:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C bezchmurnie

Loud Jazz Band zagra w Ciechanowie (wideo)

Kiedy: 2017-11-04 , godzina: 20:00 | Gdzie: Fabryka Kultury ZGRZYT Narutowicza 4 a

  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3

W pierwszym tygodniu listopada rozpocznie się jesienna trasa koncertowa norwesko – polskiej grupy Loud Jazz Band. Po ukazaniu się w lutym 2017 roku ich jedenastego albumu, „The Giant Against the Girl” (Agencja Muzyczna Polskiego Radia) oraz wiosennych trasach promocyjnych w Norwegii i Polsce, Loud Jazz Band znów pojawi się na polskich scenach jazzowych. W sobotę (4 listopada) o godz. 20:00 wystąpi w ciechanowskiej Fabryce Kultury Zgrzyt.


Grupa powstała w Polsce w 1989 roku z inicjatywy gitarzysty - Mirosława "Carlosa" Kaczmarczyka. Po sukcesie albumu „4Ever 2U” (1995) wydanego przez legendarną wytwórnię Mercury Records, nominowanego do nagrody Fryderyk, artysta wyemigrował do Norwegii. Siedziba zespołu została przeniesiona do Oslo, a do szeregu Loud Jazz Band, prócz wciąż obecnego silnego trzonu polskich muzyków pierwszego składu, dołączyły osobowości skandynawskiej sceny jazzowej i najwybitniejszy polski jazzowy pianista młodego pokolenia - Paweł Kaczmarczyk.

Muzyka tworzona przez Loud Jazz Band jest połączeniem różnych stylów, z relatywnie akustycznym brzmieniem. Fenomenem zespołu jest różnorodność muzyków, z których każdy stanowi odrębną, silną indywidualność sceniczną, poruszającą się w różnorodnej stylistyce. W efekcie otrzymujemy inspirujący Artjazz, obejmujący w swojej formie różnorodne style muzyczne. Bazujący na tradycjach, nowoczesny jazz w połączeniu z dynamiką rocka i world music, wszystko to okraszone porcją skandynawskiej wersji freejazzu: To jest właśnie Loud Jazz Band. Niepowtarzalne, rozpoznawalne brzmienie.

Loud Jazz Band występował m.in. w Studio Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Oslo Konserthus, Warsaw Summer Jazz Days, Jazz Jamboree, Jazzmeile Thuringen Weimar, w Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, Spirit of Burgas, Jazz nad Odrą, Guitar City Festival oraz Jazz na Starówce.

Zespół wystąpi w składzie: Mirosław "Carlos" Kaczmarczyk – gitara, Øyvind Brække – puzon, Wojtek Staroniewicz – saksofon, Paweł Kaczmarczyk – fortepian, Jonas Cambien – syntezator, Kristian Edvardsen – gitara basowa,  Thomas Dulsrud – perkusja, Maciej Ostromecki – instrumenty perkusyjne, Krzysztof Podsiadło – reżyser dźwięku.   

Loud Jazz Band zagra w Ciechanowie (wideo) komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Koncerty, Ciechanów - więcej informacji