:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Kuchenna rewolucja w ciechanowskim szpitalu. Placówka inwestuje w Dział Żywienia

07/08/2018 15:21
Służba Zdrowia, Kuchenna rewolucja ciechanowskim szpitalu Placówka inwestuje Dział Żywienia - zdjęcie, fotografia

Pół miliona złotych przeznaczy Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie na zakup nowego sprzętu do Działu Żywienia. - Dzięki temu poprawimy jakość naszych posiłków, ale też przyspieszymy ich przygotowanie - zapowiada dyrektor placówki.

Środki na wyposażenie szpitalnej kuchni pochodzą z budżetu województwa mazowieckiego. Dzięki półmilionowemu wsparciu placówka kupi m.in. wózki do transportu posiłków, kotły warzelne gazowe, piec konwekcyjny oraz szafę chłodniczą. - Udało się przekonać Sejmik Województwa, że warto inwestować w naszą kuchnię. Próbowaliśmy "przerzucić" koszty inwestycji w kuchnię na podmiot zewnętrzny, natomiast przetargi które organizowaliśmy objawiły kwoty, które były nieuzasadnione ekonomicznie i były znacznie wyższe niż nasze koszty żywienia, stąd nie mogliśmy wyłonić podmiotu zewnętrznego, który mógłby realizować zadania naszej kuchni. Dlatego intensywnie negocjowaliśmy z zarządem województwa i w czerwcu uzyskaliśmy zapewnienie o przeznaczeniu 500 tys, zł na doposażenie kuchni - wyjaśnia Andrzej Kamasa, dyrektor Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie. - Zastanawialiśmy się, czy lepiej korzystać z usług firm zewnętrznych, jednak po głębokich analizach podjęliśmy decyzję, że lepiej przygotować własne żywienie - dodaje Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Szpital zrezygnuje z kosztownych w utrzymaniu kotłów parowych na rzecz dużo tańszych - gazowych. - Tym samym zmienimy technologię produkcji i sposób przygotowania posiłków. Kupujemy również kilkadziesiąt nowych wózków do rozwożenia posiłków w systemie tacowym (wraz z tacami termoizolacyjnymi - red.), ale też inne urządzenia, m.in. piec konwekcyjny. Dzięki temu zwiększymy gamę serwowanych naszym pacjentów posiłków, poprawimy ich jakość a także przyspieszymy ich przygotowanie - zapowiada Andrzej Kamasa.

Obecnie szpital analizuje oferty, które wpłynęły w ramach postępowania przetargowego. Wybrany podmiot, od momentu podpisania umowy, będzie miał 90 dni na wykonanie zamówienia.

Kuchenna rewolucja w ciechanowskim szpitalu. Placówka inwestuje w Dział Żywienia komentarze opinie

  • Gość mieszkaniec - niezalogowany 2018-08-07 16:18:05

    najpierw to powinni wyrzucić te wszystkie stare brudne tace od posiłków bo na sam widok ich odechciewa się jedzenia

  • Gość - niezalogowany 2018-08-07 16:21:02

    No i dla kogo ta kuchenna rewolucja dla pacjentów czy dla personelu? I zgadzam się z komentarzem wyżej.

  • Misiek - niezalogowany 2018-08-07 17:35:31

    Mam nadzieję, że te wstrętne pojemniki na posiłki zostaną zastąpione talerzami, tak jak ma to miejsce w innych szpitalach. Miałem okazję odwiedzać znajomych, którzy przebywali na leczeniu w szpitalach w Warszawie. Posiłki podawane elegancko, czysto i przede wszystkim wyglądające jak i smakujace doskonale.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-07 20:34:46

    Choroba 7 dniowa + szpitalne jedzenie i schudłem 7kg. Więc jeśli się odchudzać to tylko w szpitalu.

  • Gościu - niezalogowany 2018-08-07 22:02:24

    Schudłeś bo organizm oczyścił się z gówna żartego w macu.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-07 22:47:36

    Najpierw niech szpital GOTUJE JADALNE POSILKI i zacznie gotowac na MINIMUM PRZYZWOITOSCI. Jakie straty generuje kuchnia która daje NIEJADALNE JEDZENIE. Pacjencji oddaja nietkniete posilki a ich rodziny musza im donosic zjadalne jedzenie bo od szpitala dostaja suchy stary chleb lub zupe z wody albo surowe udka kurczaka. Co z tego ze ugotuja jak posilki sa niejadalbe i pacjencji ich nie jedza. Skoro sa produkty na posilki to niech dania beda jadalne.

  • Olkololo - niezalogowany 2018-08-07 22:55:16

    Ja wam powiem, że w tym roku leżałem już 2 razy w szpitalu i za każdym razem udało mi się choć trochę schudnąć. Co do ta to racja te talerze nie wyglądają czasem na zbyt czyste. Ale nie przesadzanie na temat jedzenia. Te jedzenie jest po prostu bez smaku że względu na różnorodność pacjentów. Ale dzięki temu człowiek jest zdrowszy. Ja nie mogę na Ci dzień poradzić sobie ze zgaga pewnie od jedzonego codziennie gownianrgo jedzenia. A na szpitalu zero zgaga.

  • gość 2018-08-07 23:16:39

    To ja nie wiem poniżej jakiego minimum, musi być te twoje domowe "jedzone codziennie gówniane jedzenie od którego masz zgagę", że ci zasmakowało te szpitalne byle co... Kawałek pasztetowej, 4 x 1/2 kromki chleba i 1/5 ogórka... Albo zupa rozlana po całej słynnej tacy... W więzieniu mają pewnie lepsze...

  • Gośćmam - niezalogowany 2018-08-07 23:32:10

    W tym Ciechanowie to nic ciekawego nie ma to chociaż im zrobią kuchenne rewolucje dziura

  • green series 20 - niezalogowany 2018-08-07 23:42:15

    3 lata temu dyrekcja szpitala zakupiła elektryczny wózek do holowania posiłków na oddziały. Ani razu nie został użyty. Stoi gdzieś zapomniany w suterenach... Nie kosztował mało a nikt go nie używa... Co tu się dziwić jak takich nietrafionych i nie tanich zakupów znalazłoby się jeszcze więcej...

  • Mambo - niezalogowany 2018-08-08 05:49:15

    Do mam: co, Płońsk się odzywa? Byłem ostatnio u was. Co za dziura! Wszędzie brudno! I śmierdzi. W centrum miasta ludzie - szczury raczyli się tanim winem. Jednym w kilku. Policji oczywiście zero. Miescina "zero".

  • Gość - niezalogowany 2018-08-08 06:45:51

    Płońsk to dziura przejazdowa.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-08 07:52:25

    Odnośnie komentarzy dotyczących Płońska. Wolę leżeć w tym szpitalu niż ciechanowskim. Lekarze konkretni, pielęgniarki miłe, o jedzeniu nie wspomnę, pychotka. Jak zobaczyłam gulasz wołowy z kasza pęczak to nie wierzyłam, że w szpitalu można podać takie jedzenie. Mega smaczne i syte, a w Ciechanowie? Można tylko otworzyć i zamknąć okropne pudło i po jedzeniu.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-08 08:21:53

    A mnie bardzo smakują posiłki w ciechanowskim szpitalu. Leżałem tam miesiąc, przytyłem, nabrałem kolorków, super.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-08 09:10:37

    Kuzwa tak czytam te wszystkie komentarze i zastanawiam się czy kiedyś człowiekowi dogodzi?Ludziom wszystko nie pasuje A to że w szpitalu brudno bo salowym nie chce się sprzątać,A to kuchnia nie smaczna bo kucharkom nie chce się gotować.Ludzie zastanówcie się nikt was na siłę do Ciechanowskiego szpitala nie ciągnie.Dlaczego jeśli jest tak nie dobrze nie pojedziecie np.do szpitala w Mławie,Płońsku,Makowie Mazowieckim czy też innym najbliższym szpitalu tylko wszystko wali do Ciechanowa. Zastanówcie się A potem naszekajcie

  • Gość - niezalogowany 2018-08-08 09:31:47

    Bo ludzie prawdę piszą o Ciechanowskim szpitalu. I zastanawia mnie po co te pytanie typu "po co idziecie do Ciechanowa do szpitala jak można iść gdzieś indziej ?" Tylko nie każdy ma możliwość i szansę żeby zdążyć gdzieś dalej do szpitala jechać więc udają się do miejscowego szpitala. A prawdę mówiąc to warunki powinny się trochę poprawić. Mamy dwudziesty pierwszy wiek. Żeby ludzie trafiali do szpitala i po półtora miesiąca umierali bo nie dość że lekarze leczą to co nie trzeba i faszeruja lekami tymi co pacjent nie powinien brac to jeszcze w tym czasie przez dbalnosc PAN SALOWYCH o porządek człowiek zarazony jest bakteria A nikt z lekarzy na samym początku nie chciał powiedzieć co to za bakteria tylko twierdzili że nie groźna A co się okazało to bakteria była groźna. I myślę że komentarze które są przedstawiają szpital w jak najlepszym świetle Ale pewnie piszą je osoby które tam nigdy nie były albo tam pracują.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-08 09:38:34

    Mówiąc o mnie byłam szpitalu w Ciechanowie nie raz jako pacjent nie narzekam na panie pielęgniarki czy to panie sprzątające czy lekarzy zostałam bardzo dobrze potraktowana na jedzenie też nie mogłam narzekać mimo że byłam po operacji.wiec złego słowa nie mogę powiedzieć fakt faktem nie na każdym oddziale może być czysto czy pachnąco bo nie na każdym oddziale jest może świeżo po remoncie. Na ciechanowski szpital i tak jeszcze za bardzo nie mogę narzekac

  • Kolo - niezalogowany 2018-08-08 09:55:03

    Śmierdzace brudne tacę przyprawia o dreszcze. Plastikowe talerze które przeszły smrodem posiłków i których już nie da się domyc. Jednym słowem DZIADOSTWO

  • gość 2018-08-08 11:28:36

    Tak kurwa narzekają na ten szpital i lekarzy ale zapiredalaja do niego i do nich ze po 6 miesięcy sie czeka na wizytę.

