:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C umiarkowane opady deszczu

Miasto zapowiada budowę ponad 13 km ścieżek rowerowych

Inwestycje, Miasto zapowiada budowę ponad ścieżek rowerowych - zdjęcie, fotografia

Władze Ciechanowa zapowiadają kolejne inwestycje w ścieżki rowerowe na terenie miasta. Dziś (19 maja) prezydent podpisał z marszałkiem Mazowsza umowę na dofinansowanie przebudowy ulic Mazowieckiej i Niechodzkiej, w ramach której powstanie blisko 3,7 km ścieżek rowerowych. W planach są kolejne inwestycje.

Obecnie na terenie Ciechanowa znajduje się 27,4 km dróg dla rowerów. W najbliższych latach liczba ta ma się powiększyć o kolejnych 18,5 km, z czego 13,7 km powstanie w ramach zadań realizowanych przez miasto. Ratusz planuje wybudowanie ścieżek rowerowych we wspomnianych ul. Niechodzkiej i Mazowieckiej oraz Sienkiewicza, Rzeczkowskiej, Kargoszyńskiej, Letniej a także nowej drodze od ronda Solidarności do krajowej 60. Dodatkowo na terenie miasta powstanie m.in. licząca ponad 2 km ścieżka na ul. Sońskiej, realizowana wspólnie z powiatem ciechanowskim.

Przypomnijmy, że na kompleksową przebudowę ulic Mazowieckiej i Niechodzkiej miasto pozyskało blisko 7 mln zł. Całe zadanie, wraz z wkładem z budżetu miasta, pochłonie ponad 8,7 mln zł.

Miasto zapowiada budowę ponad 13 km ścieżek rowerowych komentarze opinie

  • gość 2017-05-21 13:13:27

    Proszę zastanowić się nad ścieżką rowerową do Marcredo i pobliskich ogródków działkowych ,ponieważ szczególnie w miesiącach letnich tamtejszy chodnik jest oblegany przez rowerzystów co stanowi zagrożenie dla pieszych.

Dodajesz jako: Zaloguj się