:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  28°C rozproszone chmury

Mieszkańcy Ciechanowa wymienili w tym roku blisko 150 pieców

Samorząd, Mieszkańcy Ciechanowa wymienili blisko pieców - zdjęcie, fotografia

Tylko w tym roku w 148 domach na terenie Ciechanowa pojawiły się nowe, bardziej ekologiczne piece. Wymiana była możliwa dzięki pozyskanemu przez miasto dofinansowaniu.

Na początku roku mieszkańcy mogli składać deklaracje przystąpienia do programu wymiany kotłów grzewczych. Zakwalifikowane zostały te osoby, które w terminy dostarczyły stosowną dokumentację. W ramach projektu można było uzyskać do 75% dofinansowania, jednak nie więcej niż 5 tys. zł. Pozostałą kwotę z własnej kieszeni pokrywali mieszkańcy.

Ostatecznie od czerwca do września w Ciechanowie wymieniono 148 pieców. Piece węglowe na gazowe wymieniono w 75 domach jednorodzinnych, a w kolejnych 5 pojawiły się w ich miejsce piece na biomasę. W pozostałych 68 domach stare kotły gazowe zastąpiły nowe, również gazowe, ale efektywniejsze.

Dodajmy, że na realizację projektu miasto pozyskało z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dotację w wysokości 584 122,49 zł.

Mieszkańcy Ciechanowa wymienili w tym roku blisko 150 pieców komentarze opinie

  • Gosc - niezalogowany 2017-12-07 10:10:29

    Kiedy Glinojeck zachęci mieszkańców do dowymiany smieciuchow na gazowe i zbiornik gazu na posesji ?

  • gość 2017-12-18 13:46:52

    To jest świetna inicjatywa. Przynajmniej trochę poprawi się jakość powietrza w naszym mieście https://loveair.pl/badania/jakosc-powietrza-w-liczbach

  • Gość - niezalogowany 2017-12-20 19:54:29

    Wstpie by jakosc powietrza znwcznie sie poprawila... Najgorszr są śmieciuchy i ludzie patologiczni, ktorzy palą wszystkim... Oni nie wymienią pieca nawet za darmo bo w takim na pelet nie da siępalic śmieci...

Dodajesz jako: Zaloguj się