:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  29°C bezchmurnie

Mieszkańcy ul. Witosa doczekali się realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego

Inwestycje, Mieszkańcy Witosa doczekali realizacji projektu Budżetu Obywatelskiego - zdjęcie, fotografia

Z około rocznym opóźnieniem wystartowały prace związane z budową chodnika oraz oświetlenia przy drodze dojazdowej do osiedli „Witosa Apartaments” oraz „Villa Art” przy ul. Witosa w Ciechanowie. Jest to zwycięski projekt, zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego na osiedlu "Płońska".

W 2016 roku zagłosowało na niego ponad 300 mieszkańców osiedla. Jego realizacja była przewidziana na ubiegły rok, jednak ratusz miał problem ze znalezieniem wykonawcy. W dwóch przetargach do Urzędu Miasta nie wpłynęła żadna oferta. Ostatecznie realizację zadania przesunięto na ten rok. Pierwsze prace ruszyły dziś (piątek, 13 kwietnia).

Projekt zakłada budowę chodnika oraz trzech latarni. Roboty rozpoczęły się od demontażu części jezdni, wykonanej z płyt betonowych. To przy niej z szarej betonowej kostki brukowej powstanie chodnik, który będzie liczył około 70 metrów długości i 2 metry szerokości. Następnie ustawione zostaną trzy słupy oświetleniowe z oprawami sodowymi. Prace mają potrwać około trzy tygodnie. Oświetlenie zostanie uruchomione po przeprowadzeniu procedur związanych z przyłączeniem do prądu.

Dodajmy, że koszt inwestycji oszacowano na blisko 60 tysięcy złotych.

Mieszkańcy ul. Witosa doczekali się realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego komentarze opinie

 • gość 2018-04-13 19:25:39

  Nareszcie. Jeżdzę tam swoim dżaguarem do dwóch kochanek i już mnie coś strzelało jak jechałem po tych wybojach z płyt.

 • gość 2018-04-13 22:33:04

  Nie licz na to, że położą asfalt...tylko chodnik i oświetlenie. Choć w naszym mieście są miejsca gdzie nikt nie mieszka, a dojazdy i oświetlenie pod "osiedla i domy" są zrobione...Takie miasto 7 lat czekania na chodnik.

 • Gość - niezalogowany 2018-04-14 11:33:29

  Czemu nie wykonał tego deweloper z Przasnysza, tylko robi to miasto? 70 metrów chodnika i porządnego dojazdu? Przecież wziął za to kasę ...

 • gość 2018-04-14 16:02:30

  a jaka firma robi chodnik

 • Gość - niezalogowany 2018-04-14 18:24:45

  Najlepsza w mieście

Dodajesz jako: Zaloguj się