:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  28°C rozproszone chmury

Młodzieżowa Rada Miasta w nowym składzie

Samorząd, Młodzieżowa Miasta nowym składzie - zdjęcie, fotografia

W ciechanowskim ratuszu odbyło się pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta III kadencji. Młodzi radni wybrali przewodniczącego, jego zastępcę oraz sekretarza.

Młodzieżową Radę Miasta tworzą uczniowie z ciechanowskich szkół. W jej skład wchodzą 24 osoby w wieku od 14 do 20 lat. Kadencja trwa rok. Radnych wybierano podczas przeprowadzonych w poszczególnych szkołach wyborów.

W tej kadencji w Młodzieżowej Radzie Miasta zasiedli: Alicja Gołębiewska (SP nr 1), Tomasz Leszczyński i Sebastian Budzich (SP nr 3), Katarzyna Burszewska i Dariusz Napiórkowski (SP nr 7/Gimnazjum nr 4), Aleksandra Klicka (SP TWP), Julia Olszewska i Oliwia Smolińska (Gimnazjum nr 3), Anastazja Soplińska (Gimnazjum STO), Marta Wiśniewska i Piotr Lankiewicz (Zespół Szkół Technicznych), Gabriel Siemiątkowski, Natalia Borkowska i Mateusz Sobolewski (I LO), ), Monika Królikowska i Natalia Wojtyska (I LO PUL), Natalia Wolińska, Sebastian Wasiak i Przemysław Orzoł (ZS nr 1), Natalia Kania, Karol Kowalski i Łukasz Kosmala (ZS nr 2), Maja Sztolsztener i Aleksandra Jankowska (ZS nr 3).

Podczas pierwszego posiedzenia radni zdecydowali, że przewodniczącym MRM został Karol Kowalski, zastępcą przewodniczącego Gabriel Siemiątkowski, natomiast sekretarzem Natalia Kania.

Młodzieżowa Rada Miasta ma charakter konsultacyjny. Zajmuje się sprawami, dotyczącymi sportu, kultury, młodzieży oraz rozwoju miasta.

Młodzieżowa Rada Miasta w nowym składzie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się