:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C bezchmurnie

Krys Blues Band w Zgrzycie

Kiedy: 2018-02-17 , godzina: 20:00 | Gdzie: Fabryka Kultury ZGRZYT Narutowicza 4 a

Koncerty, Blues Zgrzycie - zdjęcie, fotografia

W najbliższą sobotę (17 lutego) o godz. 20:00 na scenie Fabryki Kultury ZGRZYT w Ciechanowie wystąpi bluesowa formacja KRYS BLUES BAND.

Zespół powstał w połowie lat osiemdziesiątych, z inicjatywy gitarzysty Kryspina Kadeja, Od samego początku twórczość formacji była naznaczona silnymi wpływami muzyki amerykańskiego południa: stylem southern, boogie oraz rhythm’n’blues. Po kilku latach intensywnej działalności zespół miał już na swoim koncie występy na legendarnych festiwalach, takich jak Jarocin czy Rawa Blues.

Następna dekada była zapowiedzią nowego rozdziału w historii KBB. Skromne instrumentarium powiększyło się o drugą gitarę i organy Hammonda. Od momentu dołączenia drugiego gitarzysty Sewera Malesińskiego zespół intensywnie pracował nad swoim charakterystycznym, dominująco gitarowym brzmieniem. W tym okresie skład występował pod nazwą Hot Family, pojawiając się na scenach kultowych, warszawskich klubów muzycznych: Akwarium i Stodoły. Wówczas powstały także nagrania zarejestrowane przez warszawską firmę fonograficzną Digiton, jednak do ich wydania nigdy nie doszło, gdyż w roku 1996 Hot Family zawiesiła swoją działalność... Po 3 latach chęć tworzenia wzięła jednak górę nad milczeniem i formacja powróciła do życia, docelowo już jako Krys Blues Band. Do Kryspina dołączyli w końcu jako stały skład: Sewer, wokalista Marcin Michalski, basista Przemysław Strzelczak oraz perkusista Grzegorz Gładki. W efekcie powstał zespół o niezwykle zróżnicowanym bagażu doświadczeń, co pozwoliło połączyć żywiołowość młodości z doświadczeniem weteranów.

Najistotniejsze osiągnięcia odnowionego KBB to koncert na żywo w Radiu dla Ciebie w audycji Artura Orzecha czy występy z legendarnymi zespołami Ten Years After, Livin’ Blues Xperience oraz Dżem. Zespół polecany jest przez: Marka Wiernika (Radio dla Ciebie), Marcina Florjańskiego (Radio Żak, Łódź) oraz Łukasza Wewióra (Teraz Rock). W grudniu 2017r. zespół wydał swoją pierwszą płytę zatytułowaną "Czas".

Krys Blues Band w Zgrzycie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl

Koncerty, Ciechanów - więcej informacji