:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C rozproszone chmury

Koncert BEMY + S.E -B

Kiedy: 2017-04-01 , godzina: 20:00 | Gdzie: Fabryka Kultury ZGRZYT Narutowicza 4 a

Koncerty, Koncert - zdjęcie, fotografia

Zespół BEMY tworzą dwaj bracia, Mattia 22l. (gitara, śpiew) i Elie 24l. (perkusja, śpiew). Chłopaki urodzili się we Francji, w Tuluzie, ich rodzice są polakami. Muzycy tworzą i wykonują indie-rocka. Ich przygoda z muzyką rozpoczęła się w wieku Mattia 7 lat, Elie 9 lat. Po uzyskaniu dyplomu z literatury w szkole średniej w Bordeaux bracia postanowili kontynuować edukację muzyczną poza Francją. Opuścili dom rodzinny i wyjechali sami do Anglii. Chcąc nadal rozwijać się muzycznie podejmowali się różnych prac w pubach, restauracjach czy na budowie... Upór i wytrwałość pozwoliła im na studia muzyczne w prestiżowej angielskiej szkole Academy Of Contemporary Music. 

Podczas pobytu w Anglii wzięli udział w konkursie Black XS Livesound organizowanym przez Paco Rabanne. Z rąk jury otrzymali zaproszenie do występu przed zespołem Two Door Cinema Club w Londynie. W czerwcu 2013 roku wzięli udział w castingu do programu talent show „Must Be The Music - Tylko Muzyka”. Bardzo pozytywne reakcje jury i fanów programu spowodowały, że muzycy zdecydowali się zamieszkać w kraju swoich rodziców. W rezultacie dostali się do finału i zajęli drugie miejsce w programie.
 

Kora mówiła o nich w finale: "Energia, czar, kompozycja, zgranie, inteligencja - wszystko na najwyższym poziomie. Do tej pory zespołu na tak profesjonalnym poziomie jeszcze nie było...". Adam Sztaba skomentował ich występ słowami: "Tak by grali Beatlesi, gdyby grali dzisiaj".

Radiowa premiera ich debiutanckiego singla „Angel's Romance” miała miejsce pod koniec maja 2014 roku. W maju 2014 roku awansowali do półfinałów eliminacji Przystanku Woodstock, Festiwalu w Jarocinie oraz zagrali na pierwszym w Polsce akustycznym koncercie w ramach brytyjskiego projektu Sofar Sounds.

S.E - B to skrót od pseudonimu artystycznego za którym kryje się Sebastian Smoliński; twórca muzyki, aranżer oraz teksciarz pochodzący z Ciechanowa. Jego twórczości mozna przypisać kilka gatunków takich jak m.in. alternatywny rock, folk rock - gniegdzie przeplatanych preparowanymi brzmieniami syntezatorów lub synkopowanymi rytmami. Po wypuszczeniu do internetu kilku utworów demo, aktualnie pracuje nad materiałem na debiutancki album. Na żywo prezentuje akustyczne wersje swoich utworów.

Na koncert zapraszamy do Fabryki Kultury ZGRZYT w najbliższą sobotę 1 kwietnia o godzinie 20:00. Bilety w cenie 15 zł do nabycia przed koncertem . 

Koncert BEMY + S.E -B komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl