:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C słabe opady deszczu

Krzywa Hala i plac Piłsudskiego zmienią swoje oblicze. Miasto otrzymało dofinansowanie

Inwestycje, Krzywa Piłsudskiego zmienią swoje oblicze Miasto otrzymało dofinansowanie - zdjęcie, fotografia

Blisko 6,5 mln zł unijnego dofinansowania zasiliło budżet Ciechanowa. Środki zostaną przeznaczone na modernizację tzw. Krzywej Hali i jej otoczenia oraz zagospodarowanie pobliskiego placu Piłsudskiego. Z otrzymanych pieniędzy zrefundowana zostanie także zakończona w ostatnich dniach rewitalizacja pasażu Konopnickiej.

Dzięki realizacji zadania pod nazwą "Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych przez przywrócenie i nadanie nowych funkcji społeczno-gospodarczych części obszaru dzielnicy „BLOKI” w Ciechanowie" nowe oblicza zyska budynek położony przy placu Piłsudskiego 1, czyli tzw. Krzywa Hala. Po ponad pół wieku obiekt nie tylko zostanie wyremontowany, ale zyska również nowe funkcje użytkowe. Inwestycja zakłada m.in. odnowienie elewacji, wymianę dachu oraz stolarki okiennej, remont schodów zewnętrznych wraz z budową podjazdu dla osób niepełnosprawnych, modernizację klatek schodowych, systemu grzewczego oraz instalacji. Kompleksowy remont przejdą również pomieszczenia znajdujące się na parterze budynku, w tym należące do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Część z nich, dzięki modernizacji i doposażeniu, zyska nowe funkcje. Będą tam działać m.in. Placówka Wsparcia Dziennego i Klub Osiedlowy. Zmianie ulegnie też otoczenie Krzywej Hali. Projekt zakłada wykonanie oświetlenia i iluminacji arkad, wokół budynku powstanie nowa nawierzchnia i oświetlenie uliczne, pojawią się nowe nasadzenia i elementy małej architektury, w tym m.in. ławki i kosze na śmieci.

Metamorfozę przejdzie również pobliski plac Piłsudskiego. Miasto planuje m.in. odnowienie alejek, które zostaną utwardzone kostką granitową. Ponadto na placu zainstalowane zostanie oświetlenie, będą też nowe nasadzenia a także elementy małej architektury. Na tę chwilę ratusz nie informuje o terminach realizacji obu zadań.

Na rewaloryzację Krzywej Hali i placu Piłsudskiego oraz modernizację pasażu Konopnickiej, miasto pozyskało w sumie 6 485 627,24 zł unijnego dofinansowania. Wkład własny wyniesie ponad 2,1 mln zł.

Krzywa Hala i plac Piłsudskiego zmienią swoje oblicze. Miasto otrzymało dofinansowanie komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2017-09-13 14:36:55

  No i super tylko co z tego jak bloki wzdłuż ulicy wyzwolenia są w całej swej klasie ukazane, wyglądają co najmniej marnie, a wiem że większość ludzi mieszkających w nich płaci czynszu regularnie, trochę proszę ruszyć głową szanowna władzy, ukaże się pod tym względem duży kontrast, jak ogarniacie to wszystko dookoła,,,,,żeby to miało ręce i nogi, trochę wyobraźni Panie prezydencie

 • gość 2017-09-14 07:03:54

  dokladnie, zgadzam sie z poprzednim komentarzem jak cos robic to do konca juz, a nie po lebkach.......

 • gość 2017-09-14 09:50:45

  Ale o ile wiem to bloki na Wyzwolenia nie należą do Urzędu miasta tylko do Spółdzielni mieszkaniowej. Więc co ma piernik do wiatraka ???? Waszą prośbę należy skierować do władz spółdzielni z prośbą o remont elewacji itp.

 • gość 2017-09-14 09:52:16

  Oczywiście że tak jak prezydent ma odpowiadać za własność spółdzielni. Równie dobrze niech odpowie za wycinke w Puszczy :)

 • gość 2017-09-14 17:45:11

  jedni i drudzy maja rację, tylko ze naprawde bedzie to kontrastowalo mocno ze soba, fakt trudno sie porozumiec z wladzami tbds w ciechanowie, ale powinien byc to obustronny pomysl jak to rozwiazac, a tak wogole to dlaczego trzeba isc w sprawie wykupienia mieszkania w tych blokach to urzedu miasta, czegos tu nie rozumiem, tbs tez przeciez pod cos podlega, ktos tu kreci?

 • gość 2017-09-14 17:48:20

  a ja powiem tyle jak zwykle kij ma dwa konce, powinno to byc razem zrobione, bo faktycznie lipnie to bedzie wygladalo, ale to swiadczy tylko o braku porozumienia wsrod lokalnych instytucji, takie jest moje zdanie, nie mieszkam w tej dzielnicy ale lipa to bedzie totalna......jak cos robicie to zrobcie to do konca.....

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl