:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Kolejni ochotnicy wcieleni do WOT w Ciechanowie [zdjęcia]

13/11/2018 17:23
Wojsko, Kolejni ochotnicy wcieleni Ciechanowie [zdjęcia] - zdjęcie, fotografia

W ostatnią sobotę (10 listopada) 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej powołała do służby kolejnych ochotników z terenu Północnego Mazowsza.

Wcielenie odbyło się na terenie brygady w Ciechanowie oraz w miejscu stacjonowania 53 blp, czyli w Siedlcach. Łącznie do służby w szeregach 5. MBOT powołano 81 ochotników, którzy obecnie odbywają szkolenie podstawowe na Placu Ćwiczeń Taktycznych "Targonie" pod Ciechanowem, cywilnej strzelnicy w Czarnotach oraz na obiekcie wojskowych w Kątach Węgierskich.

Zwieńczeniem szkolenia szesnastodniowego będzie przysięga wojskowa, która 25 listopada, odbędzie się w Węgrowie.

tekst: Aneta Szczepaniak/fot. 5MBOT

 

Kolejni ochotnicy wcieleni do WOT w Ciechanowie [zdjęcia] komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-11-13 21:23:27

    Nasze mięsko. Im więcej, tym lepiej. Zawsze zyskamy trochę na czasie, kiedy miąsko będzie nas "bronić".

  • Żołnierz - niezalogowany 2018-11-13 23:00:27

    Żal jest ludzi którzy uważają że cale OT będą służyć za mięso itp.. Kim są ludzie którzy tak twierdza?obsrancami którzy wraz z dziećmi, kobietami będą uciekac będą chronione przez wojsko bo sami nie maja odwagi stanac w obronie slabszych... powinni być dumni ze Ci ludzie ochotnicy z OT maja odwage szkolic się by móc walczyć o nasz piekny kraj ramie w ramie z zawodowymi żołnierzami. Nie nauczą się w 16dni perfekcyjnej musztry czy zasad panujacych wewnątrz wojsku.. bo to jest za krotki czas ale wolę walczyć u boku tych ludzi i z tymi ludzmi ! którzy potrafia strzelać użyć broni..celowac.. podstawy taktyki... a przede wszystkim maja odwagę walczyc o wolność ...niż być bez jaj facetem który będzie chować się za własną rodziną ze strachu ze mu się stanie kuku, Będą bronić tego kraju razem z wojskiem. Gdyby nie wojsko nie było by dziś Polski więc mniej odwage dołącz do odważnych chroń rodzinę chroń narodu i wstap do służby...

  • Gość - niezalogowany 2018-11-13 23:43:58

    Do żołnierza. Przecież Wy jesteście gotowi walczyć ze SPECNAZEM.

  • DonalTusk1 - niezalogowany 2018-11-14 00:59:30

    Zołnierz, nie przejmuj sie trollem, w razie W , powyzszy ananiasz tak czy siak zostanie wcielony, a jak nie bedzie chcial to kulka w łeb- nie bedzie czasu na sad polowy ;)

  • Gmiaość - niezalogowany 2018-11-14 06:44:24

    POsrańce opluwające WOT to POlszewickie Matoły! Mi

  • Wojtas74 - niezalogowany 2018-11-14 07:17:10

    Jestem z Was bardzo dumny!!

  • gość 2018-11-14 10:21:22

    poszli dla kasy nie dla idei

  • Gość - niezalogowany 2018-11-14 10:21:38

    Będzie czas na ucieczkę do Rumunii albo innych Węgier!

  • Radek - niezalogowany 2018-11-14 10:33:40

    Jak patrze na nich to tylko smiac mi sie chce .biora jak idzie do wojska haha

  • gość 2018-11-14 11:53:54

    Ja nazywam to Volkssturmem. Jak ktoś nie wie co to to proszę przeczytać na wiki.

  • DonaldTusk1 - niezalogowany 2018-11-14 12:11:31

    Jakim trzeba byc biedakiem umysłowym, zeby myslec, ze ktos sie zglosil dla 500zl xD amebo mentalna- Ci ludzie zarabiaja normalne pieniadze i chca cos zrobic dla ojczyzny, wspolnoty poswiecajac swoj czas . Niestety Ty nigdy nie dorosniesz do takiej odpowiedzialnosci ;)

  • Gość - niezalogowany 2018-11-14 16:37:43

    Do Donalda a gdzie oni byli jak ojczyzna wzywała przymusowo. Udawali głupa, a za500zł nagle są zdolni do wojska.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-14 21:23:40

    Do tego glaba wyżej Kiedyś do wojska szli Ci co nie potrafili sobie znaleźć pracy i nie chcieli się uczyć a wojsko ubierze i nakarmi dziś do WOT idą Ci którzy nie idą z przymusu a są na tyle odważni by szkolic się z taktyki czy doskonalić umiejętności strzeleckie itp a w 80% są to ludzie po studiach między innymi nauczyciele lekarze ludzie pracujacy w sądach informatycy dla których 500zl to jest bardzo niewiele... więc przestańcie gadać ze idą tam dla pieniędzy. Dostana 500zl a ktoś pomyślał ze Ci ludzie maja dojechać do jednostek oddalonych po 150-200km? Na własny koszt? Jeździć do lekarzy zanim dostaną się do OT po szeregu badań? Te 500zl nie starcza im na transport zapewne. Ale są to ludzie którzy chcą walczyć o Polskę o nasz piekny kraj którzy nie chcą się chować tylko chcą bronić rodzin ramie w ramie z zawodowymi żołnierzami dziękujcie im że maja odwagę was bronić szkolić się niż tak jak wy kozak w necie piz..da w świecie.

  • Knorrkator - niezalogowany 2018-11-15 14:27:47

    Mam pytanie: a sale na kompanii są koedukacyjne? Tak do gościa wyżej: myślę że ci weekendowi żołnierze nie mają co się porównywać do żołnierza, który był w zetce, np. na zmechu. A propos ludzi z wyższym wykształceniem to taki człowiek powinien mieć tytuł podchorążego i przynajmniej najniższy stopień podoficerski kończąc szkolenie- w przeciwnym wypadku to jest to marnowanie zasobów społeczeństwa.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-15 17:54:01

    Do tego wyżej Cymbale sa to ludzie bez doświadczenia wiec niech zasluza przez lata sluzby na stopnie. Maja wyższe wykształcenia ale nie znaczy ze maja pojecie o wojsku więc niech zasłuża na stopien doświadczeniem zdobytym podczas sluzby od ZERA

Dodajesz jako: |

Wojsko, Miasto Ciechanów - więcej informacji