:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C pochmurno z przejaśnieniami

Koncert SKOWYT, METKA, POCHWALONE

Kiedy: 2017-04-08 , godzina: 20:00 | Gdzie: Fabryka Kultury ZGRZYT Narutowicza 4 a

Koncerty, Koncert SKOWYT METKA POCHWALONE - zdjęcie, fotografia

Fabryka Kultury ZGRZYT zaprasza w sobotni wieczór (8 kwietnia) na koncert trzech warszawskich zespołów. Zagrają dla Was:


Skowyt to zespół jakiego dawno nie było na Polskiej scenie gitarowej. Zespół wyraźny, inteligentny i świadomy tego, co robi. Przywracający wiarę w siłę muzyki gitarowej i bezkompromisowej artystycznej postawy. Wyrastający ze sceny punk rockowej, ale jednocześnie wychodzący daleko poza nią. Znakiem rozpoznawczym Skowytu są dzikie, spontaniczne koncerty i bliski kontakt z publiką. 
Skowyt reprezentuje nową falę polskiego rocka. Tę, która brzydzi się telewizyjnymi programami dla „talentów” i śpiewaniem o niczym. Zespołowi bliżej jest treściowo do hip-hopowych nawijaczy niż zblazowanych rockmenów. Takie są właśnie teksty i wokal Ługiego – to pełne pasji opowieści o ludziach i uczuciach. Od czasu „potęg” polskiego zaangażowanego rocka (Kult, Pidżama Porno, Lao Che, Dezerter) nie pojawił się w Polsce równie mocny głos i zdecydowany przekaz.


Metka to warszawska kapela założona na przełomie 2011 i 2012 roku z inicjatywy Krzyśka "Kowala" Kowalczyka. Zespół tworzy muzykę składającą się zarówno z wesołych i skocznych rytmów ska jak również niepokornych punkowych akordów oraz ciężkich rockowych riffów. Teksty, w często zabawny sposób, opisują otaczającą nas rzeczywistość.
MetKa to grupa typowo koncertowa, znakomicie sprawdzająca się na scenach klubowych, jak również na dużych scenach (Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie 2012, Woodstock Ukraina 2013, Święto ulicy Mariackiej w Katowicach 2013, EuroMajdan - Kijów 2013, Przystanek Woodstock 2013, 2014). Koncerty zespołu charakteryzują się niesamowitą energią i znakomitym kontaktem z publicznością.


Pochwalone to projekt bardzo kobiecy. Trochę ludowy, a trochę współczesny. Niby dzisiejszy, a jakby sprzed wieków. Jest tam wszystko, co kobiet dotyczy i co je dotyka – wspólnota doświadczeń, bunt przez pokolenia, moce, niemoce, darcie pierza, kluby i igraszki. Baby, feministki, matki, singielki, podlotki, wiedźmy, dzieweczka z laseczka i ochrypła kukułeczka – one z dziewiętnastowiecznej wsi, one z ursynowskiego bloku – razem! Po zmianach składu występują teraz jako tercet - muzyka jest bardziej przestrzenna, czytelna, a jednocześnie bardziej energetyczna i surowa. Dziewczyny współtworzyły m.in. Püdelsów i Post Regiment, a współcześnie grają w innych ciekawych projektach: Tania O, Projekt Tajny Detektyw i MORUS.

Koncert SKOWYT, METKA, POCHWALONE komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl