:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  29°C bezchmurnie

Lepiej nie pić kranówki. Komunikat dotyczy 13 miejscowości z pow. ciechanowskiego

Komunikaty, Lepiej kranówki Komunikat dotyczy miejscowości ciechanowskiego - zdjęcie, fotografia

Ciechanowski Sanepid stwierdził warunkową przydatność wody do spożycia przez ludzi z wodociągu Pajewo w gminie Gołymin-Ośrodek. Uczula jednocześnie mieszkańców, żeby nie spożywali wody pobranej bezpośrednio z kranu. Na wodociągu kontynuowane będą działania naprawcze.

Przypomnijmy: na początku marca Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny stwierdził ponadnormatywną obecność bakterii grupy coli w wodociągu publicznym w miejscowości Pajewo, który zaopatruje w wodę około tysiąc mieszkańców z trzynastu miejscowości w gminie Gołymin-Ośrodek. Woda nie mogła być wykorzystywana do picia, gotowania czy kąpieli.

28 marca oraz 4 kwietnia przebadano kolejne próbki wody. Wykazały one poprawę jakości mikrobiologicznej wody. - Pozwala ona na uznanie stwierdzonej niezgodności za niestwarzającą zagrożenia dla zdrowia ludzi, przy jednoczesnym kontynuowaniu działań naprawczych - informuje Sanepid.

Woda może być używana do kąpieli oraz pozostałych celów użytkowych bez ograniczeń. Spożywanie jej jest jednak wskazane dopiero po przegotowaniu. Warunkowa przydatność wody do spożycia ma obowiązywać do 10 maja. Do tego czasu kontynuowane będą działania naprawcze sieci wodociągowej.

Dodajmy, że wodociąg w Pajewie zaopatruje w wodę następujące miejscowości: Chruściele, Gostkowo, Morawy Kopcie, Morawy Wicherki, Nasierowo Dolne, Nasierowo Dziurawieniec, Nasierowo Górne, Pajewo Szwelice, Pajewo Wielkie, Smosarz Pianki, Truszki, Wróblewko oraz Wróblewo.

(fot. pixabay)

Lepiej nie pić kranówki. Komunikat dotyczy 13 miejscowości z pow. ciechanowskiego komentarze opinie

  • gość 2018-04-13 17:39:33

    Tego się właśnie boję i nigdy nie piję wody prosto z kranu. Wolę parę złotych wyłożyć na cisowiankę i mieć pewność, że mi nie zaszkodzi, a tym bardziej moim dzieciakom, a przy okazji można akcję unicef wesprzeć.

Dodajesz jako: Zaloguj się