:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C zamglenie

Kolejna pętla drogowa okrąży Ciechanów?

ciechanowinaczejpl, Kolejna pętla drogowa okrąży Ciechanów - zdjęcie, fotografia

W 2020 roku na terenie naszego powiatu może rozpocząć się realizacja następnej - po wewnętrznej pętli miasta - dużej inwestycji drogowej. Mowa o zewnętrznej pętli Ciechanowa. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że trasa znajduje się już w planach Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.Pierwszy możliwym terminem, w którym mogłaby rozpocząć się budowa wspomnianej drogi jest 2020 rok. Powodzenie inwestycji w dużym stopniu uzależnione jest jednak od umiejętności urzędników. Na budowę trasy z własnych środków GDDKiA nie stać, dlatego pieniądze trzeba będzie pozyskać z kasy unijnej, co nie zawsze się udaję, tym bardziej, że w kolejnym rozdaniu europejskich pieniędzy Bruksela może nie być dla nas zbyt łaskawa dla naszego kraju.


Zewnętrzna pętla miejska będzie zaczynać się zaraz za Ościsłowem, a następnie przez Niechodzin i Sokołówek będzie wypadać na drogę krajową nr 60 między Nasierowem, a Wróblewem. Nowa trasa wyprowadzi ruch nie tylko poza centrum jak stanie się to w przypadku wewnętrznej pętli, ale poza granice całego miasta. Dzięki tej inwestycji samochody podróżujące krajową ,,60” całkowicie ominą Ciechanów.


 

Redakcja

Kolejna pętla drogowa okrąży Ciechanów? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl