:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Kandydaci na wójta gminy Sońsk odpowiadają na nasze pytania [wideo]

Przed zbliżającą się drugą turą wyborów na wójta gminy Sońsk rozmwialiśmy z dwójką kandydatów, ubiegających się o ten urząd.

Marzena Ślubowska i Jarosław Muchowski odpowiedzieli na pięć tych samych pytań (z zakresu przekazanych im przy zaproszeniu zagadnień), których treści wcześniej nie znali. Każdy z kandydatów miał okazję przedstawić swoje stanowisko na dane zagadnienie, nie wiedząc zarazem, jakiej odpowiedzi udzieliła druga strona.

Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo.

 

Kandydaci na wójta gminy Sońsk odpowiadają na nasze pytania [wideo] komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-10-30 11:31:48

    Pani Wójt chyba znała pytania skoro czytała z kartki jakby nic z głowy nie potrafiła powiedzieć. Ktośto napisała a Pani Wójt to tylko przeczytała i jak taka osoba ma rządzić nasza gmina przez następna kadencję. Odpowiedź wydaje się jasna i to oczywiste że wygrać powinnien człowiek odpowiedni na to stanowisko czyli Pan Jarosław Muchowski.

  • gośćC - niezalogowany 2018-10-30 11:47:38

    Żeby zostać Wójtem trzeba mieć chociaż troszkę doświadczenia, niestety Pan ma doświadczenie ale w trochę innej dziedzinie (oranie ziemi u ludzi) , niestety i tam mu nie poszło bo ludzie szybko się go pozbyli... Ale zapomniałem że doświadczenie mają Ci którzy sterują Panem M....

  • Gość - niezalogowany 2018-10-30 12:46:27

    Ta kobieta nawet odpowiedzieć nie potrafi. Czytać z kartki każdy głupi potrafi. Ludzie nie dajcie się oszukiwać. Kłamie jak z nut, nic sobą nie reprezentuje. Cała Polska się z nas śmieje że mamy taką p wojt. Ludzie wysmiewaja mieszkańców od cebulakow i smoków. Tak chcecie dalej żyć. Pan Jarek jest osobą młoda, który słucha ludzi i jest dla ludzi. Kosiński też jest młody a zrobił więcej niż nie jedna starsza osoba. Doświadczenia uczymy się z wiekiem. Wiele osób już zapowiedziało że jeżeli ona wygra wyprowadza się z tej gminy.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-30 12:49:02

    Nie rozumiem jak można nie widzieć błędów Wójtowej i dalej na nią głosować. Zgadzam się z komentarzem poniżej, ewidentnie Pani Wójt czyta z kartki. Moim zdaniem mieszkańcy gminy powinni głosować na J. Muchowskiego. Mieszkańcy Ciechanowa wiele zyskali wybierając obecnego prezydenta i będą zyskiwać. Wybierając obecną Wójt na przyszłą kadencję jeszcze gorzej zostanie ośmieszona gmina niż jest. Wystarczy wpisać wyszukiwarkę Google : najgorszy Wójt w Polsce- okazuje się, że to gmina Sońsk z filmikiem "latająca cebula". Szczerze ludzie którzy zawzięcie bronią Panią Wójt mają w tym swój interes. Każdy z mieszkańców powinien się zastanowić czy dalej chce by gmina była dalej posmiewiskiem? Urząd gminy powinien pomagać a nie działać w odwrotną stronę.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-30 12:51:05

    No czytać nawet nie umie

  • Gość - niezalogowany 2018-10-30 12:53:11

    Oni tacy sami piękni i wyględni ale zmiany wszędzie są potrzebne. Jak się które przyspawa do stołka to tylko ustawą rządu polskiego można to odkleić.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-30 12:55:39

    Popieram wypowiedź poprzednika. Mężczyzna młody ale wie co mówi., suflerow nie potrzebowal ani sciagawek. Tej pani wójt podziekujmy. Nadrabianie mina i przewracanie oczami nie pomoże.

  • gość 2018-10-30 13:18:10

    Zaraz zawiadomniem organa ścigania,jeżeli będzieta tak pisać.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-30 13:57:21

    Mieszkam w gminie Sońsk i niestety miałem okazję rozmawiać z obecną Pani Wójt... Zachowanie, poziom wypowiedzi oraz z założenia negatywne nastawienie do każdego petenta to najgorsze cechy dla osoby piastującej takie stanowisko i niestety mające odzwierciedlenie w osobie obecnej Pani Wójt. Nie posiada Pani żadnych kompetencji do sprawowania takiej funkcji... gmina nie pozyskuje żadnych "widocznych" środków z UE i nic nie jest robione w tym zakresie. Wstyd, że zmarnowano tyle szans w ramach mijającej - cale szczęście, obecnej Pani Wójt kadencji. Z przyjemnością oddam głos na kontrkandydata, aby zakończyć tą żenującą sytuację w mojej gminie. Chcę Wójta, za którego nie będę wstydzić się, a obecnie tak nie jest - PRZYKRE!

  • Gość21 - niezalogowany 2018-10-30 14:03:35

    Drogi o wysokim standardzie i bezpiecznej szerokości he

  • gość 2018-10-30 14:06:59

    Mnie to ciekawi czy to sztab (o ile można to tak nazwać) p. Muchowskiego wypisuje, czy on osobiście?... Ciągle te same argumenty... Ludzie- to wszystko już było wałkowane do znudzenia i upadło pod wpływem racjonalnych argumentów. Wszyscy wiedzą że Muchowski potrafi tylko przekręcać rzeczywistość, czepiając się chodników na drogach powiatowych, sam ze swoją świtą ośmieszają gminę i wmawiają to innym... A do Kosińskiego lepiej go nie porównywać, bo wygląda wtedy jak jego karykatura... Tak że skończcie z tym wmawianiem ludziom co mają myśleć bo oni mają własny rozum i to że teraz jedna osoba usiądzie i napisze to 10 komentarzy, nie zmieni tego wrażenia.

  • Gość21 - niezalogowany 2018-10-30 14:07:08

    Przykładem droga w Bieńkach która wygląda jak ścieżka rowerowa. Już nie mogę słuchać tej Pani . Pięknie przeczytane odpowiedzi.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-30 14:08:41

    To nie sztab Muchowskiego, tylko mieszkańcy gminy, którzy mają dosyć obecnej błazenady !!!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-30 14:18:26

    Droga w Bieńkach? Hmmm. Myślę że to nie był przypadek że akurat tam powstała inwestycja gdzie dziennie przejeżdża parę aut. Myślę że Pani po głowie chodził jakiś biznesik korzystny.

  • gość 2018-10-30 14:24:18

    Tej Pani to juz podziękujemy, obiecanki cacanki a głupiemu radość... Zero od siebie , wszystko z kartki, i tak jak te plany na przyszłośc wszystko będzie tylko na papierze a zrobione g..wno! Pozdrawiam

  • gość 2018-10-30 14:36:17

    Od cebulaków wyzywali świtę pana M. z tego co pamiętam :)

  • gość 2018-10-30 14:47:15

    Akurat obywatele te szambo tu wylewali tak tłumnie... :) Wystarczy wejść do innych artykułów żeby zobaczyć jakie są nastroje społeczne... Nie naśladujcie, KODowców bo się ośmieszacie...

  • gość 2018-10-30 14:53:39

    Szanowni Państwo. Po wyborach razem z kitą rozbierzemy chodnik w Bądkowie. Nawet powiat nam nie przeszkodzi.

  • gość 2018-10-30 15:25:26

    No i szambo od pana Muchowskiego wybiło, zalewając całą tablicę. Ktoś chyba myśli że ludziom się znudzi czytanie i nie dojdą no komentarzy jemu nie przychylnych co przełoży się na głosy co najmniej kilku osób... Żenada

  • Gość - niezalogowany 2018-10-30 15:34:22

    Cichojta już! Pani Wójt ładnie czyta! Trochę się zestresowala może, przecie jest wykształcona, dobra trzymają się, idę się olać.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-30 16:19:05

    Zapraszam do Badkowa, ciekawe czy zdazycie pozbierać zeby zanim wyjmiecie jedną kostkę, bo kucyka juz nie pozbieracie

  • Gość - niezalogowany 2018-10-30 16:28:00

    Właśnie wyjąłem jedną z przed przystanku haha

  • Gość - niezalogowany 2018-10-30 18:24:41

    Panji mażenko nie nje muw nam tutej o ekologii bo jak przeierzdrzam łobok gmjiny to śmjerdzi guwnem nawet w nocy j nje muw rze to jest twoia gmjina bo nje jestesimy twoią własnośćią . Z wyrazamji szacónku. J.W.

  • gość 2018-10-30 18:41:56

    Jak tego słuchałem to miałem wrażenie, że słucham jakiegoś Schedzi, czy tam innego Rysia... On żyje chyba w jakiejś alternatywnej rzeczywistości... Uprzejmie informuje że Gmina ma się dobrze i żadne wmawianie ludziom ciemnoty nic nie zmieni... A ośmiesza się pan, a nie gmina. A właściwie to pan gminę. Co do reszty świata, to nie znam nikogo kto by twierdził że gmina jest jakoś ośmieszona czy coś... Pan jakieś swoje urojenia tu opowiada.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-30 21:02:08

    Gmino Sońsk jak chcesz kolejne 5 lat wstydzić się ze swojego wyboru wybierz Ślubowska na wójta. Żenada.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-30 21:05:00

    Eee tam idę się odlać. Czy to nie ulubione zdanie informujące otoczenie co Pani Wójt lubi robić najbardziej.

  • gość 2018-10-30 21:06:57

    Ludzie o czy wy mówicie. Teraz wielka pani wójt, umie rękę podać, przywitać się, poprosić przed urzędem gminy o poparcie?? Co zrobiła przez 4 lata?? rok temu nawet nie potrafiła odpowiedzieć "dzień dobry" a teraz na schodach przed urzędem kłania mi się w pas??? Przecież to to ludzkie pojęcie przechodzi! Jak można być tak dwulicową osobą? Kiedy pytałem o przyłączenie wody, kiedy pisałem pisma z prośbą o to by wodociąg doprowadzić to jedyna rzecz która słyszałem było NIE MA PIENIęDZY. Teraz przed wyborami gotowa mi wodę podłączyć, mało tego może jeszcze mnie zgazyfikuje bo jestem teraz jedyny najulubieńszy jej wyborcą??!! Przecież to farsa! Marzena mówię Ci Dziękuję! STOP! Nastąpił twój czas "Zejść ze sceny" i zejdź z niej z honorem!! Mam nadzieję że nie wygrasz... a wiesz czemu? Bo nie zniosę twego panowania przez kolejne 5 lat gdy ty będziesz mieć za gó** a przypomnisz sobie znów o mnie przed wyborami w 2023 roku. Nic nie zrobiłaś przez te 4 lata istotnego, tylko występy: sądy, krdp, tygodnik ciechanowski itd. Niech wygra Młode spojrzenie na nasze problemy. Ha jeszcze jedno co się lansujesz że zawiesiłaś działalność w PSL?? Jak można zawiesić?? Zawiesiłaś legitymację PSL-u pod stropem na poddaszu swej chałupy?? To znaczy że jednak się wstydzisz tego że jesteś od PSL-owców :) Zawieś w ogóle swą działalność na rzecz naszej gminy, tak będzie lepiej dla nas mieszkańców. Ps może napraw przed wyborami odcinek drogi sońsk koźniewo łysaki bo tam od wiosny dwie dziury sa i teraz mają już rozmiar krateru i nie daj boże żeby ktoś wieczorem w nie wjechał.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-30 21:09:01

    Hej ludzie. Cebulę bym kupił. W dużych ilościach. Podobno w Gminie Sońsk najlepsza. Bo potrafi też latać.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-30 21:12:05

    Po cebulę trzeba się zgłosić do wójtowej albo jej przydupasa kierownika

  • Gość333 - niezalogowany 2018-10-30 21:16:33

    Prezydent Ciechanowa z 3 wiejskimi gminami dostał dofinansowanie projektu unijnego na odnawialne źródła energii. A nasza gmina znów przespala temat. Tacy specjaliści pracują w gminie. Tylko kasę potrafią brać do swojej kieszeni. Z naszych podatków.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-30 21:30:51

    Gmino obudź się. Czas dobrych zmian.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-30 21:35:22

    Pani Wójt kto jaką bronią wojuje od takiej ginie. Może wezmą Panią do zaprzyjaznionego powiatu np. do sprzątania. Haha. Nie mogę się doczekać tego widoku.

  • Gość123 - niezalogowany 2018-10-30 21:39:08

    Eeee do powiatu jej nie wezmą. Koniec starego układu. Lada chwila Rakowa wejdzie i zrobi czystki. I polecą stare komuchy. No sprzataczek może nie ruszy.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-30 21:47:01

    Hahaha jakiś prostak wypomina p.Muchowskiemu to, że pracował w polu? Żałosny jesteś człowieku Jarek to porządny facet

  • gość 2018-10-30 21:52:51

    Po cebulę to do takiego jednego od p. Muchowskiego. Ma jej tak dużo że rozdaje za darmo, czy tego chcesz czy nie

  • gość 2018-10-30 21:53:31

    no i wygra

  • gość_z_Sońska - niezalogowany 2018-10-30 22:04:00

    Prawda jest taka, że w takich gminach jak Sońsk zawsze do władzy będzie się pchał ktoś bez szkoły, albo po pseudo-uczelni na pseudo-kierunku lub ktoś przysłowiowo "oderwany granatem od pługa". Nie mówię, że to ma przeszkadzać w rządzeniu, bo przecież wójt nie musi być wykształcony ani nie musi pracować w korporacji, żeby dawać radość i stabilność mieszkańcom. Ciężko powiedzieć czy lepiej będzie dla gminy jeśli wygra p.Ślubowska czy p.Muchowski. Patrząc jednak na okoliczne powiaty najważniejsze (jeśli chodzi o zdrowie mieszkańców), żeby przyszły wójt nie zgodził się na żadne fermy drobiu, norek czy inne składowiska odpadów na terenie gminy. Ja wiem, że jakiś "janusz biznesu" chce się szybko wzbogacić i kupić nowego merca, ale zanim go ruszy sumienie (albo co gorsza nie) to przyczyni się do szybszej śmierci sąsiadów, ale pewnie też i swojej rodziny. Także przyszły wójcie, jeśli to czytasz to weź sobie ten skromny apel do serca.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-30 22:26:11

    Serioooo z kartki !!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-30 22:30:15

    Radni którzy poparli Panią wójt co macie do zaoferowania? Przecież juz nawet powiatem nie radzicie bo media podały informacje ze jesteście za burtą.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-30 22:49:36

    Jacy wszyscy są wykształceni w kwestii polityki,tego co powinien wójt czego nie...ludzie poczytajcie najpierw co i jak dopiero się wypowiadajcie!?Zastanawiam się ilu z Was gdyby dostało się "na stołek" było by tak krystalicznie doskonałych,nieprzekupnych,ilu z Was by załatwiło wszystkie sprawy od ręki? Proponuję kandydować na stanowisko i popracować na nim dopiero potem oceniać... A najłatwiej usiąść przed komputerem i wylewać bule i żale...Kochani Wyborcy przecież nikt wam pistoletu nie przystawił w poprzednich wyborach,sami wybraliście....do kogo macie teraz pretensje??

