:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  28°C rozproszone chmury

Mamadou & SamaYoon w Ciechanowie

Kiedy: 2018-02-09 , godzina: 20:00 | Gdzie: Fabryka Kultury ZGRZYT Narutowicza 4 a

Koncerty, Mamadou SamaYoon Ciechanowie - zdjęcie, fotografia

W piątek 9 lutego o godz. 20:00 Fabryka Kultury ZGRZYT zaprasza na koncert zespołu Mamadou&SamaYoon.

To niezwykle wciągające rytmy z pogranicza afrobeatu i reggae, które hipnotyzują i porywają do tańca.


Zespół powstał z inicjatywy Mamadou Dioufa, charyzmatycznego senegalskiego artysty mającego na koncie kilka płyt z takimi artystami jak Włodzimierz Kiniorski czy Voo Voo oraz saksofonisty Grzegorza Rytki(DAAB, Szwagierkolaska), którzy zaprosili do współpracy muzyków grających na co dzień w znanych, polskich zespołach, takich jak T.Love, Daab, Kapela ze Wsi Warszawa czy Kayah & Transoriental Orchestra.

W wyniku spotkania tak wielu różnorodnych osobowości muzycznych narodził się multikulturowy, profesjonalny i kompletny artystycznie projekt, który wnosi świeży, słowiańsko-afrykański powiew na światową scenę muzyczną. Dzięki temu koncerty stają się ciekawą podróżą poprzez kulturę i zwyczaje afrykańskie, a w połączeniu z tanecznym charakterem utworów, stają się doskonałą strawą zarówno dla ciała jak i duszy.

Teksty piosenek są głównie w języku wolof (ojczystym języku wokalisty Mamadou Dioufa). Opowiadają o tęsknocie za krajem, miłości, o tradycji, szacunku do drugiego człowieka, poszukiwaniu wiedzy.

W kwietniu 2016 roku zespół wydał swoją płytę Umbada w wytwórni For Tune, która znalazła się na prestiżowej liście WORLD MUSIC CHARTS EUROPE wśród najlepszych albumów 

Mamadou & SamaYoon w Ciechanowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się