:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

Koncert Noworoczny przyciągnął setki ciechanowian (zdjęcia)

Muzyka filmowa była tematem przewodnim Koncertu Noworocznego, który wczoraj (niedziela, 7 stycznia) odbył się w Ciechanowie. Wydarzenie tradycyjnie już cieszyło się wśród mieszkanców dużym zainteresowaniem.

Już na kilkadziesiąt minut przed początkiem koncertu znalezienie wolnego miejsca na hali widowiskowo-sportowej przy ul. Kraszewskiego graniczyło niemal z cudem. Z tego powodu wiele osób musiało śledzić wydarzenie na stojąco, jednak występ muzyków na pewno im to wynagrodził.

W tym roku przed ciechanowską publicznością wystąpiła Warszawska Orkiestra Impressione pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego, który wcielił się również w rolę prowadzącego. Publiczność wysłuchała wielu utworów, w większości doskonale znanych z produkcji filmowych, w tym m.in. kompozycji Wojciecha Kilara, Władysława Szpilmana czy właśnie Krzesimira Dębskiego. Maestro zadbał nie tylko o wysoki poziom artystyczny, ale też wzbogacał występ orkiestry o interesujące fakty i anegdoty nt. poszczególnych utworów i kompozytorów, co w połączeniu z jego poczuciem humoru, stworzyło niepowtarzalny klimat. Podczas koncertu występowali także soliści: Milena Lange (sopran), Lala Czaplicka (mezzosopran) i Damian Wilma (baryton). Ciechanowianie nagrodzili wszystkich artystów brawami.

(fot. Grzegorz Hoffman)

Koncert Noworoczny przyciągnął setki ciechanowian (zdjęcia) komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl

Koncerty, Ciechanów - więcej informacji