:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C bezchmurnie

Klasyka polskiego rocka - ARMIA w Zgrzycie [Aktualizacja]

Kiedy: 2018-09-28 , godzina: 20:00 | Gdzie: Fabryka Kultury Zgrzyt

Koncerty, Klasyka polskiego rocka ARMIA Zgrzycie [Aktualizacja] - zdjęcie, fotografia

W piątek, 18 maja, w ramach kolejnej odsłony cyklicznej imprezy Psycho Art Fest, na deskach sceny Fabryki Kultury Zgrzyt zagości kultowy zespół ARMIA.


Grupa powstała w 1984 roku na skutek zetknięcia trzech osobowości naszej niezależnej sceny: Tomasza Budzyńskiego (Siekiera), Roberta Brylewskiego ( Brygada Kryzys , Izrael) i filozofa Sławomira Gołaszewskiego.

Zespół wydał kilkanaście płyt, z których wydana w 1990 roku „Legenda” oraz „Triodante” z 1994 r. zaliczane są do klasyki polskiej muzyki rockowej. W ciągu trzydziestokilkuletniej kariery zespołu w jego składzie grało wielu wybitnych i zasłużonych dla rockowej sceny muzyków. Obecnie zespół tworzą: Tomasz Budzyński - śpiew, Amadeusz Kaźmierczak - perkusja, Dariusz Budkiewicz - gitara basowa, Rafał Giec –gitara, oraz Jakub Bartoszewski – waltornia, instrumenty klawiszowe.

W 2011 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Howe Horyzonty we Wrocławiu miał premierę film „Podróż na Wschód”, który jest poetycką historią zespołu Armia opartą na kanwie opowiadania Stefana Grabińskiego. Jest on dołączony w formie DVD do autobiograficznej książki Tomasza Budzyńskiego „Soul Side Story

Ostatnim wydawnictwem zespołu jest wydana w październiku 2015 płyta „Toń”. Płyta ma charakter wizyjno-apokaliptyczny a muzycznie jest kontynuacją artystycznych poszukiwań zespołu.

Organizatorzy imprezy - Stowarzyszenie Psycho Art i Fabryka Kultury Zgrzyt zapraszają od godziny 19.00  Bilety można nabyć w klubie oraz na oraz na stronie www.zgrzyt.info

AKTUALIZACJA:

Z przyczyn niezależnych od organizatorów oraz zespołu, zaplanowany na najbliższy piątek koncert ARMII został przełożony na 28 września. Bilety zachowują ważność.

Klasyka polskiego rocka - ARMIA w Zgrzycie [Aktualizacja] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl