:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Mariola Kołakowska kandydatem na wójta gminy Regimin

12/09/2018 17:33
Wybory, Mariola Kołakowska kandydatem wójta gminy Regimin - zdjęcie, fotografia

Mimo, że termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast w zbliżających się wyborach samorządowych mija 26 września, to już teraz pierwsi kandydaci oficjalnie potwierdzają swój start. We wtorek (11 września) o swojej kandydaturze w wyborach na wójta gminy Regimin poinformowała Mariola Kołakowska.

- Drodzy mieszkańcy gminy Regimin! Chciałabym poinformować o jakże długo oczekiwanej przez niektórych z Was deklaracji. Podjęłam decyzję o kandydowaniu na stanowisko Wójta bliskiej memu sercu Gminy Regimin - napisała na swoim fanpage'u na Facebooku.

Mariola Kołakowska od 2016 roku jest kierownikiem placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Ciechanowie. W wyborach samorządowych wystartuje z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W wyścigu o urząd wójta Regimina jej najpoważniejszym rywalem będzie prawdopodobnie obecny wójt, Lech Zduńczyk.

Mariola Kołakowska kandydatem na wójta gminy Regimin komentarze opinie

  • gość22122 - niezalogowany 2018-09-12 20:25:06

    Obecny Lech Zduńczyk zapewne znowu kupi głosy dając po 100 zł lub kupująć flachę

  • Gość - niezalogowany 2018-09-12 22:33:04

    Czas na zmianę, może chociaż ona coś zrobi w naszej gminie

  • gość 2018-09-12 23:06:26

    Ludzie! Nikt nie pokona Lecha w Regiminie! Dopóki sam zrezygnuje ,nikt nie ma szans!

  • Gość - niezalogowany 2018-09-12 23:59:29

    Pana Wardzinskiego w Ciechanowie tez miał nikt nie pokonać.... wyszło inaczej i to zdecydowanie na duży plus :-)

  • Gość - niezalogowany 2018-09-13 06:17:54

    Żeby chociaż ładna była, a tak to nie ma szans.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-13 07:10:27

    Tj facet, czy kobieta ?

  • Gość - niezalogowany 2018-09-13 08:00:52

    Może ludzie obudzą się i dostrzegą zero aktywności obecnego Wójta . Oby się to zmieniło w najbliższych wyborach!

  • Gość - niezalogowany 2018-09-13 08:07:58

    Panu Zduńczykowi już dziękujemy. Potrafi tylko manipulować ludźmi.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-13 08:08:24

    Panu Zduńczykowi już dziękujemy. Potrafi tylko manipulować ludźmi.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-13 09:34:01

    LA LA LA lunia

  • gość 2018-09-13 12:13:15

    Wójt to nie synekura, która ta Pani otrzymała. To są wybory samorządowe więc promotor tej Pani nie może zadecydować, że będzie wójtem.

  • Obserwator - niezalogowany 2018-09-13 14:37:06

    PIS-owi dziękujemy, przez trzy lata w niczym gminie nie pomogli, a teraz chcą przyjść i łupić kasę. Przyjeżdżają na uroczystości, żeby się promować, a pomagać to nie ma komu.

  • gość 2018-09-13 14:55:16

    Ona coś zrobi w naszej gminie, coś to znaczy co? Zapytaj pracowników KRUSU, co robi?

  • Gość nastepny - niezalogowany 2018-09-13 16:07:26

    W ostatnich latach posada na stanowisku Wojta Regimin to byla synekura. Moze to się zmieni dla dobra całej gminy. Uczciwość i praca dla Regimin a to fałsz. Popatrzcie kogo się zatrudnia. A jakich to wysiłków dokonuje obecny Wójt, to dopiero dla niego intratna posada. Przez tyle lat wysilał się w imprezach. Podziw to dla jego żony. Czegóż to się nie robi dla władzy publicznej.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-13 16:40:40

    Mariola aleś ty brzydka

  • gość 2018-09-13 16:56:56

    Stanowisko dla Wójta to nie synekura, to odpowiedzialność, ale dla nieudaczników z PIS zapewne tak.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-13 19:43:54

    Trzeba w koncu wybrac kogo kto będzie coś robił a nie tylko pierdzial w stolek jak jest dotychczas. Zmiana prezydenta ciechwnowa pomogla ? pomogla tu to samo trzeba zrobic. Obecnego wykopac i niech ktos przyjdzie kto bedzie dzialac.

  • Prawda - niezalogowany 2018-09-13 22:20:53

    Wstydzę się od lat mieszkać w takiej zacofanej gminie i to blisko Ciechanowa. Przez tego wójta tak jest bo nie robi nic, wystarczy porównać co robią inne samorządy jak dbają o wizerunek gminy i poprawę życia swoich mieszkańców. Ludzie którzy popierają tego wójta OBUDCIE SIĘ Z TEJ CIEMNOTY I PRZEJRZYJCIE NA OCZY PRZECIEŻ ON Z Was robi PAJACY postawi Wam flaszkę i wyśmieje za plecami. Pani Mariolo już dziś ma Pani mój głos. Wardziński co robił. A dziś jak wygląda Ciechanów. I można.

  • gość 2018-09-13 23:04:12

    Kto będzie głosował na obecnego Wójta, przynajmniej wie czego ma oczekiwać, a więc pustych obietnic, zatrudniania po znajomości, np. rodzinę radnych, libacji strażackich i zacofanej gminy.

  • Obserwator - niezalogowany 2018-09-14 10:10:55

    Szanowny Prawda. Zanim zaczniesz pisać takie bzdury, to odpowiedz sobie na konkretne pytania. Nie ma u nas hali sportowej, nie ma oczyszczalni ścieków, nie ma kanalizacji w Regiminie, nie buduje się jej w Lekowie i Targoniach? Uczniowie i rodzice pewnie uważają, że wszystkie szkoły w ruinie i brak w nich wyposażenia, tablic interaktywnych, pomocy naukowych? Nie zbudowano nawet kilometra nowych dróg, mostu na Łydyni? Świetlice dalej wyglądają jak zrujnowane chlewki? Strażacy z OSP ciągle narzekają na brak mundurów, sprzętu, wyposażenia? To tylko część pytań. A ty zanim powtarzać będziesz te głupoty, to się trochę przynajmniej zastanów!

  • Gość nastepny - niezalogowany 2018-09-14 12:09:39

    Do obserwatora. Prawda ma trochę racji. Pan wójt ostatnio to się tylko lansuje. Nie zamierzam cię przekonywać, ponieważ jesteś przesiąknięty kłamstwem. Hala sportowa jest od dawna i nie za obecnego Wójta, a za obecnogo o mało nie została rozebrana. Kanalizacja od ilu lat wysilał się obecny Wójt, ile było sporządzanych dokumentacji, ile wyjazdów do Warszawy. Kanalizacja to po części muszę przyznać uratowany honor Wójta, a czym miałby się pochwalić poza kanalizacją. A jak było z wymianą rur jeśli chodzi o wodociąg. Niby były wymieniane, ale nikt tego nie nadzorował. A drogi są powiatowe z częściowym dofinansowaniem gminy. A jak jest z drogami gminnymi. Nawet te co zostały zrobione to wystarczy popatrzeć daleko nie trzeba szukać, wystarczy Regimin, jaki jest stan, nie mówiąc o chodnikach. Nikt tego nie widzi. Sprawa oświaty i straży to bieżące sprawy i największy elektorat Wójta, gdy tam nie miał rodziny, kto wie jak by bylo. Dobry Obserwator zauważył by, że nikt obcy tam nie może pracować, kto w jaki kolejek sposób nie jest powiązany z urzędem gminy. Praca tylko dka rodziny radnych, nie widać. Ale z ciebie Obserwator z opaską na oczach. To raczej PAPUGA. Zmiany są dobre w Ciechanowie, ale w Regiminie już nie. Czas na zmiany. Szkoda, że w Regiminie brak odważnych ludzi.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-14 13:50:02

    Ta Mariola to z PiS-u jest? Jesli tak to niech spada. Jeszcze nam tu pomnik smoleński wystawi, a to napewno w gminie nie potrzebne.

  • Gość nastepny - niezalogowany 2018-09-14 15:53:07

    Sprostowanie: halę sportową budował obecny Wójt i cały czas ją remuntuje. A jeśli chodzi o oświatę to czy ktokolwiek wie jaka kwota z budżetu jest przeznaczana na wydatki oświaty. A jeszcze jedna sprawa, którą Wójt się zasłania radnymi, to sprawa stomatologa, który był na NFZ a teraz prywatnie. Obserwator czy to dla ciebie za trudne do zrozumienia. A Wójt się śmieje z was i realizuje wszystko aby zachować posadkę.

  • gość 2018-09-15 19:55:03

    Czy remizja we wsi to szczyt marzeń mieszkańców? A na chuj tyle tych remizji,lepiej dofinansować straż zawodową,a w Regiminie nie ma nawet jakiegoś klubu żeby się spotkać. Bo klucze od remizji ma prezes a tam tylko telewizor i stół do tenisa

  • Gość - niezalogowany 2018-09-15 23:01:46

    Najwyższy czas żeby te staruchy ustąpiły miejsca młodym .najlepszym przykładem jest obecny Pan Prezydent Ciechanowa.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-16 00:58:27

    Czas na zmiany panie wojcie .Pan nie szanuje ludzi a i nic pan nie zrobil np w oddzialach przedszkolnych .Sale sa tak malenkie a dzieci ok 20 to sa kpiny wychwalal sie pan ze dzieci maja super warunki chyba w 5latkach sala malutks ciasno okropna lamperia Panie jest 21wiek Czas na zmiany nie robi pan nic .Olewa pan ludzi i tylko na popijawy do wiejskiej remizy potrafi pan zawitac Dla ludzi pana nie ma wiec na moj hlos i mojej rodziny niech pan nie liczy

  • gość 2018-09-17 09:09:51

    Czas na zmianę!!!!!!!!!!!!

  • gość 2018-09-17 19:24:13

    Szczerze życzę powodzenia i mam nadzieję, że to Pani wygra, bo na to co tu się dzieje od lat, patrzeć się nie da. Choć nie wiem czy to jest realne bez -tak jak ktoś tu już wyżej poniekąd napisał- zmobilizowania w jakiś ‘tajemniczy’ (choć wszystkim dobrze znany) sposób, pewnej dość specyficznej rzeszy wyborców, żeby -wbrew prawom fizyki, która w wielu przypadkach ciągnęła ich do podłogi, bądź wprowadzała w stan snu nad kartą wyborczą, czy też wpędzała w przerażenie, bo przecież mówili, że mam tylko to zaznaczyć, a tu tyle nazwisk i kartek -zagłosowali na Panią, a nie jak to zwykle w ostatnich latach bywało, na urzędującego aktualnie Wójta… a niestety rzesza ta ma znaczący wpływ na wynik. No i jakby stał się cud, to życzę też cierpliwości w Radzie rodem z Wilkowyj ;) a powyższymi nieprawdziwymi komentarzami ad personam niech się Pani nie przejmuje, to pewnie ktoś z powyżej przeze mnie opisanych, którym brakuje merytorycznych argumentów. O dotychczasowym niegospodarnym zarządzaniu pisać sensu nie ma, bo temu co to rozumie tłumaczyć nie trzeba, a reszcie się nie przetłumaczy, bo rozpadająca się hala i odnowione remizy to dla nich szczyt marzeń, który został spełniony i jest git. O kanalizacji nie napiszę, bo powinna już dawno hulać, za dużo mniejsze pieniądze, które przez nieudolność gmina straciła.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-17 21:14:11

    Może niech lepiej najpierw kandydatka popracuje w gminie jako zwykły pracownik ...

  • Gość - niezalogowany 2018-09-18 12:46:59

    Brawo Pani Mariola!

  • Gość nastepny - niezalogowany 2018-09-18 18:20:31

    A jak można otrzymać pracę w gminie jak zwykły pracownik. A stanowisko Wójta to nie zwykły pracownik, dla wielu to jak wielmożny Pan, który pokazuje całujcie po rękach. No jak nie głosować, jak tu pocałuje, tam poleje, a ty kochaniutka/a przyjdź może coś znajdzie w urzędzie. Dać szansę młodej, zapomniał jak sam był młody. A ten typ nie ustąpi z honorem.

  • gość 2018-09-19 20:44:23

    Nie porównujcie tej pani do prezydenta, takich jak on jest jeden na milion i prezydent nie jest za PIS.

  • gość 2018-09-20 09:01:37

    Dajcie szansę nowemu kandydatowi, nie mówię że na pewno będzie lepiej, ale gorzej raczej już nie może być.

  • gość 2018-09-20 13:13:14

    Pani Kołakowska usuwa ze swojego facebooka niewygodne komentarze. Ładnie Pani zaczyna! Tak jest jak się nie ma zielonego pojęcia o możliwościach realizacji obietnic. Przykładem jest gaz, proszę zapytać mieszkańców Grzybowa, kto jest odpowiedzialny za realizację tego zadania i jak firma gazowa przekłada realizację zadania na kolejny rok i ile obecny wójt musiał poczynić starań, aby w ogóle zechciała podjąć się tej realizacji. A z gazociągu Jamalskiego to na pewno tego gazu Pani nie podłączy, chyba że prowadzi Pani rozmowy z Putinem.

  • gość 2018-09-20 19:59:31

    Propaganda nie kosztuje, może by tak panienka powiedziała, że samo przyłącze gazowe kosztuje ok. 3000 zł, a do tego trzeba jeszcze kupić piec.

  • gość 2018-09-20 20:03:16

    a kto pisze albo mówi że trzeba od razu piec. Zrobić przyłącza i niech mieszkaniec ma wybór, którego brak jest teraz................

  • gość 2018-09-20 21:02:10

    To zrób sobie przyłącze i czekaj aż ci gaz przyfrunie. Żeby wybudować przyłącze to najpierw trzeba zaprojektować sieć gazową, a potem zbudować ją. Może to zrobić tylko firma Polska Spółka Gazownictwa i musi w tym widzieć zysk. A za przyłącze musisz gościu zapłacić z własnej kieszeni ok. 3000 zł. Myślenie naprawdę nie boli!

  • gość 2018-09-20 22:03:48

    za wszystko się płaci. I to norma. A my żyjemy jak w zaścianku.

  • gość 2018-09-21 10:45:00

    Tak, tylko trzeba to powiedzieć ludziom, a nie kłamać.

  • Alojzy Szpak - niezalogowany 2018-09-21 17:58:47

    Pani kandydatka na wójta postanowiła nie odpowiadać na moje pytania i usunęła mój komentarz ze swojego facebooka. Ponawiam pytania. Pani Mariolo czy Pani wie, że inwestorem sieci gazowych jest Polska Spółka Gazownictwa, a nie gmina? Czy Pani wie, że PSG kieruje się interesem a nie chęciami mieszkańców czy Wójta? Rozmawiałem z Wójtem z Regimina, trzy lata temu obecny wójt z Regimina praktycznie przymusił gazownię do gazyfikacji Grzybowa, gdzie mieszka 500 osób. po tym jak się dowiedzieli, że żeby przystąpić do umowy musza zapłacić 2400 zł, połowa zrezygnowała. pozostali dostali pisma, że mimo że czekają 3 lata to gazociąg będą budować w 2019 r. Czy Pani o tym wie Pani Mariolo? No chyba nie, bo Pani nie stąd i wierszem gada. Gazociąg Jamał to gazociąg tranzytowy łączący Europę z ruskim półwyspem Jamał i ma się do gminy Regimin jak pięść do oka, chyba że ma Pani jakieś uzgodnienia no to wtedy co innego.

  • gość 2018-09-21 18:15:16

    Pani Kandydatka powinna to wiedzieć! Przecież wystawiła kandydata na radnego, fachowca od gazownictwa - p. Kwaśniewskiego. To p. Kwaśniewski współpracując z p. Wójtem mówił na zebraniu w Grzybowie, ile trzeba zapłacić za przyłącze gazowe i nie protestował jak Wójt informował mieszkańców, że wymusił na spółce gazowej budowę sieci gazowej, a wręcz potwierdzał. A może p. Kwaśniewski kandydując z PIS do rady gminy już tego nie pamięta? Czy Pani kampania będzie oparta na kłamstwie? Mieszkańcy gminy to ludzie myślący, to nie mohery!

  • gość 2018-09-21 18:41:20

    Alojzy, masz na myśli uzgodnienia z Putinem?

  • gość 2018-09-21 19:36:54

    Oj chyba ktoś od obecnego wójta pisze. ....Atak najlepszą obroną. Pranie mózgów ludziom to on robi bezbłędnie. Wójt jest od tego aby negocjować, wychodzić z inicjatywą i reprezentować mieszkańców no i oczywiście stawiać 0,5 l.....:-(

  • gość 2018-09-21 20:30:45

    Piszesz, że kandydatka będzie stawiać 0,5?

  • gość 2018-09-21 21:59:31

    Pani Kołakowska zarzuca brak zaangażowania władzom gminy w budowę gazociągu. To jest kłamstwo. Może by tak pierwszy proces w trybie wyborczym panie Wójcie?

  • gość 2018-09-21 22:32:46

    Już wiem kto pisze te obronne komentarze. Pozdrawiam.

  • gość 2018-09-22 14:45:01

    https://wiesci24.pl/2018/09/22/sfalszowane-podpisy-pod-listami-poparcia-pis-gdzie-to-rzekome-poparcie/

  • gość 2018-09-22 16:33:50

    Arogancja władzy? https://wiesci24.pl/2018/09/21/ojciec-premiera-w-tarapatach-afera-z-podpisami-dla-wolnych-i-solidarnych/

  • gość 2018-09-23 08:05:27

    Mówi pani że będzie wprowadzała tanią komunikację, a przekaz ciechanowskiego pisu jest taki aby zlikwidować na naszej gminie autobusy miejskie. Usunęła to paniusia ze swojego FB. Komunikacja miejska zależy od dobrej woli prezydenta i starosty. Rozmawiała pani z nimi? Kłamać to sobie można. Coś mi się wydaje że jakby pani została wójtem to miejskich w ogóle nie będzie.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-23 10:46:08

    A ja słyszałem, że jak autobusy zlikwidują, to w zamian będą samoloty, a dla tych, którzy boją sie latać będą bryczki.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-23 13:12:53

    Na temat gustu się nie dyskutuje, dlatego na temat tego, że Pan go nie ma, nic nie napiszę. I proszę się zastanowić nad merytoryką i poziomem swoich komentarzy.

  • Mieszkaniec Gminy - niezalogowany 2018-09-23 15:48:06

    A moim skromnym zdaniem wójtem naszej Gminy powinien zostać Jaskolski, szkoda, że nie startuję

  • Gość - niezalogowany 2018-09-23 19:40:37

    Ha ha ha !

  • Gość - niezalogowany 2018-09-23 19:41:55

    Ha ha ha !

  • Gość - niezalogowany 2018-09-23 19:43:40

    Ha ha ha !

  • Gość - niezalogowany 2018-09-24 15:52:14

    A jak u nas w Gminie wyglada sprawa samochodów w OSP?? Można muzeum motoryzacji otworzyć np. Szulmierz ten Hydromil ( śmiechu warte) jednostka w KSRG, a śmiechów wozem jeżdżą. Porażka panie Wójcie!!!

  • gość 2018-09-24 17:42:06

    Słyszałem, że Wójt już dawno miał kupić samochód, ale pisowcy z Szulmierza mówili, żeby nie kupował bo im Romanowski załatwi. No i widać jak załatwił? Zapytajcie p. Liszewskiego powinien to potwierdzić, bo chyba nie stracił pamięci.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-24 18:10:28

    No właśnie nasz Polska cała

  • gość 2018-09-26 09:22:42

    Czy tu chodzi o przejęcie władzy i o kurniki?

  • Gość - niezalogowany 2018-09-26 14:23:56

    A czy tu chodzi o oddanie władzy i się czepiamy ?

  • Gość - niezalogowany 2018-09-26 14:26:35

    A czy tu chodzi o oddanie władzy i się czepiamy ?

  • Gość - niezalogowany 2018-09-26 14:30:23

    A czy tu chodzi o oddanie władzy i się czepiamy ?

  • gość 2018-09-26 17:04:54

    Uderz w stół a nożyce się odezwą

  • Gość - niezalogowany 2018-09-26 19:47:29

    Jest oddana następna wiejska remizja łał ale ambitnie !!!

  • gość 2018-09-26 21:27:24

    No tak, pewnie wolałbyś aby oddali pałac kultury, lotnisko, biedronkę, blue city, albo coś wyimaginowanego pisiaczku.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-27 06:57:10

    Niech żyje PiS do boku pani Mariolo !!!!!!!!

  • gość 2018-09-27 08:55:53

    Kandydatka zapowiedziała budowę centrum rehabilitacji, może oddział geriatryczny od razu po co się rozdrabniać ?

  • gość 2018-09-29 07:20:58

    Czy organizując spotkanie wyborcze w świetlicy w Koziczynie nie złamała pani prawa Kodeks wyborczy Art.132§ 5. Komitetom wyborczym nie wolno przyjmować korzyści majątkowych o charakterze niepieniężnym, z wyjątkiem: 1) nieodpłatnego rozpowszechniania plakatów i ulotek wyborczych przez osoby fizyczne; 2) pomocy w pracach biurowych udzielanej przez osoby fizyczne; 3) wykorzystania przedmiotów i urządzeń, w tym pojazdów mechanicznych, udostępnianych nieodpłatnie przez osoby fizyczne; 4) nieodpłatnego udostępniania miejsc do ekspozycji materiałów wyborczych przez osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej w zakresie reklamy? Czy na stanowisku wójta też nie będzie szanowała pani prawa?

  • gość 2018-09-30 16:21:04

    Psioczycie na wójta, ok. Wybierać kandydatkę z PIS to dopiero z deszczu pod rynnę. Ma konkretny plan? Mówi co ile będzie kosztowało i czy stać na to gminę. Została kierowniczką KRUS jak nastało PIS. Fotki strzela Z Morawieckim który dostał wyrok sądu za kłamstwo, za oczernianie innych, narobił zamieszania z Żydami. Ma też fotkę z Szydło co wykrzyczała że ministrom rządu PiS te pieniądze się po prostu należały . PIS przez 2,5 roku rządów wypłaciło ministrom ponad 2mln nagród (potajemnie). Nie wspomnę o ministrze Szyszko który wyciął kawał puszczy, czy Macierewiczu. Komisja smoleńska Macierewicza już wydała ponad 2mln zł - na siebie. No,a Misiewicz? Tutaj dostępna jest lista nowo zatrudnionych 1000 osób w pierwszym roku rządów PIS : https://zambrow.org/forum/pis-szturmem-zdobywa-panstwowe-spolki-byli-poslowie-doradcy-adwokaci-i-rodzina-z-intratnymi-posadami/365939 . Tylko o inwestycjach słabo słychać w rządach PIS bo ciągle ich nie ma, ale kłamczuchy obiecują, że będą. Chcecie mieć wójta z PIS, chcecie mieć kłótnie jak pomiędzy posłanką PIS Cicholską , a posłem PIS Kołakowskim w Ciechanowie, chcecie mieć pomniki smoleńskie , i działania wójta na SMS-y z PISu, podżegnania i gorszy sort? Czy Regimin potrzebuje polityki czy samorządowca? A co to nie ma u nas kogoś kto cieszy się poważaniem i ma łeb na szyi. Taki ktoś by się nam przydał.

  • gość 2018-09-30 21:18:31

    Spotkanie w Lipie podobno odbyło się pod chmurką, bo nie potrafili prawidłowo wypełnić wniosku o udostępnienie sali.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-01 07:41:35

    Podobno czy nie podobno ?

  • gość 2018-10-01 10:22:29

    Zapytaj tych, co tam byli pod chmurką.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-01 12:18:44

    Pod chmurką przyjemnie !

  • gość 2018-10-01 16:49:30

    Słowa Jarosław Kaczyńskiego, wypowiedziane na konwencji w Bydgoszczy: „Nie można pozwolić na to, żeby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy.”

  • gość 2018-10-01 19:32:38

    Obecny Wójt chwali się kanalizacją w gminie Regimin, a czy jest się czym chwalić, skoro temat kanalizacji ciągnie się od około 20 lat a do tej pory tylko jedna wieś została skanalizowana a w dwóch następnych dopiero trwają roboty. W gminie Regimin jest około 25 wsi, jeżeli w takim tempie będzie trwała kanalizacji to do ostatnich wsi dotrze nie szybciej niż za 20 lat.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-02 06:56:22

    W tej gminie niczym nie może pochwalić się wójt oprócz wyremontowanych remiz i kilku przystanków !

  • Gość - niezalogowany 2018-10-02 07:31:07

    Czas na zmianę nie tylko wójta ale i radnych wybierzmy świeżo myślące głowy !!!!

