:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  29°C bezchmurnie

Mają to! Jurand wywalczył awans do pierwszej ligi

Piłka Ręczna, Mają Jurand wywalczył awans pierwszej - zdjęcie, fotografia

Jurand Ciechanów powraca na pierwszoligowe parkiety! W minioną sobotę szczypiorniści znad Łydyni pokonali we własnej hali Włókniarza Konstantynów, pieczętując tym samym awans do pierwszej ligi.

Żeby być pewnym promocji, Jurand musiał zdobyć komplet punktów przynajmniej w jednym z dwóch ostatnich spotkań. To założenie przestało być jednak aktualne po niespodziewanej porażce wicelidera. ROKiS Radzymin uległ bowiem Trójce Ostrołęka, tracąc jednocześnie matematyczne szanse na dogonienie drużyny z Ciechanowa. Mimo to, jak na lidera przystało, Jurand zagrał o pełną pulę.

Sobotni mecz od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy zdominowali niżej notowanego rywala. Jurand szybko odskoczył na kilka bramek i spokojnie kontrolował przebieg spotkania. Do przerwy podopieczni Krzysztofa Biernackiego prowadzili 19:12. W drugiej połowie obraz gry nie uległ większej zmianie, a w pewnym momencie ciechanowianie prowadzili aż jedenastoma bramkami. W końcówce, czekający już na koniec spotkania i świętowanie awansu szczypiorniści znad Łydyni nieco opuścili, dzięki czemu Włókniarz nieznacznie zmniejszył rozmiary porażki, ulegając ostatecznie 36:28.

W ekipie Juranda bramki zdobywali: Patryk Dębiec - 14, Sebastian Dobrzyniecki i Dominik Staniszewski - po 4, Bartłomiej Miłek i Damian Tobolski - po 3, Damian Rutkowski, Krzysztof Szuba i Przemysław Miedzowski - po 2, Andrzej Kosik i Bartosz Smoliński - po 1.

Na kolejkę przed końcem sezonu Jurand ma na koncie 43 punkty i o 10 wyprzedza drugi ROKiS. Ciechanowianie zakończą sezon meczem we własnej hali ze Szczypiorniakiem Dąbrowa Białostocka. Spotkanie już w sobotę (21 kwietnia) o godz. 18:00.