:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Kto na prezydenta, burmistrza i wójtów w powiecie ciechanowskim?

Wybory, prezydenta burmistrza wójtów powiecie ciechanowskim - zdjęcie, fotografia

To już ostatni dzwonek dla komitetów wyborczych na zgłaszanie swoich kandydatów w wyborach na prezydenta, burmistrza i wójta. Termin rejestracji kandydatów upływa 26 września o północy. Sprawdziliśmy, kto na terenie powiatu ciechanowskiego już formalnie zgłosił swój start.

W Ciechanowie jedynym póki co zarejestrowanym kandydatem na urząd prezydenta pozostaje Krzysztof Kosiński, który wystartuje z ramienia Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe. Wiadomo jednak, że będzie miał kontrkandydatów. Jednym z nich będzie Marek Rutkowski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Wszystko wskazuje również na to, że do wyścigu o fotel prezydenta miasta włączy się Ryszard Geryk z Ciechanowskiego Bezpartyjnego Ugrupowania Wyborczego.

W gminie wiejskiej Ciechanów zgłoszono już cztery kandydatury. O kolejną kadencję powalczy obecny wójt Marek Kiwit, który wystartuje z Komitetu Wyborczego Wyborców Gmina Wspólnym Domem. Jego rywalami będą Anna Żebrowska (KW Prawo i Sprawiedliwość), Artur Frączkowski (KWW Nasza Wspólna Gmina Ciechanów) oraz Klemens Kalman (KW Polskie Stronnictwo Ludowe).

Dwóch kandydatów potwierdziło dotychczas swój start w wyborach na burmistrza miasta i gminy Glinojeck. Wśród nich jest wybrany w przedterminowych wyborach, obecnie urzędujący burmistrz Łukasz Kapczyński, będący kandydatem KW Polskie Stronnictwo Ludowe. Jego jedynym rywalem jest póki co Krzysztof Bartczak z KW Prawo i Sprawiedliwość.

W gminie Gołymin-Ośrodek również zarejestrowano do tej pory dwóch kandydatów na wójta. Są wśród nich obecnie urzędujący wójt Andrzej Chrzanowski oraz Adam Budek. Obaj kandydaci wystartują z własnych komitetów wyborczych.

Aż pięciu kandydatów potwierdziło już swój start na urząd wójta gminy Ojrzeń. Nie zabrakło wśród nich obecnie urzędującego wójta Zdzisława Mierzejewskiego, startującego z KW Stowarzyszenie Dla Gminy "Samorządność". Jego rywalami będą: Jacek Biliński (KW Polskie Stronnictwo Ludowe), Artur Delura (KW Prawo i Sprawiedliwość), Jacek Kałwa (KWW Każdy Jest Ważny) oraz Beata Kurek (KWW Beaty Kurek - Solidarna Gmina).

W gminie Regimin na ten moment zgłoszono dwie kandydatury. Z obecnie urzędującym wójtem Lechem Zduńczykiem, startującym z KWW "Uczciwość i Praca Dla Regimina", powalczy Mariola Kołakowska z KW Prawo i Sprawiedliwość.

Trzy nazwiska znajdziemy na liście kandydatów na wójta gminy Sońsk. Jest na niej obecna wójt Marzena Ślubowska, a także Jarosław Muchowski oraz Krzysztof Nowicki. Cała trójka postanowiła startować z własnych komitetów wyborczych.

W dwóch gminach z powiatu ciechanowskiego zarejestrowano do tej pory po jednym kandydacie na urząd wójta. W gminie Opinogóra Górna jest to obecnie urzędujący wójt Piotr Czyżyk, startujący z ramienia KW Polskie Stronnictwo Ludowe. Z kolei w gminie Grudusk swoją kandydaturę zgłosił jedynie Jacek Rama z KW Prawo i Sprawiedliwość. Jeżeli w obu gminach w wyznaczonym terminie nie zostaną zgłoszeni kolejni kandydaci, wówczas gminna komisja wyborcza w formie obwieszczenia wezwie do dodatkowych zgłoszeń, wydłużając termin zgłaszania kandydatów o dodatkowych pięć dni.

Kto na prezydenta, burmistrza i wójtów w powiecie ciechanowskim? komentarze opinie

  • gość 2018-09-25 14:20:06

    oby nie pseudowójt Kiwt na następną kadencje

  • Gość - niezalogowany 2018-09-25 14:33:54

    W wyborach do Sejmu głosowałem i będę głosował na PiS. Jednakże ten ciechanowski PiS jest porażką. Kandydat na prezydenta z jakiejś łapanki. Nikt go w PiS nie sprawdził. Czy kandydat Rutkowski poinformował ludzi i działaczy PiS o tej wstydliwej sprawie? Poseł Kołakowski nie pozwoliłby na taką kandydaturę. Zachęcam do zapoznania się. To publiczne akta IPN! https://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/162451

  • gość 2018-09-25 15:02:22

    Czyli syn komunisty, członka egzekutywy?

  • Gość - niezalogowany 2018-09-25 15:03:14

    Najwyższa pora na zmianę w Ojrzeniu oraz Regiminie tam nic się nie dzieje od kilku lat, porażka jakąś tą władza, może młodzi coś rozpraszają.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-25 15:19:53

    Kiwit i tak będzie wójtem.. ma "dar" przekonywania

  • Gość - niezalogowany 2018-09-25 15:29:45

    Zaraz, zaraz!!! Ludzie środowiska PiS ujawniają niewygodną przeszłość i pochodzenie kandydata ich środowiska na prezydenta? :D Ależ się uśmiałem.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-25 15:32:15

    To że Leon Rutkowski, ojciec kandydata na prezydenta Ciechanowa z PiS był wysoko postawioną osobą w ciechanowskim PZPR nie jest żadną tajemnicą. Szczególnie starsze osoby bardzo dobrze pamiętają te sprawy. Jak to było? Resortowe dzieci?

  • Gość - niezalogowany 2018-09-25 15:37:05

    Chyba tajemnicą jednak było. Ja o tym nie wiedziałem. Nakwyrazniej wewnętrznie tego nie ogarneli przy decyzjach o wyborze kandydata, skoro takiego kandydata wysunęli, a przecież wszystkim wokół komunizm i PRL zarzucają, a tu taki psikus.

  • gość 2018-09-25 15:39:54

    A czy dzieci mają odpowiadać z a rodziców?

  • gość 2018-09-25 15:42:13

    To jednak to prawda co piszą "pzpr bis". Straciłem nadzieję już nawet nie wierzą w młode pokolenie.

  • gość 2018-09-25 15:49:40

    Jak się jest ślepym i się nie widzi, to się nie ocenia. Jeśli chodzi o Regimin to wybudowano nowe drogi, kanalizację, oczyszczalnię, powstaje nowe boisko, wybudowano piękny plac zabaw przy szkole ze środków unijnych, w Klicach powstaje nowa świetlica, a te które są prawie wszystkie zostały wyremontowane i wyposażone w nowy sprzęt, w szkołach są tablice interaktywne i nowoczesne pomoce dydaktyczne. Od 1 października dzieci będą uczyły się programowania. W sporcie ogromne osiągnięcia.

  • Gościu - niezalogowany 2018-09-25 16:37:26

    W Gołyminie też wójt do wymiany i to w trybie pilnym!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-09-25 17:46:17

    W ojrzeniu kampania zaczyna ruszać bo i anonimy do opozycji ruszyły.

  • gość 2018-09-25 19:32:46

    Liczę na rozsądek i wyeliminowanie kryminalnej sekty pis

  • Gość - niezalogowany 2018-09-25 20:08:08

    Niech się coś zmieni

  • Gość - niezalogowany 2018-09-25 20:09:23

    Niech coś się w końcu zmieni

  • Gość - niezalogowany 2018-09-25 20:09:59

    Niech coś się w końcu zmieni

  • Leon - niezalogowany 2018-09-25 21:04:23

    Tak niech się w końcu coś zmieni. Marzenie moje i wielu Polaków. Niech pis piekło pochłonie to nie będą niszczyć Polski. I tak już tyle zniszczyli, że wiele lat potrzeba aby to naprawić.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-25 21:10:29

    PeeZel won! Kodziarstwo won. Koalicja oszustów won. Czerwoni zamiast liści. A wtedy Polska będzie dobra.

  • Pisek - niezalogowany 2018-09-25 21:40:14

    A ja na PiS głosuje

  • Gość - niezalogowany 2018-09-25 22:03:25

    bezmózgie złogi pisowskie przez 3 lata swoich rządów nie zbudowały ani kilometra drogi szybkiego ruchu w polsce, chcecie aby ta kościółkowa chałastra rządziła w ciechanowie ?!

  • Gość - niezalogowany 2018-09-25 22:04:25

    Ja też zagłosuję -to szansa dla polskich dzieci, które wreszcie mają porządne buty , jeżdżą na wycieczki , bez wstydu wyjmuję kanapki na przerwie ... Pisać dalej

  • Gość - niezalogowany 2018-09-25 22:09:11

    Pisz kundlu pisowski

  • mgr - niezalogowany 2018-09-25 22:14:46

    w jakiej sali toto sie odbyło być może trzeba zawiadomić sanepid i zdyzentyfikować. w żadnym razie nie wpuszczać dzieci przed sprawdzeniem.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-25 22:23:08

    Tak , będę pisać to mój obowiązek. Mogę być "kundlem" .To nic takiego... Dwaj bracia babci zginęli w kampanii wrześniowej , trzeci w powstaniu warszawskim . Zatem bycie kundlem w dobrej sprawie to nic takiego ...

  • Gość - niezalogowany 2018-09-25 22:36:18

    pisowskie ryje z banerów za 50 zł wywieszonych na waszych płotach i znajomków. wstydzicie sie logo własnej partii ?

  • Gość - niezalogowany 2018-09-26 05:15:54

    Co za szuje szczują przeciw najlepszemu rządowi od 89? Jakieś odpady komunalne i dno moralne. Tylko Prawo i Sprawiedliwość.

  • gość 2018-09-26 07:53:57

    Ale trzeba mieć zryty łeb żeby pisać o wstydliwej sprawie (ojciec kandydata był w PZPR) i sprawdzeniu kandydata z PIS. Człowieku żebyś chociaż w połowie był tak uczciwy jak Marek Rutkowski. Czy to że jego ojciec był w PZPR dyskwalifikuje go jako kandydata. Puknij się w czoło i lepiej nie głosuj już na PIS jak masz takie pojęcie. Jak najmniej takich gamoni w elektoracie tym lepiej dla kraju.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-26 08:38:27

    Tkoo pisiory tak pisza bo się żrą między sobą. To banda nieudaczników i złodziei

  • Gość - niezalogowany 2018-09-26 08:38:44

    Tkoo pisiory tak pisza bo się żrą między sobą. To banda nieudaczników i złodziei

  • Gość - niezalogowany 2018-09-26 08:39:43

    Pis w pizdu

  • gość 2018-09-26 10:22:10

    NIE głosować na KIWITA!!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-09-26 10:35:08

    POpierdolone to zielone kodziarstwo czerwone

  • Gość - niezalogowany 2018-09-26 11:30:39

    Kosiński jest kłamcą który wysługóje się kolesiom z Ciechanowskiego finansowego establiszmentu a na dowód projekt obywatelski zatrzymany przez Ciechanowskiego ,,biznesmena" konkretnie chodzi o rozbudowę ROSSMANA na Mikołajczyka ale niech ten liczyrzepa nie liczy na to że to zrobi

  • Gość - niezalogowany 2018-09-26 11:33:31

    Byłem sąsiadem Rutkowskiego i wiem jedno to był przyzwoity człowiek chociaż partyjny

  • Gość - niezalogowany 2018-09-26 21:55:18

    A czy jak był w PZPR to jest zły? Liczy się człowiek a nie partia, partię można zmienić osobowości nie bardzo.

  • gość 2018-09-27 23:03:41

    Zmieńmy coś w gminie Ciechanów