:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C bezchmurnie

Mieszkańcy Ciechanowa ofiarami oszustw internetowych

Kronika kryminalna, Mieszkańcy Ciechanowa ofiarami oszustw internetowych - zdjęcie, fotografia

Czworo oszukanych ciechanowian w ciągu kilku ostatnich dni, około trzydziestu od początku roku. Policja w Ciechanowie informuje, że mieszkańcy powiatu ciechanowskiego coraz częściej padają ofiarami oszustów internetowych i apeluje o ostrożność podczas zakupów w sieci.

Oszuści działają w zróżnicowany sposób. Po dokonaniu transakcji najczęściej usuwają konta z portali, zrywają kontakt z kupującym, czy zamiast towaru wysyłają bezużyteczne przedmioty. W ostatnich kilku dniach ciechanowska policja otrzymała cztery tego typu zgłoszenia.

Jedna z mieszkanek za pośrednictwem portalu społecznościowego kupiła markowe ubrania. Kobieta pod koniec lutego wpłaciła na podane przez sprzedawcę konto pieniądze i od tamtej pory nie otrzymała zamówionego towaru. Mało tego, sprzedający usunął konto, z którego prowadził swoją "działalność". Kolejna pokrzywdzona zamówiła za pośrednictwem serwisu ogłoszeniowego dwie torebki oraz zegarek. W przesyłce znalazła jednak tylko ... starą, zniszczoną torebkę. Osoba sprzedająca od finalizacji transakcji nie odpowiada na żadne wiadomości. Inny z mieszkańców Ciechanowa próbował kupić samochód. Moment wpłaty zaliczki za pojazd był jednak ostatnim, kiedy miał kontakt ze sprzedającym. Ostatnia z ofiar oszustów kupiła z kolei za pośrednictwem serwisu ogłoszeniowego telefony. Ciechanowianin zapłacił za towar, który jednak do niego nie dotarł.

Tylko w tym roku ciechanowska policja otrzymała około 30 zgłoszeń, dotyczących internetowych oszustw. W całym ubiegłym roku było ich nieco ponad 100. Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności i rozsądku podczas zakupów w sieci. - Wybierajmy znane sprawdzone sklepy internetowe, a podczas zakupów na aukcjach zawsze wybierajmy sposób zapłaty za przesyłkę za pobraniem. Pamiętajmy, że bank nigdy nie wysyła e-maili do klientów w celu potwierdzenia ich danych, co również jest wykorzystywane przez oszustów. Nie podawajmy numeru karty kredytowej na stronach, gdzie brakuje protokołu HTTPS oraz zielonej kłódki - podpowiada oficer prasowy ciechanowskiej policji.

(fot. pixabay)

Mieszkańcy Ciechanowa ofiarami oszustw internetowych komentarze opinie

  • Fah 2018-03-16 11:35:03

    Tylko gotówka, tylko osobiście. Nie wyobrażam sobie kupować używanego towaru bez choćby obejrzenia go

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl