:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C bezchmurnie

Kryta pływalnia w Ciechanowie doczeka się nowej zjeżdżalni?

Wyłączona od dłuższego czasu z eksploatacji zjeżdżalnia na krytej pływalni w Ciechanowe może wkrótce zostać rozebrana. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wyliczył, że koszt jej remontu wyniósłby mniej więcej tyle, co budowa nowej. Dlatego już w przyszłym roku do dyspozycji ciechanowian może zostać oddana nowa zjeżdżalnia.

Osoby odwiedzające krytą pływalnię już od co najmniej półtora roku nie mogą korzystać ze zjeżdżalni, która ze względów bezpieczeństwa została wyłączona z eksploatacji. Cierpią na tym zwłaszcza najmłodsi, dla których często była ona główną atrakcją podczas pobytu na basenie.

- Zjeżdżalnia została wyłączona z użytkowania ze względu na znajdujące się w niej ślizgi, które nie nadają się do użytku i mogłyby zagrać bezpieczeństwu osób korzystających. Nie ma żadnej metody naprawienia ich, po prostu trzeba je wymienić. Oszacowaliśmy, że remont zjeżdżalni opiewałby na kwotę nie niższą niż 300 tysięcy złotych - wyjaśnia dyrektor MOSiR-u Jerzy Omieciński.

W tej sytuacji MOSiR przymierza się do wybudowania nowej zjeżdżalni, która w całości miałaby być zlokalizowana wewnątrz pływalni. - Wpisaliśmy już do przyszłorocznego budżetu Ośrodka inwestycję związaną z budową nowej zjeżdżalni. Mamy na nią nieco inny pomysł, ponieważ chcielibyśmy, żeby była zlokalizowana w środku obiektu. To przede wszystkim pozwoli na oszczędniejsze korzystanie z niej, zwłaszcza w okresie zimowym i jednocześnie będzie wiązało się ze zwiększeniem bezpieczeństwa. Niestety na tego typu inwestycje nie ma żadnego zewnętrznego dofinansowania, ani z programów ministerialnych ani ze środków unijnych. Dlatego budowę nowej zjeżdżalni będziemy musieli w całości sfinansować ze środków własnych - dodaje Jerzy Omieciński.

MOSiR szacuje, że koszt budowy nowej zjeżdżalni wyniesie około 300 tysięcy złotych. - Jeśli Rada Miasta zatwierdzi budżet w takim kształcie, w jakim złożyliśmy go do miasta, to miejmy nadzieję, że w połowie przyszłego roku tę inwestycję uda się nam zrealizować - zapowiada dyrektor Ośrodka.

Kryta pływalnia w Ciechanowie doczeka się nowej zjeżdżalni? komentarze opinie

 • gość 2017-11-14 13:39:44

  A nie ma pilniejszych wydatków? Szatnie pamiętają czasy PRL-u. Obsługa niestety też pozostawia wiele do życzenia. Zjeżdżalnia naprawdę nie jest niezbędnym elementem pływalni.

 • gość 2017-11-14 15:41:10

  Najpierw może przyplinujcie ratowników, żeby przestali patrzeć w smartfony non stop. Po drugie - szatnie i czystość - obecnie jest ohydnie!!!

 • gość 2017-11-15 09:32:12

  Zgadza się, czystość do poprawy zdecydowanej

 • gość 2017-11-17 15:10:00

  Jedna z brudniejszych pływalni w regionie - Kolejny powód do WSTYDU !!!!!!!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl

Inwestycje, Ciechanów - więcej informacji