:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  29°C bezchmurnie

Młodzi ciechanowianie wzięli udział w pokazie ratownictwa wodnego na Krubinie (zdjęcia)

Około 50 dzieci uczestniczących w półkoloniach organizowanych przez ciechanowski oddział PCK, wzięło udział w zorganizowanym dzisiaj (10 lipca) na kąpielisku Krubin pokazie ratownictwa wodnego.

Przedsięwzięcie odbyło się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, zainicjowanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji a poświęconej bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. W pokazie na Krubinie więzili udział najmłodsi ciechanowianie, ich opiekunowie oraz przebywający na kąpielisku plażowicze. Strażacy z JRG Ciechanów oraz OSP Gąsocin m.in. odgrywali sceny, w których wcielali się w role osób tonących, potrzebujących pomocy oraz ratujących. Wszystkie czynności przedstawiane przez ratowników były omawiane przez strażaków i ratowników WOPR.     

- Głównym celem całego przedsięwzięcia było propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie  ograniczenie wypadków i utonięć. Przy tej okazji dzieci miały możliwość przyjrzeć się specjalnym pokazom, które realizowane były przez Straż Pożarną i WOPR oraz nauczyć się, jak bezpiecznie spędzić wakacje - podkreśla st. kpt. Jarosław Nowosielski, zastępca komendanta powiatowego PSP w Ciechanowie.

(fot. KPPSP Ciechanów)

Młodzi ciechanowianie wzięli udział w pokazie ratownictwa wodnego na Krubinie (zdjęcia) komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się