gdzie pracują specjaliści medycyny...rodzinnej (szkoda, że nie...estetycznej i wielu tzw. kontraktowych!), wprowadzić pojedyncze dyżury na niektórych oddziałach (np. ginekologia czy kardiologia). To chyba wciąż jedyna tak duża placówka (tzw. wojewódzka) palcówka medyczna w naszym kraju, gdzie nikt nie ma kontroli nad tym co tutejsi lekarze wyprawiają...! W jakim innym szpitalu w Polsce można zarobić 100 tys ( czy nawet więcej!) w miesiąc?! Jeśli znajdzie się odważny, który to wszystko uporządkuje...szpital nie tylko zacznie wychodzić z powiększającego się nieustannie zadłużenia ale znajdą się fundusze nie tylko na podwyżki dla średniego personelu medycznego, zarabiającego mniej niż nowo-przyjmowany kasjer sprzedawca w jednej z sieci wielkopowierzchniowych sieci sklepów w Polsce ( 2600 brutto na start, po 2-3 miesiącach 2800-2900) ale też na...papier toaletowy, z dostępnością którego od jakiegoś już czasu jest problem...

  • gość 2018-06-04 21:47:16

    Zgadzam się z powyższym komentarzem.To chore,żeby lekarze zarabiali miesięcznie po 100 000(liczba zer prawidłowa) i robili łaskę że muszą pracować.

  • Antoni - niezalogowany 2018-06-04 22:40:58

    Co wy pieprzyta prosty ludu żaden lekarz nie zarabia 100000zl, jakby tyle zarabiali to by już wypieprzyli z tego kraju. Pieprzycie takie głupoty, ploty, powtarzanie nie wiadomo po kim. 10-12 pewnie zarabiają. I dobrze, kto wam broni zostać lekarzem. Trzeba było się uczyć a nie młodość na chlaniu i opieprzaniu przepusciliście a teraz pretensje do garbatego że dzieci proste. Wracać do mopow!!!

  • Do antoni... - niezalogowany 2018-06-04 23:37:05

    Sam wróć do swojego mopa... Jak nie znasz tematu to się nie wypowiadaj... najgorzej jak komuś coś się zdaje!

  • Gość - niezalogowany 2018-06-05 01:05:28

    Dokładnie! Popieram pierwszy komentarz! Funduszy brak nawet na papier do dupy! Najśmieszniejsze jest to, ze w miejscu gdzie powinno się utrzymywać higienę nawet nie ma takiej możliwości! W każdym jednym centrum handlowym do którego pójdziemy jest mydło, papier toaletowy i ręczniki! A w szpitalu można jedynie o tym pomarzyć już nie wspominam o czystości sal czy toalet! Dramat!

  • Beny - niezalogowany 2018-06-05 07:15:24

    papieru, ni mydła ni ma bo wynosita! myslita ze dyrekcja bezie kupować a wy bedzieta wynosić hurtem lachudry??? papiru im brakuje! a xwoj kupic i przynieść! holota!

  • GośćE.B.24 - niezalogowany 2018-06-05 08:23:39

    Panie Beny niech pan liczy się ze słowami ,pisze pan z okropnymi błędami odrazu widać że nie ma Pan wykształcenia ,obraża pan ludzi , pisząc że ludzie to łachudry ,każdy sądzi według siebie.

  • Gość - niezalogowany 2018-06-05 09:31:51

    Hahahahaha, 100tys., dobre xd. Nikt nie zarabia 100tys. miesiecznie w szpitalu, to po pierwsze. A po drugie, to tak niech zamkną szpital - ciekawe gdzie będziecie się leczyć w razie czego.

  • olo - niezalogowany 2018-06-05 10:20:00

    Beny - popieram. A gość E.B.24. To jest sarkazm. Więcej dystansu i poczucia humoru.

  • Gość - niezalogowany 2018-06-05 10:59:10

    Oszczędności szpital szuka oczywiście kosztem kogo, pacjentów! Ale lekarze dalej mają monopol i swój prywatny folwark w tym szpitalu. Nie robią nic i z wielką łaska zajmują się pacjentami, a za pieniądze które tam zarabiają jeszcze powinni ludziom dziekować i z uśmiechem ich witać, źe w ogóle przychodzą do tej umieralni...

  • gość 2018-06-05 13:42:13

    do Antoniego . Zastanów sie co piszesz lekarzyno z bożej łaski. Nawet 10000 czy 12000 tys to za dużo dla takiego konowała który tylko pastylki na katar umie przepisać a nie daj Boże jak coś poważniejszego dotknie człowieka. Jak człowiek zachoruje, to taki doktorzyna nie wie jak pomóc i w dodatku prywatę odczynia za 150 zł jak profesor i oczywiście zero pomocy , bo biedaczek się niedouczył , tylko na imprezki latał prawda doktorzyno Więc nie obrażaj ludzi inteligentnych i nie pisz bzdur

  • Antoni - niezalogowany 2018-06-05 20:57:14

    A ty myślisz kretynie że lekarz to cudotworca co w 5 minut wyleczy? Że się przyjdzie i od razu postawi trafna diagnozę, zeskanuje organizm niczym komputer i powie: mam! Proste ludzie same nie dbają o zdrowie, chlaja byle co, żrą tanie scierwo z biedronki, pala szlugi, organizm szwankuje to pretensja do lekarza -" bo nie umi wyleczyć a tyle zarabia! "." ja na mopie zasuwam tyle lat i grosze dostaje". Phi!

  • gość 2018-06-06 11:37:48

    Do Antoniego: Cymbałku złoty ja nie mówię że lekarz jest i ma być cudotwórcą ale czasami trochę empatii jeden z drugim konował by mógł wykazać do człowieka chorego i przynajmniej spróbować pomóc, a nie mówić proszę mi nie zawrac głowy albo znaleźć proszę sobie dobrego np. ortopedę. Więc proszę nie pieprz głupot ,że ludzie nie dbają o zdrowie, bo są tacy co nie dbają ale i są tacy co dbają o zdrowie. Z tym Chlanie , paleniem i żarciem z Biedrony to mówisz z własnego przykładu. To widać że pracujesz na mopie i za grosze po wypowiedziach. A tak w ogóle jak ci tak źle to czas na zmiany. I nie pisz bzdur doktorzyno.

  • Antoni - niezalogowany 2018-06-06 19:46:06

    ty baranie sam robisz za psi piniadz bo czuć zawiść z twoich wypocin do lepszej kasty do której nie masz wstępu!!! Nie generalizuj bo są różni lekarze, dobrzy i źli, a ty wszystkich wrzucasz do jednego wora i krzyczysz :ile oni zarabiają!!! Ja ci odpowiadam:tyle na ile zapracowali ciężka praca wcześniej zamiast bimbac z patologia. No a teraz wracaj na zmywak w tej Anglii zakichanej czy tam starym szwabom dupy podcierac!!!

  • Gość91 - niezalogowany 2018-06-09 08:33:48

    Jak dla mnie niech zarabiają miliony, tylko niech przestaną ludzi traktować jak śmieci!!!! bo po wczorajszej wizycie odnoszę wrażenie, że gdyby mogli to eutanazje stosowaliby u co 2 człowieka. A Na SOR.... Też uważam, że pracują nie douczeni, złośliwi ludzie którzy uważają się za najmadrzejszych.... Jeden doktorek ma pecha bo albo mnie albo moja rodzinę "przyjmował" i za każdym razem chujowa diagnoza.... A co do wykrztalcenia wypowiadających się.... Ktoś krytykował..... To tej osobie przypominam, że wykrztalcenie nie świadczy o człowieku.... I znam wielu ludzi, którzy nie mają wykrztalcenia a są mądrzejsi i mają więcej kultury niż Ci po najwyższych studiach.... Jak zresztą większość lekarzy w szpitalu Ciechanowskim