:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  29°C bezchmurnie

Ku Niepodłegłej - I Powiatowy Konkurs Piosenki Legionowej i Patriotycznej w Ciechanowie

Kiedy: 2018-03-19 , godzina: 08:00 | Gdzie: PCKiSz Ciechanów

Koncerty, Niepodłegłej Powiatowy Konkurs Piosenki Legionowej Patriotycznej Ciechanowie - zdjęcie, fotografia

Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie organizuje I Powiatowy Konkurs Piosenki Legionowej i Patriotycznej "Ku Niepodległej", który odbędzie się w najbliższy poniedziałek (19 marca).

Przypadająca w tym roku 100. rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości to niewątpliwa okazja, aby przypomnieć ten jeden z najważniejszych momentów dziejów naszego kraju i zaangażować młode pokolenia, m.in. do śpiewania patriotycznych pieśni. Organizatorami konkursu są: PCKiSz oraz Związek Piłsudczyków RP Towarzystwo Pamięci Józefa Piłsudskiego w Ciechanowie. Jest on skierowany do uczniów klas gimnazjalnych i średnich, a także do osób dorosłych. Odbędzie się dokładnie w Dniu Imienin Marszałka Józefa Piłsudskiego, wraz z Galą wręczenia nagród i Koncertem Gwiazd. Laureaci (w wieku od 16 lat) będą mogli następnie startować w II Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Legionowej w Zielonce, 12 – 13 maja 2018 r.

W programie:

- godz. 8.00-10.00 – Przyjazd, zgłoszenia uczestników do konkursu;

- godz. 10.00-12.00 – Przesłuchania konkursowe;

- godz. 13.00-15.00 – Wręczenie nagród zwycięzcom Konkursu, Koncert Galowy w wykonaniu laureatów oraz Gwiazd: Wojciecha Bardowskiego i Magdaleny Tunkiewicz.

Wstęp na wydarzenie jest wolny! Organizatorem konkursu jest Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie i Związek Piłsudczyków RP Towarzystwo Pamięci Józefa Piłsudkiego w Ciechanowie.

Fundatorzy nagród: Sławomir Morawski - Starosta Powiatu Ciechanowskiego oraz Krzysztof Kosiński - Prezydent Miasta  Ciechanów.


 

Ku Niepodłegłej - I Powiatowy Konkurs Piosenki Legionowej i Patriotycznej w Ciechanowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się