  • gość 2018-10-02 10:35:30

    Wykaz inwestycji w gminie Regimin. 1. Budowa gminnej oczyszczalni ścieków – 4 589 861 zł. 2. Budowa kanalizacji sanitarnej w Regiminie – 4 117 219 zł. 3. Budowa kanalizacji w Targoniach i Lekowie –5 717 000 zł. 4. Budowa kanalizacji (tłoczna 1020 m.)w Grzybowie – 360 000 zł. 5. Wymiana azbestowej sieci wodociągowej w Regiminie – 539 248 zł. 6. Modernizacja kanalizacji deszczowej w Regiminie – 178 052 zł. 7. Budowa sieci wodociągowej w Karniewie – 46 078 zł. 8. Budowa sieci wodociągowej w Regiminie – 32 786 zł. 9. Budowa sieci wodociągowej w m. Kalisz – 44 800 zł. 10. Przebudowa drogi w Zeńboku (asfalt 120 m.) – 38 945 zł. 11. Przebudowa drogi w Regiminie (asfalt 550 m., deszczówka, chodniki) – 511 300 zł. 12. Przebudowa drogi w Pniewie Wielkim (asfalt 700 m.) – 122 064 zł. 13. Przebudowa drogi w Karniewie (asfalt 200 m.) – 72 663 zł. 14. Przebudowa drogi Kątki –Klice (asfalt 1050 m.) – 260 000 zł. 15. Przebudowa drogi w Pniewie Czeruchach (asfalt 208 m.) – 78 622 zł. 16. Przebudowa drogi w Lekówcu – (asfalt 774 m.) – 161 854 zł. 17. Przebudowa drogi w Pawłowie (asfalt 427 m.) – 130 729 zł. 18. Przebudowa drogi w Jarlutach Dużych (asfalt 737 m.) – 185 213 zł. 19. Przebudowa drogi w Szulmierzu (asfalt – 1281 m.) – 143 970 zł. 20. Droga w Szulmierzu (asfalt 110 m.) -62 000 zł. 21. Przebudowa drogi w Pniewie Czeruchach (asfalt 200 m.) – 38 968 zł. 22. Przebudowa drogi w Pniewie Wielkim (asfalt 1400 m.) – 253 595 zł. 23. Przebudowa drogi w Kliczkach (nowa nawierzchnia 1200 m.) - 92 993 zł. 24. Przebudowa drogi Włosty-Kozdroje (nowa nawierzchnia 970 m.) – 206 512 zł. 25. Przebudowa drogi Regimin-Kątki-Jarluty Duże (nowa nawierzchnia – 545 119 zł. 26. Przebudowa drogi w Trzciance (żwirówka 350 m.) – 51 483 zł. 27. Budowa drogi Koziczyn-Lipa (żwirówka 790 m.) – 110 298 zł. 28. Budowa drogi w Szulmierzu (żwirówka 854 m.) + (asfalt 152 m.) – 156 571 zł. 29. Wymiana dachu na budynku komunalnym w Zeńboku – 177 997 zł. 30. Wymiana dachu na budynku komunalnym we Włostach – 40 976 zł. 31. Wymiana dachu na budynku komunalnym w Grzybowie – 93 689 zł. 32. Przebudowa instalacji c.o. w budynku komunalnym (ośrodek) w Regiminie – 81 765 zł. 33. Place zabaw przy szkołach w Szulmierzu, Regiminie i Zeńboku – 166 446 zł. 34. Budowa boiska przy szkole w Szulmierzu – 94 094 zł. 35. Wymiana posadzki w szkole w Regiminie – 39 800 zł. 36. 2 pracownie internetowe w szkole w Regiminie – 117 760 zł. 37. Budowa boiska wielofunkcyjnego w Regiminie – 469 500 zł. 38. Budowa boiska trawiastego w Pawłowie – 310 000 zł. 39. Zagospodarowanie terenów gminnych w Lipie –.111 000 zł. 40. Zagospodarowanie terenów gminnych w Lekowie – 128 232 zł. 41. Przebudowa kładek nad Łydynią w Lekowie i Lekówcu – 75 170 zł. 42. Zagospodarowanie terenu wokół Urzędu Gminy – 71 410 zł. 43. Budowa świetlicy wiejskiej w Klicach – 420 000 zł. 44. Ocieplenie budynku świetlicy w Szulmierzu – 76 845 zł. 45. Wykonanie elewacji zewnętrznej świetlicy w Jarlutach Dużych – 35 875 zł. 46. Modernizacja świetlicy w Lipie – 27 823 zł. 47. Modernizacja pomieszczeń świetlicy w Radomce – 54 300 zł. 48. Modernizacja świetlicy w Kozdrojach – 46 864 zł. 49. Utwardzenie placów przy świetlicach w Zeńboku, Grzybowie, Jarlutach Dużych, Targoniach i Pawłowie – 136 381 zł. 50. Zabudowa pomieszczeń socjalnych w świetlicach w Zeńboku, Grzybowie, Czeruchach – 43 485 zł. 51. Zakupy sprzętu dla OSP (samochód OSP Zeńbok, zestawy hydrauliczne, pompy, zestaw przeszkód MDP) – 97 225 zł. 52. Zakup działki i wykonanie placu zabaw w Kątkach – 49 100 zł. 53. Zakup i montaż 32 lamp solarnych – 190 373 zł. 54. Zakup wyposażenia do Gminnego Zakładu Komunalnego 9agregat, pompy głębinowe, zestawy komputerowe, oprogramowania) – 80 000 zł. Dotacje dla powiatu: 1. Dotacja dla powiatu – droga Dzbonie- Lipa-Nieborzyn (ok. 1 km) – 100 000 zł. 2. Dotacja dla powiatu – droga przez Pniewo Czeruchy – 238 000 zł. 3. Dotacja dla powiatu – droga Regimin - Szulmierz – 370 000 zł. 4. Dotacja dla powiatu – 300 000 zł. – droga Regimin – Szulmierz. Dotacja dla województwa: 1. Sfinansowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na przebudowę drogi wojewódzkiej przez Pawłowo – 66 000 zł. Razem: 21 538 934 zł. Dotacje dla powiatu – 1 008 000 zł. Pomoc dla województwa – 66 000 zł. Łącznie w latach 2014-2018: 22 612 934 zł.

  • gość 2018-10-02 11:03:31

    Czy te pisiory muszą tak bezczelnie kłamać?

  • gość 2018-10-02 11:25:41

    Susza według ministra Romanowskiego: https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/katastrofalna-susza-i-brak-pieniedzy-rolnicy-o-nieudolnym-rzadzie,872755.html

  • gość 2018-10-02 13:14:30

    https://wiesci24.pl/2018/10/02/wies-rozliczy-pis-z-oszustwa/

  • gość 2018-10-03 08:42:30

    Działacze Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Polski Razem oraz członkowie ich rodzin w spółkach skarbu państwa, agencjach i innych instytucjach państwowych. https://static.pb.pl/atta/3128-pelna-lista.pdf Pod numerem 389 na liście 1000 działaczy PIS, które w pierwszym roku rządów PIS dostały pracę w spółkach i instytucjach państwowych jest pani Mariola Kołakowska kandydatka na Wójta Gminy Regimin!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-03 09:30:43

    A jak dostaje się prace w gminie i szkole ?

  • gość 2018-10-03 09:31:46

    Przepraszam pomyłka pod nr 389 jest Pani Marlena Kowalska, która nie jest kandydatką na wójta.

  • gość 2018-10-03 14:52:48

    Wydaje mnie się, że dostała pracę w drugim roku?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-03 15:52:59

    A może w trzecim ????????

  • gość 2018-10-03 18:07:45

    Plus całej sytuacji jest taki , że do 21 października pracownicy gminy mają co robić pisząc pozytywne komentarze na portalu ciechanówinaczej.pl zamiast się oklepywać . Ile Wójt wam za to płaci , bo jak dobrze to może też skorzystam z tej oferty :) Ps. Ale ktoś poświęcił czasu na spisanie wszystkich inwestycji w Gminie Regimin tylko zapomniał że to 3 kadencji :D

  • gość 2018-10-03 19:45:14

    UWAGA! RADZĘ PRZECZYTAĆ! Komentarz długi, ale nie da się inaczej, mogę jeszcze tylko zmartwić, na dniach będzie więcej. Odniosę się do wykazu inwestycyjnego w Gminie Regimin. Dla osoby, która słabo orientuje się w tej dziedzinie (a takich niestety mamy większość), to imponujące osiągnięcie, ale w porównaniu do możliwości i podobnych nam gmin wygląda to tragicznie. Zapytajcie Pana Wójta dlaczego po objęciu stanowiska, przez tyle kadencji, nie budował infrastruktury podziemnej, w szczególności kanalizacji i gazu ziemnego. Dopiero zmuszony karami finansowymi za brak kanalizacji, zaczyna budowanie po latach, niszcząc większość dróg i chodników, które do tej pory wybudował, kto za to zapłaci? W temacie gazu ziemnego Pan Wójt twierdzi, że przepisy nie pozwalają na pomoc finansową mieszkańcom Gminy, oczywiście jest to kłamstwo! Od ponad 20 lat mamy na terenie Gminy Regimin ujęcie gazu, a Pan Wójt przez te wszystkie lata nie podłączył nawet jednej wioski. Czy to naprawdę takie trudne? Czy to naprawdę luksus w XXI wieku? Śmiechu warte! W punkcie trzecim napisano „budowa kanalizacji w Targoniach i Lekowie –5 717 000 zł.’’ Zauważcie Państwo, że kanalizacja budowana jest bez dotacji, to niedopuszczalne i karygodne. Wójt zarówno w 2004 jak i w 2005 roku rezygnował z przyznawanych gminie dotacji, mowa tu o 70-80% zwrotu poniesionych kosztów. Mało tego! W 2006 roku Pan Wójt unieważnia przetarg na budowę kanalizacji nie informując o tym Rady Gminy. To były lata, w których wysokie dotacje pozwoliłyby skanalizować całą gminę w 5-7 lat bez większego obciążenia finansowego. Może ktoś ze zwolenników Pana Wójta policzy ile milionów straciliśmy przy budowie kanalizacji tylko w Lekowie i Targoniach w porównaniu do wcześniejszych możliwości? Spłata zaciągniętego kredytu będzie ciągnąć się latami, a pomyślcie Państwo o 23 miejscowościach, które zostaną. Niech żyje praca i uczciwość w Gminie Regimin! Pozdrawiam zwolenników Pana Wójta

  • gość 2018-10-03 20:55:46

    No w końcu ktoś się odważył przedstawić konkretne argumenty. A kto przeczyta niech się chwile zastanowi i sam podejmie decyzję 21.10.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-04 10:46:06

    Czas na zmianę nie tylko wójta ale i radnych którzy nie myślą !!!!!

  • gość 2018-10-04 12:26:41

    precz ze starą pazerną władzą !!

