:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  29°C bezchmurnie

Mężczyzna wpadł do rzeki! Pokaz ratownictwa wodnego w Sońsku (zdjęcia)

Najmłodsi mieszkańcy gminy Sońsk wzięli udział w pokazie bezpiecznych technik ratowania na akwenie, które zorganizowała Komenda Powiatowa PSP w Ciechanowie, przy udziale Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego oraz OSP Sońsk.

W ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny" harcerze z gm. Sońsk na własne oczy mogli zobaczyć, jak wygląda akcja ratunkowa na wodzie. Strażacy zaprezentowali symulację zdarzenia, w czasie którego mężczyzna wpadł do wody. Dzieci dowiedziały się, jak zachować się w tego typu sytuacjach i jak udzielić pomocy, pamiętając jednocześnie o własnym bezpieczeństwie. Ratownicy wykorzystali podczas działań profesjonalny sprzęt strażacki, instruowali też harcerzy, w jaki sposób udzielić wymarzniętej osobie pierwszej pomocy. Strażacy uczulali też najmłodszych, jak bardzo niebezpieczne może być chodzenie po zamarzniętych akwenach.

Po cennej lekcji wszyscy uczestnicy pokazu wymieniali się uwagami podczas wspólnego grilowania.

Mężczyzna wpadł do rzeki! Pokaz ratownictwa wodnego w Sońsku (zdjęcia) komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się