  • Hary - niezalogowany 2018-08-08 13:13:49

    w punkt kolego, nic dodać nic ująć!

  • Gość - niezalogowany 2018-08-08 13:53:28

    Mój pies jada z lepszej miski niż pacjęci a co do jakości jedzenia ???? SYYYYFFF !!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-08-08 13:56:02

    Mój pies jada z lepszej miski niż pacjęci a co do jakości jedzenia ???? SYYYYFFF !!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-08-08 14:01:55

    Fajnie byloby gdyby zainwestowali w nowe talerze

  • Matka - niezalogowany 2018-08-08 15:49:46

    Faktycznie w ciechanowskim szpitalu aż obrzydzają jedzenie te zużyte tace :/ W każdym szpitalu powinni podawać na normalnych talerzach albo styropianowych tak jak w Pułtusku (chociaż w tym przypadku trochę więcej by generowało odpadów). W kazdym razie- nie na tych wysłużonych wyblakłych tacach :O

  • gość 2018-08-08 21:14:40

    Komentarze można podsumować następująco... Ciechanowski szpital jest potrzebny bo ciężko sobie wyobrazić miasto bez niego. Są wyremontowane oddziały gdzie są dobre warunki, ale wciąż jest dużo zapyziałych, zasyfionych, z toaletami przypominającymi wychodek i poniżej standardów. Lekarze są różni- są dobrzy i pomocni, ale sporo jest takich którzy myślą że to pacjent jest dla nich, i leczą jak ci z filmu BOTOKS... Często słychać że pacjenci ulegają zakażeniom bakteryjnym, co w połączeniu ze słabym stanem zdrowia kończy się tragedią, a personel często nic sobie z tego nie robi. Tak że niech remontują i poprawiają- zobaczymy i ocenimy rezultaty.

  • gość 2018-08-08 23:00:07

    Szpital powinien zainwestować w produkty, z których przyrządza posiłki. Jakość podawanych posiłków poniżej zera.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-09 11:28:39

    A czego Wy się spodziewacie po nigdy nieremontowanym i niedoinwestywanym dziale żywienia?! To jest pierwsza dotacja, którą dostają! Propuje dowiedzieć się ile Państwo przeznacza na dzienne wyżywienie każdego pacjenta w szpiatalach i co można z tego wyczarować. Poki co co magików tam nie zatrudniają i na pewno ich tam nie będzie. Nad wszystkim co się tam dzieje czuwa dyrekcja szpitala, nie kucharki czy dietetycy. Dają na tym co dyrekcja zakupi. A że kupuje gówno to i gówno jest- proste. Personel robi co może, wiedząc że podawanie w plastikowych tacach nie należy do luksusu! Dużo można zarzucić, ale wieszanie psów od tak jest bezpodstawne i niesprawiedliwe wobec tych co tam pracują i dokładają starań, żeby było jak najlepiej jak tylko może być!

  • gość 2018-08-09 20:55:24

    Naszemu szpitalowi można wiele zarzucić, tak samo jak działowi żywienia, tego nie można negować. Jednak skoro pozyskano dotacje, i idą zmiany miejmy nadzieje na lepsze, to nie rozumiem skąd tyle hejtu w komentarzach. I to głownie pod adresem personelu kuchni. Szpital to nie restauracja. Te Panie robią co mogą, żeby to jedzenie było na przyzwoitym poziomie. Racją jest, że tace są paskudne, tak samo jak talerze, ale to nie znaczy że od razu jedzenie jest niedobre. Dyrekcja takie wyposażenie kupiła i dała, kuchnia na takim podaje. Nie ma innego wyboru. Sugeruje dowiedzieć się to o czym pisał mój przedmówca, czyli jakie są stawki dzienne na żywienie pacjenta, jak wygląda zaopatrzenie szpitala, kiedy nie płaci on dostawcom. I jak to wszystko ogarnąć kiedy trzeba gotować dla ponad 15 różnych diet. "Z pustego i Salomon nie naleje", a co dopiero Panie kucharki ;) Miejmy nadzieje, że ta dotacja poprawi jakość jedzenia, bo myśle że jest to w interesie każdego z nas, jako przyszłych potencjalnych pacjentów!

Dodajesz jako: |

Służba Zdrowia, Miasto Ciechanów - więcej informacji