  • Gość nastepny - niezalogowany 2018-10-05 23:25:39

    Gratulacje za tą UWAGĘ. W tamtych latach próbowano, co nieco, nawet nie udzielono absolutorium. Ala za słabo. Jestem za precz, wymienić wójta i radnych.

  • gość 2018-10-06 17:26:17

    Chcecie rządów na telefon, chcecie sprowadzić rządy partii do gminy, chcecie kłótni i podziałów?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-06 21:35:35

    Chcemy chcemy chcemy !!!!!!!!!!

  • gość 2018-10-07 10:15:50

    Chcemy też kurników i chlewni? https://natemat.pl/250619,hodowla-swin-czy-warto-zalozyc-chlewnie-protest-w-siedlisku-i-trzciance

  • Gość - niezalogowany 2018-10-07 11:02:29

    Drogi zwolenniku Pana Wojta . Kto przygotował plan przestrzennego zagospodarowania pozwalający na wejście takich inwestycji na nasz teren? I kto tu kłamie?

  • gość 2018-10-07 12:35:38

    Drogi zwolenniku PIS-u, wójt ma chlewnię obok więc jest gwarantem tego, że zrobi wszystko aby takie chlewnie nie powstały. Widziałem na stronie gminy że plan zagospodarowania jest w konsultacjach. Co na waszych spotkaniach robi pan który chce te chlewnie stawiać?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-07 14:21:32

    "wójt ma chlewnię obok więc jest gwarantem tego, że zrobi wszystko aby takie chlewnie nie powstały" hmm? Czy tylko ja widzę tutaj bardzo zabawny paradoks? To raczej świadczy o tym, że średnio radzi sobie z blokadą takiej inwestycji.

  • gość 2018-10-07 14:53:39

    Do uwaga proszę przeczytać. Chciałbym wiedzieć z jakich dotacji dla gminy wójt zrezygnował, tzn dotacji na jaki cel oraz przez kogo przyznanych?

  • gość 2018-10-07 18:29:53

    Do komentarza: „Chciałbym wiedzieć z jakich dotacji dla gminy wójt zrezygnował, tzn dotacji na jaki cel oraz przez kogo przyznanych?” Wszystkie informacje umieszczone są w „Protokole ze wspólnego posiedzenia Komisji Rewizyjnej i Komisji Budżetu, Finansów, Planowania, Rozwoju Gospodarczego i Rolnictwa w dniu 10.04.2006r.” . Na stronie Gminy można sobie tego typu protokoły przeczytać, ale niestety chyba tylko do 2008 roku, także nie wkleję linka z gotowcem, ale w Gminie powinni to Panu udostępnić, ponieważ jest to informacja publiczna, do której jak wiemy, każdy ma dostęp. Ale gdyby jednak był problem, to cytuję wyżej wymieniony protokół: „Posiedzenie odbyło się w okoliczności unieważnienia przez Wójta Gminy przetargu na budowę oczyszczalni ścieków. Przewodnicząca rady Irena Gawarecka poinformowała radnych, iż 30 marca 2006r. Wójt Gminy unieważnił przetarg na budowę oczyszczalni ścieków z uzasadnieniem, że na to zadanie gmina nie posiada środków finansowych, o fakcie tym nie poinformował Rady Gminy na Sesji Rady w dniu 31 marca 2006r. Takie zachowanie Wójta jest naganne tym bardziej, że uzyskała informacje w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska, iż Wójt Gminy zarówno w 2004 jak i w 2005 roku rezygnował z przyznanych gminie środków, natomiast na 2006r. nie złożył żadnego wniosku. Jednocześnie poinformowała, że po uzyskaniu tych informacji poprosiła Wójta o przedstawienie wniosków składanych o dofinansowanie budowy oczyszczalni jednak do dnia dzisiejszego nic nie otrzymała. Przewodniczący komisji rewizyjnej Pan Dziubiński powiedział, że on również sprawdzał w WFOŚ czy gmina nie mogła skorzystać z żadnej formy finansowania tej inwestycji, uzyskał informacje, że to Wójt rezygnuje z przyznanych źródeł finansowania. Na pytanie o przyczyny rezygnacji Wójt Gminy odpowiedział, że Wojewódzki FOŚ oferuje gorsze warunki niż Narodowy FOŚ i dlatego nie chciał korzystać z tych środków. Przewodnicząca komisji budżetu powiedziała, że Wójt po prostu nie chciał realizować tego zadania gdyż również z Narodowego FOŚ miał zagwarantowane środki w 2005 roku co można zobaczyć na oficjalnej stronie internetowej gdzie jest informacja o możliwych do pozyskania środkach z NFOŚ w kwocie 3.400.000 zł. Poza tym w uzasadnieniu do proponowanych zmian w budżecie gminy 29 grudnia 2005 r. Wójt podaje, iż proponowana zmiana finansowania inwestycji wynika z możliwości sfinansowania tego zadania ze środków własnych i możliwych do pozyskania w formie dotacji EKOFUNDUSZU i pożyczki z NFOŚ oraz że wielkość ta wynika ze złożonych ofert. Niezrozumiałym więc jest fakt, iż przy zapewnieniu Wójta 29 grudnia 2005 r. o możliwościach realizacji inwestycji, po 3 miesiącach stwierdza, że nie ma środków. Jest to celowe zaniechanie przez Wójta, pozyskania środków w czasie właściwym do zawarcia umowy z wybranym oferentem. Radny Dziubiński stwierdził również, że bezzasadne było tak długotrwałe działanie komisji przetargowej, jeżeli jedynym warunkiem wybrania najkorzystniejszej oferty była cena. Jako przykład podał, że komisja do rozstrzygnięcia przetargu na budowę hali sportowej dokonała wyboru wykonawcy na jednym posiedzeniu. Ponadto powiedział, że po rozmowie z pracownikami WFOŚ za takie zachowanie Wójta, Rada Gminy powinna postawić Wójtowi zarzut niegospodarności, gdyż Wójt przez swoje zaniedbanie i zaniechanie działań dopuszcza do opóźnień w realizacji ważnych dla gminy zadań. Działania Wójta Gminy po raz kolejny wskazują na całkowity brak współpracy z jego strony z Radą Gminy, gdzie o ważnych sprawach nie informuje Rady. ‘’ Koniec cytatu. Pozdrawiam

  • gość 2018-10-07 22:17:38

    Dalej o dotacjach, Nie znalazłem tych informacji na stronie gminy. To stara sprawa jest. Nie rozumiem do końca tych zawiłości. Zapytałem o dotacje, kto miał ich udzielić, ale w wyżej zamieszczonym, zawiłym tekście czytam że ( z tego co zrozumiałem ) że z Narodowego czy też Wojewódzkiego NFOŚ to nie chodziło o dotację tylko o pożyczkę. Może wójt chciał budować z własnych środków żeby nie brać pożyczki ?, albo nie było na to stać gminy co wyszło po złożonych ofertach w przetargu? Żeby rozstrzygnąć te zawiłości trzeba byłoby znać na wtedy: stan budżetu gminy, oprocentowanie pożyczki, wkład własny jaka była możliwa dotacja z ekofunduszu i możliwości finansowe gminy. Jeśli był winny to czy usłyszał zarzuty? Wtedy można by było jakoś odnieść się do sprawy.Nie mam zdania. pozdrawiam

  • Gość - niezalogowany 2018-10-08 19:55:22

    Niunia przyjdzie podpisze zgody na budowle chlewni i po chwili do zarządu cedrobu

  • gość 2018-10-08 22:00:12

    Dalej o dotacjach. Może to i stara sprawa jest, ale jak łatwo zauważyć konsekwencje ciągną się do dzisiaj i będą ciągnęły się latami. Sposób zarządzania i gospodarowania naszą Gminą opisany w powyższym dokumencie obrazuje mroczne zarządzanie naszą Gminą przez Pana Wójta. Stan budżetu Gminy w tamtym czasie spełniał wszystkie warunki potrzebne do pozyskania środków zewnętrznych na kanalizację, chociażby nadwyżka budżetowa, która świadczyła o nieudolności zarządzania. Zaniechanie budowy kanalizacji w latach 2004-2010, kiedy środki zewnętrzne w wysokości 70-80% były odrzucane przez Pana Wójta, spowodowały straty na kilkadziesiąt milionów złotych. Po 20 latach działalności Pana Wójta jesteśmy tak jakby na początku drogi, bo podstawowe rzeczy nie są wykonane.

  • gość 2018-10-09 17:28:48

    Cz jak PIS przejmie władzę decyzje o pozwoleniu na budowę chlewni i kurników wydawane będą od ręki? Domyślam się, że tak wtedy urząd będzie przyjazny mieszkańcom.

  • gość 2018-10-09 17:31:18

    Nie można dopuścić PIS-u do władzy będą same kłótnie i podziały tak jak w Ciechanowie.

  • gość 2018-10-09 17:35:30

    https://oko.press/miroslaw-kozlakiewicz-biznesmen-do-2015-w-po-dzis-sponsor-prawicowych-imprez-zmusza-oko-press-do-usuniecia-tekstu/

  • gość 2018-10-09 17:41:10

    Czy sponsoruje też kandydatkę?

  • gość 2018-10-09 19:00:02

    Słuchałem wypowiedzi kandydatki na konwencji - same slogany, mam wrażenie że ta pani nie wie o czym mówi. A cicholska (celowo przez małe c) bije jej brawo. To dopiero byłby cyrk rządy cicholskiej (celowo przez małe c) w Regiminie.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-09 19:31:30

    Może PiS przyjrzy się gminie Regimin i panu wójtowi ???

  • gość 2018-10-10 17:54:17

    Czy PIS powinna przyjrzeć się prokuratura? Do celów wyborczych kandydatki na wójta gminy Regimin użyto materiałów przeznaczonych do propagowania programu „Czyste powietrze”, które jak podaje informacja umieszczona na plakacie: „Sfinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

  • gość 2018-10-10 17:57:00

    Widziałam ten plakat jest na Facebooku pani Kołakowskiej. Szok!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-10 23:14:50

    Szokiem to jest to co się dzieje w gminie! Bulwersujące i karygodne! Zdecydowanie czas na zmianę! Już dawno powinna nastąpić! Zawód wykonywany przez całe życie: wójt. Chory system, ale na szczęście się zmienia i skończy się traktowanie gminy (wspólnoty) jak własny folwark.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-11 09:17:54

    Popieram w 100% powyższy komentarz !!!

  • gość 2018-10-11 09:27:30

    A co się w tej gminie dzieje?

  • gość 2018-10-11 09:28:25

    Czy doszło do nielegalnego finansowania kampanii???

  • Gość - niezalogowany 2018-10-11 11:32:58

    Nie zaczynaj o nielegalnych sprawach !!!!

  • gość 2018-10-12 18:30:24

    Czy może ktoś wie dlaczego usuwane są banery, na których jest pan Romanowski z panią Kołakowską, a w to miejsce zawieszane są banery tylko z panem Romanowskim? Dlaczego usuwa ze swojego facebooka plakat (prawdopodobnie przeróbka plakatu ze strony islamskiej) ze spotkania w Lekowie, na którym jest pani Kołakowska? Panie Romanowski w internecie nic nie ginie!!!!! Oceńcie sami zachowanie Pana Ministra. Nam też nie brakuje determinacji!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-12 22:34:44

    Czytam te komentarze i nasuwa mi się jeden wniosek, że tak zaciekle szukane a srednio wyszukane (bo trochę bawią), zarzuty wobec kandydatki na wójta, poparte tylko znakami zapytania, bardzo dobrze o niej świadczą. Gorzej z obecnym Wójtem.

  • gość 2018-10-12 22:43:25

    O wójta się nie martw ma się dobrze, to kandydatka powinna się martwić przerobionymi plakatami. Nie będzie znaku zapytania.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-13 06:42:01

    A kto się o niego martwi?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-14 11:53:59

    Pani kandydatka dużo opowiada o wizjach a nie powiedziała dokładnie czym i gdzie zajmowała się oraz małżonek przed objęciem rządowej posadki w KRUsie i stadninie koni oraz czy rezygnacja z tych działalności świadczy o przebojowości i fachowości potrzebnej w odpowiedzialnej roli wójta

  • gość 2018-10-14 14:19:04

    popieram ten komentarz! Regiminowi jest potrzebna zmiana ale na człowieka mądrego , samodzielnego i ogarniętego. To nie jest KRUS gdzie posadę dostaje się z mianowania . Czy ktoś kto ma dobrą, prosperującą firmę przechodzi na urzędnika? Pani Mariola w swoich wypowiedziach na fb rzuca slogany i to do końca nie przemyślane. Na filmikach czyta z kartki , a filmik nawet nie minutowy jest cięty. Chce podłączyć gminę do tranzytu gazu, potem w komentarzach się z tego tłumaczy. Mówi, że wdroży program czyste powietrze, a przecież to program rządowy, wnioski składa się w WFOŚ . czy jakikolwiek wójt w Polsce ma coś z tym wspólnego? NIE! Bo to program zabrany przez rząd gminom.Chociaż wcześniej był przez nie realizowany. Najlepsze jednak jest centrum rehabilitacji które chce pobudować . Nie powiedziała ile będzie kosztowała inwestycja, i ile będzie kosztowało utrzymanie obiektu,- szczególnie wtedy, kiedy nie dostanie kontraktu z NFZ, jak szpital w Ciechanowie. To nie jest osoba samodzielna , promuje się poprzez fotografie z rządzącymi.

  • gość 2018-10-14 21:16:31

    Dalej o dotacjach. Chyba ktoś myli pojęcia. Na kanalizację z NFOŚ to z tego co wiem, można było wziąć pożyczkę a nie dotację. Jeśli to prawda że była nadwyżka budżetowa, to logicznie przypuszczam że może wójt chciał zrobić kanalizację bez pożyczki, ale po ofertach przetargowych zorientował się że ma za mało kasy. Od kiedy nadwyżka budżetowa świadczy o niegospodarności? To o czym świadczą dlugi?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-15 11:05:31

    Nadwyżka budżetowa świadczy o gospodarności tylko wtedy kiedy fundamentalne inwestycje są wykonane,(tym fundamentem jest kanalizacja , gaz ziemny,deszczówka,drogi z materiałów przeznaczonych na drogi , oczywiście trzeba pamiętać o kolejności, budowy domu nie zaczynamy od komina) w latach powyżej opisanych Pan Wójt miał nadwyżkę budżetową ,środki zewnętrzne na inwestycje w wysokości 70%do80%z których rezygnował.W tej sytuacji nadwyżka budżetowa jest niegospodarnością,niedopełnieniem obowiązków i działaniem na szkodę mieszkańców gminy.Inwestycji typu kanalizacja nie wolno budować bez środków zewnętrznych.

  • gość 2018-10-15 12:16:31

    To środki zewnętrzne czy pożyczka na kanalizację? bo nadal to nie zostało powiedziane. NFOŚ nie udzielał dotacji tylko pożyczki. Jeśli chodzi o gaz to nie gmina tylko gazownia . Piętnaście lat temu nawet Ciechanów nie miał wszędzie gazu. Powstawały lokalne komitety żeby podciągać gaz i już wtedy trzeba było dopłacać 5-6 tys żeby się przyłączyć. Ludzie w Grzybowie czekają trzy lata i może w przyszłym roku to zrealizują. Z tego co słyszałem też płacą za przyłączenie.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-15 15:27:30

    Napisane jest środki zewnętrzne dlatego żeby było jasne i przejrzyste dla większości obywateli.Jest wiele płaszczyzn pozyskiwania pieniędzy na inwestycje to nie miejsce i czas aby uczyć Wójta jak to się robi,tym bardziej obywateli nie interesuje czy to jest porzyczka w części umarzalna czy jakiś inne sposoby dofinansowania. Faktem jest że takowe środki były przyznane i Wójt je odrzucił powodując wielomilionowe straty naszej Gminy.Wiem że będziesz do końca mataczył w końcu bierzesz za to pieniądze, szkoda że tracą na tym biedni ludzie. Proszę nie okłamuj ludzi że Gmina nie morze pomagać finansowo mieszkańcom w przyłączeniu gazu ziemnego,to już staje się śmieszne.

  • gość 2018-10-15 19:49:52

    Parafrazując wypowiedź Pana Prezydenta Ciechanowa z dzisiejszej debaty: "zrobili bałagan u siebie chcą i w Regiminie"

  • gość 2018-10-15 21:07:02

    Świetlica w Szulmierzu była otwarta, a Pani nie chciała wejść. Dlaczego?

  • gość 2018-10-17 20:02:54

    Ja tam zagłosuję na obecnego Wójta jako mieszkaniec Grzybowa, bo gdyby teraz nie wygrał to byłaby sromotna porażka. Pytanie: co zrobił przez kilkanaście lat "panowania" poza wymianą dachu na budynku komunalnym i położeniu kawałka kostki przed świetlicą (koszt niewiele ponad 100 tys.) ? -nic w Grzybowie się nie zmieniło. Gdyby przejechać drogą powiatową przez Grzybowo jak obejmował urząd i nagrywać na kamerę przejazd i zrobić to obecnie, zobaczylibyśmy ten sam obraz działalności Wójta (czyt. zero zmian). Żal jest tym większy, że Wójt oraz Pani Sekretarz jako mieszkańcy Grzybowa nic dla tej wsi nie zrobili. Gdyby teraz Wójt nie wygrał to byłaby totalna porażka, zostałby z takim wizerunkiem o którym piszę do końca życia. Poza tym dowiaduję się, że 16.10.2018r. zorganizował spotkanie w świetlicy w Grzybowie z mieszkańcami i opowiadał o inwestycjach. Totalny brak wstydu. Do tego podobno za wpadkę inwestycyjną z boiskiem budowanym pod liniami energetycznymi obarczał osobę, która ujawniła nieprawidłowości a nie siebie i inne urzędy zezwalające na budowę. To tak jakby obarczać winą trzeźwego kierowcę co zatrzymał obywatelsko innego pijanego kierowcą na drodze. Dziwi też to, że nie wykorzystał szansy jaką miał i ma tj. dobrych kontaktów z Panią Szymanik od wdrażania projektów unijnych (a infrastruktury z dopłatami unijnymi brak). Mamy przecież posła z Regimina a wszystko co się robi to za pożyczki bez dotacji. Inne gminy mają orliki a u nas Regimin buduje aktualnie boisko coś na podobę orlika przed wyborami gdzie nie można grać w piłkę nożną bo ma być z przeznaczeniem na inne dyscypliny :) Ok, albo jednak na Niego nie zagłosuję po tym co napisałem.

  • gość 2018-10-17 20:49:53

    Aby pobudować kanalizację w Grzybowie, to trzeba ją najpierw pobudować w Targoniach. Jeszcze w tym roku zostanie pobudowany kolektor tłoczny do Grzybowa.W przyszłym roku będzie budowana sieć gazowa, w następnej kolejności powstaną chodniki. Jeśli myślisz, że Wójt powinien budowę zacząć od chodników, które by później musiał rozebrać to gratuluję pomysłu. A środki unijne są pozyskiwane. Poczytaj na stronie Urzędu Gminy w Regiminie, obecnie ponad 1.000 000 zł na szkoły. I to właśnie dzięki współpracy z Panią Szymanik. A o posłance "nic nie mogę" to lepiej nie wspominaj. Pozdrowienia dla zatroskanego Grzybowem mieszkańca Targoni.

  • gość 2018-10-17 22:58:51

    Tyle tylko, że przez te poprzednie kadencje Wójt pierdział w stołek a inwestycja kanalizacji ciągnie się latami i tylko o pożyczkach bez dotacji jest mowa. Plany kanalizacji były już przed jego przyjściem (pomysłodawcą jej nie jest) a on to robi w ślimaczym tempie. W takim tempie właśnie dochodzi do emerytury i w poniedziałek jak wygra będzie śmiał się z naiwniaków, że dali mu kolejne lata z super poborami i możliwościami układowymi. A propos, Pani Sekretarz to musi trząść sukienką na ewentualną wieść, że przyjdzie ktoś z PiS a ona z rodziny PSLowej :/ Co do ewentualnej przeszkody z burzeniem nieistniejących czyt. niezbudowanych chodników w Grzybowie to bym się tego nie obawiał. Gdyby chodniki były zrobione 10 lat temu to dzisiaj mieszkańcy nie psioczyli by gdyby je w części trzeba było odcinkowo rozebrać i położyć. Przykładem obecne Chruszczewo gdzie prace na ul. Mławskiej trwają i chodniki przywracane są do stanu lepszego niż był. A tłumaczenie się teraz, że "czekałem tyle lat na położenie chodnika bo kanalizacji nie było..." to bajki ale dla dzieci (nie ubliżając dzieciom). To coś jak "nie będę szedł w deszcz do apteki po lek dla dziecka bo zmoknę i będę musiał suszyć ubranie" :). W Chruszczewie też musiał Kosiński postraszyć Wójta Kiwita, że weźmie do siebie bogatsze wsie to Kiwit w te pędy inwestycje rozpoczął. Może wiec warto byłoby napisać do Prezydenta aby Grzybowo przygarnął ... Co do dotacji dla szkół to bez podniecenia. Pani Szymanik kolejny raz startuje w wyborach (do tej pory bez powodzenia było) i lansuje się nie tylko w Regiminie ale i innych gminach powiatu żeby dostać się "do koryta", więc i szkoły w tych gminach które odwiedza też dotacje mają. To nie jest tak, że tylko dotacje na szkołę Regimin dostał. To tak jakby mówić, że świeżaków w Biedronce na ul. Sienkiewicza jest więcej niż na ul. Armii Krajowej. Że nasze są świeższe. Po prostu żenuła.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-17 23:41:26

    O, jaki paradoks, gratulujesz pomysłu? A to właśnie przypadkiem nie od chodników i dróg Wójt zaczął w Targoniach? Więc może to tak nieudolnie ma dalej wyglądać. Na szczęście może w końcu się to zmieni! Szkoda, że dwukadencyjnosc nie działa wstecz. A boisko to powinno trafić do programu: uwaga.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 08:15:28

    Brawo brawo brawo!

  • gość 2018-10-18 10:48:23

    Pani Mariola Kołakowska ukrywa, a następnie usuwa moje, niewygodne dla niej komentarze ze swojego postu na jej fanpage, niepasujące do jej sielankowej wizji gminy i prezentacji swojej osoby. Publikuję więc tu z nadzieją , że przeczytają inni , a Pani kandydatka ustosunkuje się do mojego pytania. Pani Mariolo, pochwaliła się Pani swoim wykształceniem i stanowiskiem w KRUS. Milczy Pani jeśli chodzi o o Pani doświadczenie zawodowe z ostatnich kilku lat. W jakich firmach pracowała Pani wcześniej zanim podjęła tę pracę? Pracę w KRUS otrzymała Pani z mianowania , dzięki PIS?. Pani mąż otrzymał posadę Prezesa Stadniny Koni w Krasnem, dzięki PIS? Chociaż przed tym prowadził firmę zajmującą się handlem bydłem. Firma została zamknięta. Czy Pani również prowadziła ją wraz z mężem? Czy tak dobrze była zarządzana i świetnie prosperowała, że ją Państwo zamknęliście i poszliście na państwowe posady? Czy taka wizja czeka też gminę Regimin, gdyby została Pani wójtem? Myślę że wyborcy chcieliby poznać Pani opinię w tej sprawie.

  • gość 2018-10-18 12:22:08

    Oglądałam zdjęcia ze spotkania wyborczego z Karniewa, obok kandydatki na Wójta pan, który chce stawiać chlewnie. Przypadek?

  • gość 2018-10-18 15:04:14

    Nie porównujcie kandydatów PIS do Prezydenta, bo to grupa nieudaczników. Było to widać na debacie, gdyby taka odbyła się w naszej gminie to, też ta pani pokazałaby swoją niekompetencję i brak wiedzy, nawet wniosku o wynajęcie sali nie potrafi złożyć.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 17:02:37

    Każdy by usunął takie pieniackie komentarze, dużo wyrazów, mało treści, bo takiej brak. Wydmuszka mająca zrobić zamęt pytaniami bez pokrycia i odwrócić uwagę od tego co istotne, ale ten kto trochę myśli, to widzi. A tak swoją drogą, to kim byl Wójt przed objeciem stanowiska? Ktoś w ogóle jeszcze pamięta? Wątpię, bo przecież wójt, to wójt nie? I nawet pół życia na stanowisku nie pomogło mu w staniu się porządnym zarządcą o czym świadczy brak podstaw w inwestycjach, co jest chyba największą porażką, za którą już dawno powinien zostać rozliczony. Na szczęście nikt myślący na niego nie głosuje, a że takich niestety mniej, to wygląda to jak wygląda.

  • gość 2018-10-18 17:21:41

    Taaaak????? to jeśli ktoś nie potrafi utrzymać małej firmy to co? będzie świetnie zarządzał gminą? Piękna perspektywa i jaka dobra zmiana ha, ha! Jeśli wszystko jest takie oczywiste to dlaczego Pani kandydatka nie odpowiada komuś na pytania?

  • gość 2018-10-18 19:01:14

    Gościu nie obrażaj mieszkańców gminy, chyba tylko ty nie wiesz gdzie pracował wcześniej wójt. Informuję Cię, że był nauczycielem a nie handlarzem bydła. Nie wiesz bo nie jesteś stąd!!!!!! Skąd oni biorą takich durni?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 19:11:48

    Taaaak. Stara, zdarta płyta, ciągle to samo i nadal brak treści.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 19:20:02

    Hahaha, uderz w stół, a nożyce itd. Ten komentarz utwierdza mnie w przekonaniu, że ostatnie zdanie było prawdziwe. Ironia, słyszał o czymś takim? A kto tu teraz obraża handlarzy bydła? Jacyś gorsi ludzie, czy jak? To jednak duża część elektoratu, dla mnie jedna z bardziej poczciwych w gminie.

  • gość 2018-10-18 20:40:21

    Nikt nie obraża handlarzy bydła tylko trzeba uczciwie powiedzieć co się robiło, a nie ukrywać i usuwać komentarze.

  • gość 2018-10-18 21:42:47

    Chodzi o fałsz, zatajanie prawdy, podpieranie się partią, brak samodzielności, Żadna praca nie hańbi. Jednak jeśli nie potrafi się utrzymać własnej małej firmy ( nieważne że to np. handel bydłem) to czy można zarządzać wielokrotnie większą? Kołakowska dostała się na stanowisko kierownika KRUS z mianowania. To odcinanie kuponów. Nie pięła się po stopniach kariery. Podobnie jak Pan Głuśniewski obecny kierownik ARiMR były hydraulik, sprzedawca. PIS to partia misiewiczy, Pani Kołakowska nie ma konkretnego programu, mówi pod publikę to co ludzie mający problem z myśleniem i zadawaniem pytań chcą usłyszeć. Każdy kto ma trochę rozsądku wybierze Zdunczyka. Pani Kołakowska to kolejny misiewicz PIS

  • Gośćq - niezalogowany 2018-10-18 22:24:57

    Hm uczciwie. Co to znaczy według wyborców Pana wójta?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 23:22:35

    Rozsądek = wybór Wójta, który przez prawie 20 lat nie zrobił podstaw inwestycyjnych? Mój Boże... I to żenujące psioczenie na PiS, (bo nie ma innych punktów zaczepienia) który to jak na razie reanimuje polską gospodarkę wykrywając setki miliardów złotych wyprowadzanych na podatku VAT. Zabawne.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-19 07:43:44

    Pan Zdunczyk zostając wójtem był nauczycielem więc pytam jakie miał doświadczenie w zarządzaniu?

  • gość 2018-10-19 09:38:11

    Był radnym, więc znał problemy samorządu.

  • gość 2018-10-19 09:56:28

    Piszesz o milionach z VAT wyprowadzanych? A co się dzieje teraz? Torba medyczna zostawiona w Pawłowie, chociaż nie bardzo potrzebna, a potem dorabiane dokumenty przekazania? Milion na samochód w Szulmierzu, na dwa dni przed wyborami, chociaż nikt wniosku nie widział, kto go w ogóle złożył, bo uprawnionym do składania takiego wniosku w Szulmierzu jest komendant, a on o niczym nie wie. Być może złożył i podpisał taki wniosek wójt, ale on chyba też o niczym nie wie? Dostajecie pisowcy szału i tak wam to nie pomoże, nie było was przez tyle lat. Wisicie na płotach jak stonki. Zastanawiam się czy nie należy was strząchnąć.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-19 12:57:23

    To bardzo źle że wójt o niczym nie wie i nie starał się o samochód dla OSP przecież tym zabytkiem wstyd się pokazywac

  • Gość - niezalogowany 2018-10-19 13:26:59

    Co ma wisieć nie utonie!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-19 14:48:44

    Pisze o setkach miliardów, nie o milionach. Wiesz ile z ilu milionów składa się miliard? No ale jak ktoś takich różnic nie widzi, to o czym tu rozmawiać.

  • gość 2018-10-19 14:56:14

    Głupoty piszesz, wiem że to Romanowski przez trzy lata zwodził Wójta i strażaków. A teraz to jest kiełbasa wyborcza.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-19 15:26:09

    Ale boli ta kiełbasa wyborcza!

  • gość 2018-10-19 16:46:41

    Jak się pisze to trzeba mieć trochę pojary. Inflacja 2%, Polska zanotuje w pierwszych dwóch latach rządu PiS najszybszy przyrost długu publicznego spośród wszystkich krajów UE, PIS chwali się że odzyskuje VAT? a kto dał im narzędzie do tego? Zanim przyszli do władzy w grudniu 2015r już we wrzesniu była opracowana ustawa o JPK, tzw jednolity plik kontrolny który muszą juz używać wszystkie firmy i urzedy. I jeszcze jedni nie oddawali firmom VATu od stycznia do pażdziernika by mieć nadwyżkę budżetową. W listopadzie jak zaczęli oddawać wszystko wracało do normy. Dzięki temu, że nieprzestrzegana jest konstytucja i dodatkowo PiS przyznał ministrowi sprawiedliwości pełną władzę w zakresie odwoływania prezesów i wiceprezesów sądów powszechnych bez podania żadnej przyczyny, a także upolitycznienie polskiego sądownictwa potęguje niepewność działalności gospodarczej i zagraża podstawowym wolnościom obywatelskim. Program 500+ spowodował że nie ma ludzi do pracy, ale niepełnosprawni nie dostali nic!!!!! Hańba!!!! To sie dopiero nazywa kiełbasa wyborcza!!!! Puszcza białowieska wycieta przez Szyszko!!!, Rydzyk cały czas dostaje dotacje z państwa, A zakusy PIS zmierzają do tego że możemy stracić dotacje z unii, albo w ogóle z niej wyjdziemy. Za PISem są tylko misiewicze i karierowicze, albo Ci z nas przekonani przez księzy. PIS dzieli ludzi na kategorie i osłabia rozwój naszego kraju. PIS podziękujmy !

  • Gość - niezalogowany 2018-10-19 17:42:46

    Widzieli państwo szczyt osiągnięcia Pana Wójta w przedmiocie wozu bojowego OSP Sulmierz należącego do systemu KSRG.Jest to obraz i wizja Pana Wójta na bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy.Z powyższych postów wynika że darowany nowoczesny wóz bojowy od PISu za milion złotych się niepodobna.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-19 17:54:22

    PiS PiS PiS i tylko PiS !

  • Gość - niezalogowany 2018-10-19 18:21:45

    Tylko PiS zrobi porządek !

  • gość 2018-10-19 19:17:43

    Szulmierz żadnego strażackiego wozu bojowego nie otrzymał. Mieszkańcy otrzymali obietnicę wyborczą i tyle. Imprezy związanej z tą obietnicą Bareja by nie wymyślił. Pozdrawiam wszystkich myślących.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-19 20:02:40

    Tak Bareja by tej komedi nie wymyślił jak wójt się kryje za Panem strażakiem że wstydu!

  • gość 2018-10-19 20:09:41

    Wóz strażacki, czy za rządowe, czy gminne pieniądze to będzie. Ważne żeby nie było kurników, chlewni, podziałów nienawiści. PIS to podziały i kłótnie.

  • gość 2018-10-19 20:14:09

    Straszą, że zrobią porządek! Mają propozycje wymiany wszystkich pracowników w gminie i w szkołach, bibliotece, oczyszczalni. Czy będą to ludzie z Przasnysza i Ciechanowa?

  • gość 2018-10-19 20:17:16

    Cicholska na Facebooku pisze Sejmiki to władza, pieniądze! Mówią wprost o co im chodzi.

  • gość 2018-10-19 20:31:58

    Zamiast pracy będą konwencje, spotkania, lans

  • Gość - niezalogowany 2018-10-19 21:03:43

    Mieszkańcy gminy nie bójcie się zagłosować przeciwko panu Zdunczykowi !

  • gość 2018-10-19 22:17:04

    Głosując na pis sprowadzasz do gminy misiewiczów, i jak oni mówią czystki będą już w poniedziałek. Czy tego chcesz?

  • gość 2018-10-19 22:26:03

    PIS kłamie nie dajcie się oszukać!!!

  • gość 2018-10-19 22:32:02

    Ratujcie gminę przed pisiorami!

  • gość 2018-10-19 22:47:04

    Wybór Zduńczyka gwarantuje dobrą współpracę z miastem min. autobusy miejskie

  • gość 2018-10-19 23:15:37

    Nie chcemy karierowiczów z pis-u!!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 04:06:47

    I kto wygrał?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 08:55:36

    Wielkie dzięki narodzie że zmadrzales !

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 08:57:45

    Pogrzeb cara

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 09:09:25

    Jak się czujecie lalusie z gminy?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 09:16:55

    Od dziś oczyszczone powietrze w gminie Regimin!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 09:23:28

    Gratulacje Pani Wójt!!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 13:56:34

    Gratulacje Pani Mariolo liczne że Pani coś zmieni na lepsze i nie będzie już takiej rodzinnej sielanki jak do tej pory. Jeszcze raz gratulacje!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 15:57:27

    Pisiory dopchaja się wszędzie.. Brak słów. były wojt idealnym gospodarzem może nie był Ale ona nic dobrego do gminy nie wniesie tym bardziej

  • Gość - niezalogowany 2018-10-23 08:23:57

    Mądrość Pani Kołakowskiej zwyciężyła nad arogancją i pychą byłego Wójta . Był car , cara nie ma . Gratulacje Pani Mariolo !!!

  • Mieszkaniec gminy - niezalogowany 2018-10-26 06:16:19

    Każdy oddany głos zdobyła Pani uczciwie. Żeby spokojnie pełnić swoją funkcję musi Pani współpracować z radnymi, którzy również uczciwie uzyskali poparcie mieszkańców swoich miejscowości. Także co niektórzy raczej powinni się sami wycofać - Ale do tego potrzebny jest honor. Ale Pani Mariola zrobi porządek - także bójcie się cwaniaczki

  • Mieszkaniec gminy - niezalogowany 2018-10-26 06:24:46

    Każdy oddany głos zdobyła Pani uczciwie. Żeby spokojnie pełnić swoją funkcję musi Pani współpracować z radnymi, którzy również uczciwie uzyskali poparcie mieszkańców swoich miejscowości. Także co niektórzy raczej powinni się sami wycofać - Ale do tego potrzebny jest honor. Ale Pani Mariola zrobi porządek - także bójcie się cwaniaczki

  • Gość - niezalogowany 2018-10-28 08:41:32

    Super komentarz !!! Popieram popieram popieram !

  • Gość - niezalogowany 2018-11-11 15:48:58

    A od kiedy zacznie panować Pani Wójt?

Dodajesz jako: |

Wybory, Regimin - więcej informacji