  • gość 2018-10-30 23:13:09

    Jednym słowem niech 4.11.2018 wygra lepszy, starczy tych przepychanek , komu zalezy na tym zeby bylo lepiej niech idzie na wybory i sam zdecyduje.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-31 05:54:41

    Ktoś napisał że Jarek to fajny facet. Zgadzam się z tym tylko że mu jajek brak. Z niego to czysty Janusz

  • Gość - niezalogowany 2018-10-31 06:04:04

    Żyję w tej gminie prawie 50 lat i nie pamiętam by który kolwiek z wójtów zrobił tyle co obecny. Dajmy tej kobiecie spokojnie dokończyć dobrą robotę. Tylko trzeba pana kucyka wyeieźdź na

  • Gość - niezalogowany 2018-10-31 06:39:02

    Tak

  • gość 2018-10-31 06:54:16

    hej 50letni gościu chyba z rana napiles się zimnej wody i niewiesz co piszesz

  • gość 2018-10-31 08:24:42

    Wyborcy p. Ślubowskiej są widocznie na takim samym poziomie jak ona. Wyżyny intelektualne...

  • Gość - niezalogowany 2018-10-31 08:25:21

    Jeśli obrońcy Pani Wójt twierdzą, że owa Pani nie ośmiesza gminy to zapraszam w inne części kraju. Nie mieszkam już w gminie a słyszę i widzę co się dzieje - nawet w sąsiednim województwie.

  • gość 2018-10-31 08:32:52

    Panie Muchowski. Mówiąc, że można było zatrzymać Norco przekazując im jakieś tereny pod rozbudowę zakładu, ośmiesza się Pan w sposób żenujący. Widać że brakuje Panu argumentów i zaczyna Pan zmyślać... Otóż po pierwsze, Gmina nie posiada w tamtym rejonie żadnej działki, którą można by było przekazać, czy to odpłatnie, czy to nie odpłatnie. Po drugie posunięcie to było planowane od lat, by poprawić wizerunek i prestiż firmy, skonsolidować oddziały i pozyskać wykształconych pracowników. Proszę więc, czasami się zastanowić co pan opowiada

  • gość 2018-10-31 08:42:10

    Uwaga! Dotarłem do nie oficjalnego klipu wyborczego pana Muchowskiego: https://www.youtube.com/watch?v=AV8h4wx3sX0

  • gość 2018-10-31 09:47:52

    Nawet tymi rękami odwraca uwagę, od tego co mówi, jak on

  • Gość - niezalogowany 2018-10-31 09:56:07

    Problemiw do rozwiązania w Naszej gminie jest na pewno bardzo wiele Nikomu nie zazdroszczę objęcia tej funkcji lecz myślę że od osobowości i charakteru czlowieka duzo zaleźy czy udaje sie przezwyciezyc i rozwiazac problemy Nie trzeba sie zacinac lecz dzialac dla dobra mieszkancow nie odwrotnie. Mieszkaniec powinien czuc wsparcie ze strony Urzedu Zycze tego osobie ktora wygra .Czlowieku przystan choc na troche zastanow sie zanim podejmiesz decyzje

  • Gość - niezalogowany 2018-10-31 15:35:54

    Kartony do gminy trzeba podrzucić. Niech się powoli pakują......Nie mogę się doczekać....to będą piękne chwile..

  • Gość123 - niezalogowany 2018-10-31 15:39:13

    Prawe ręce wójtowej aut z gminy...przede wszystkim niedouczony bucowaty kierownik i reszta spółki..

  • Gość - niezalogowany 2018-10-31 16:37:52

    Papa stara obsado!

  • On - niezalogowany 2018-10-31 17:18:09

    Lalki i paniusie z urzędu też nie jesteście bezpieczne..poza wygladem zero kompetencji..

  • Ziejący smok - niezalogowany 2018-10-31 17:45:05

    Priorytet Pani Marzeno ... Priorytet a nie PIORYTET

  • gość 2018-10-31 19:30:29

    muchowski twierdzi iż pani wójt nie zatrzymała firmy norco w sońsku i został wybudowany zakład w ciechanowie, niech się trochę wysilił i sprawdzi kiedy norco zakupiło ziemię pod inwestycję, za rządów jego partnera jarosława

  • Gość - niezalogowany 2018-10-31 19:45:36

    Uważam że większość negatywnych postów dotyczących obecnego włodarza gminy są jednego autora a mianowicie pana z zielonym czy tam niebieskim kucykiem no tym pajacem z kamerą. Wywiźmy go na

  • Gość - niezalogowany 2018-10-31 19:50:49

    Do gościa wyżej...czy komentarze tu mają jakiś sens? Pan z kitka odda tylko jeden głos na Jarka, resztę oddamy My, mieszkańcy gminy którzy chcą zmiany.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-31 19:51:49

    Tak

  • gość 2018-10-31 19:55:47

    Szanowni Wyborcy, kampania nie jest prowadzona dla dobra gminy Sońsk, tylko przeciwko urzędującej Pani Wójt. Mają Państwo niepowtarzalną szansę zamienić panią Ślubowską na plastykowego pajacyka, który poza wykutą deklamacją posługuje się prostackim językiem i nie ma żadnego obycia. Jego główną działalnością jako radnego były niewybredne napaści na Panią Wójt i sekowanie Jej osoby. Jaką kulturę zamierza tu szerzyć, jeśli sam nie ma żadnej. O przygotowaniu merytorycznym na stanowisko wójta szkoda gadać.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-31 19:56:08

    Gość z kamerą i kucykiem to pajac ,pokemon na

  • Gość - niezalogowany 2018-10-31 19:58:37

    Gość z kamerą i kucykiem to pajac ,pokemon na

  • Gość - niezalogowany 2018-10-31 20:16:54

    Mówisz że kucyk to pokemon -tak masz rację. A cały Jaruś to pajac przez duże P. W swoim folderze pisze że będąc sołtysem małego Ciemniewka poznał potrzeby całej gminy i zdobył doświadczenie samorządowca. Jarek weź się lecz na nogi bo na głowę już za późno.

  • gość 2018-10-31 20:19:56

    Jak Norco kupowało ziemie w Ciechanowie pod budowę zakładu, to p. Muchowski wycierał gila rękawem... Taka prawda. A teraz jest gotowy przylepić p. Wójt, każdą kłamliwą nalepkę, żeby tylko dostać się do koryta z tymi swoimi klaunami.

  • gość 2018-10-31 20:37:17

    A niech kłamie i manipuluje... Już coraz więcej osób zauważa jaki to śliski typ... W końcu kolejny "młody Jarosław z PSLu", a to zobowiązuje

  • gość 2018-10-31 20:38:44

    ale jesteś kulturalny

  • Gość - niezalogowany 2018-10-31 20:47:02

    Pani Marzeno mam nadzieję że dalej będziesz pełnić swoją pozytywną misję niech młody Jaroslaw się uczy i bierze przykład z lepszych od siebie

  • gość 2018-10-31 20:47:51

    co mnie obchodzi to że pani wójt czyta z kartki albo to że gorzej się publicznie wypowiada, przynajmniej więcej zrobiła niż poprzednicy razem do kupy wzięci, a to jest chyba ważniejsze, podziwiam ją za to że przez 4 lata wytrzymała taką nagonkę wolę taką wójt niż pacynkę sterowaną wiadomo przez kogo, niech czasy kiedy równiarka pracowała więcej godzin niż rok je posiada więcej nie wróciły.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-31 20:55:27

    Tak

  • gość 2018-10-31 20:58:49

    czytam wpisy w których obrzucacie blotem pana Muchowskiego i ciekaw jestem co napiszecie gdy to on wygra

  • Gość - niezalogowany 2018-10-31 21:08:05

    Miejmy nadzieję że do tej tragedii nie dojdzie

  • gość 2018-10-31 21:09:08

    sam się obrzucił błotem, czyli brakiem wiedzy chociażby w sprawie norco ktoś kto ma pojecie o rzeczywistości nie ulegnie takiej manipulacji, więc proszę o konkrety

  • gość 2018-10-31 21:10:44

    sam się topi w szambie tylko jeszcze o tym nie wie

  • Gość - niezalogowany 2018-10-31 21:15:41

    Jak wygra Pan Muchowski to pierwsi polecą uścisnąć mu rękę . Niestety prostactwo na całego

  • gość 2018-10-31 21:25:18

    Dla tego padło Norco, bo już wszystkie jego argumenty zostały obalone. Dla przykładu... Szczycił się wykształceniem i doświadczeniem, a wyszło że były pomocnik w gospodarstwie, z byle jakim wykształceniem. Czepiał się chodnika w Bądkowie, wyszło że jest koło szkoły i na drodze powiatowej. Szczycił się programem, a wyszło że sam jest tak mądry że chce budować ścieżkę rowerową z Gąsocina do Ciechanowa, zamiast budować drogi. Co chwilę gorzej się kompromituje...

  • gość 2018-10-31 21:31:43

    Jak wygra Pan Muchowski, to dopiero będą kompetentne osoby w Urzędzie Gminy. Kita będzie pewnie kierownikiem i będzie podpijał tusz z długopisów. I nie tylko włosy będzie miał niebieskie. Gminą będzie rządził poprzednik Pani Wójt, Muchowski będzie strażnikiem żyrandola. A pan Stefan od nowa podłączy się na lewo do kanalizacji.

  • gość 2018-10-31 22:17:48

    Smród z kanalizacji Urzędu Gminy Pani Wójt odziedziczyła po dwóch poprzednikach. Jest grzeczna dla grzecznych, działa w obrębie obowiązujących przepisów i nie może spełniać życzeń wszystkich interesantów. Nie pozwoliła sobie wejść na głowę, usprawniła pracę UG. J. Muchowski chełpi się, że ?wygrał proces o zniesławienie pani Ślubowskiej i wzmocnił ataki. Bezkarność rozzuchwala. Nie zna już widać tej wsi, gdzie dzieci były wychowywane w szacunku dla starszych. Chwalić się nie ma czym. Oprócz KK w życiu społecznym obowiązuje dobry obyczaj, dekalog i zwykła ludzka przyzwoitość.

  • gość 2018-10-31 22:18:29

    Smród z kanalizacji Urzędu Gminy Pani Wójt odziedziczyła po dwóch poprzednikach. Jest grzeczna dla grzecznych, działa w obrębie obowiązujących przepisów i nie może spełniać życzeń wszystkich interesantów. Nie pozwoliła sobie wejść na głowę, usprawniła pracę UG. J. Muchowski chełpi się, że ?wygrał proces o zniesławienie pani Ślubowskiej i wzmocnił ataki. Bezkarność rozzuchwala. Nie zna już widać tej wsi, gdzie dzieci były wychowywane w szacunku dla starszych. Chwalić się nie ma czym. Oprócz KK w życiu społecznym obowiązuje dobry obyczaj, dekalog i zwykła ludzka przyzwoitość.

  • gość 2018-10-31 22:20:41

    Smród z kanalizacji Urzędu Gminy Pani Wójt odziedziczyła po dwóch poprzednikach. Jest grzeczna dla grzecznych, działa w obrębie obowiązujących przepisów i nie może spełniać życzeń wszystkich interesantów. Nie pozwoliła sobie wejść na głowę, usprawniła pracę UG. J. Muchowski chełpi się, że ?wygrał proces o zniesławienie pani Ślubowskiej i wzmocnił ataki. Bezkarność rozzuchwala. Nie zna już widać tej wsi, gdzie dzieci były wychowywane w szacunku dla starszych. Chwalić się nie ma czym. Oprócz KK w życiu społecznym obowiązuje dobry obyczaj, dekalog i zwykła ludzka przyzwoitość.

  • gość 2018-10-31 22:25:56

    Smród z kanalizacji Urzędu Gminy Pani Wójt odziedziczyła po dwóch poprzednikach. Jest grzeczna dla grzecznych, działa w obrębie obowiązujących przepisów i nie może spełniać życzeń wszystkich interesantów. Nie pozwoliła sobie wejść na głowę, usprawniła pracę UG. J. Muchowski chełpi się, że ?wygrał proces o zniesławienie pani Ślubowskiej i wzmocnił ataki. Bezkarność rozzuchwala. Nie zna już widać tej wsi, gdzie dzieci były wychowywane w szacunku dla starszych. Chwalić się nie ma czym. Oprócz KK w życiu społecznym obowiązuje dobry obyczaj, dekalog i zwykła ludzka przyzwoitość.

  • gość 2018-10-31 22:28:47

    Smród z kanalizacji Urzędu Gminy Pani Wójt odziedziczyła po dwóch poprzednikach. Jest grzeczna dla grzecznych, działa w obrębie obowiązujących przepisów i nie może spełniać życzeń wszystkich interesantów. Nie pozwoliła sobie wejść na głowę, usprawniła pracę UG. J. Muchowski chełpi się, że ?wygrał proces o zniesławienie pani Ślubowskiej i wzmocnił ataki. Bezkarność rozzuchwala. Nie zna już widać tej wsi, gdzie dzieci były wychowywane w szacunku dla starszych. Chwalić się nie ma czym. Oprócz KK w życiu społecznym obowiązuje dobry obyczaj, dekalog i zwykła ludzka przyzwoitość.

  • gość 2018-10-31 22:52:48

    To jest człowiek który zrobi wszystko żeby się dostać do koryta. Nie ważne czy to świętość, czy wypada, czy to prawda.. Koryto mu się należy i już, bo jest młody i tego chce. Najgorsze jest to, że gdyby jakimś cudem wygrał, to tak samo będzie sie działo, jak by ktoś powiedział coś złego na jego rządy, albo chciał go z tego stołka usunąć- wtedy to będzie wojna... Z resztą co było jak chciano usunąć poprzednika- po co daleko szukać. Druga sprawa, to jak sobie wyobrażacie atmosferę w urzędzie u kogoś z takim charakterem i podejściem do ludzi?

  • gość 2018-10-31 22:55:18

    Jakie dokonania ma pan Muchowski w dotychczasowej pracy zawodowej? Jaki dorobek? Co skłania młodego człowieka z dobrą rzekomo pozycją w Urzędzie Marszałkowskim starać się o stanowisko wybieralne? Może lepiej sprawdziłby się w roli męża i ojca, którym już jest, bo wójtem to się tylko bywa.

  • gość 2018-10-31 23:08:05

    Dawno nie słyszałam tylu bzdur na tak poważny temat i takiej megalomanii jak na spotkaniach z panem Muchowskim. Poza wyuczoną prezentacją pan, pożal się Boże mgr, nie posługuje się poprawną polszczyzną, np. "poszłem do firmy" i co?- postojałem? Obiecuje przejąć kompetencje powiatu i województwa, aby tylko przybliżyć władzę do ludu.

  • gość 2018-10-31 23:11:02

    Stołek w urzędzie ma od nie dawna, a co on tam robi to też mało kto wie... Sprzątaczki też pracują w Urzędzie Marszałkowskim... A jak lepiej się sprawdzi w powyższych rolach, jeśli nie znajdując dobrze płatną posadkę? Teraz zgrywa pitbula ale z tego co wiem to to jest płochliwy ratlerek. Przesiedzi 5 lat, odpowiedzialność nie wielka, o ile za wiele nie będzie się wychylał, czy ryzykował, i za 5 lat będzie nieźle ustawiony.

  • gość 2018-10-31 23:14:54

    Całe nieszczęście jest w tym, że nie wszyscy ludzie myślą i duża część pójdzie zagłosuje, bo ktoś im powiedział że źle się dzieje w gminie... (KODowskie metody/ narracja TVN)

  • gość 2018-11-01 18:28:23

    Gmina Sońsk ma stosunkowo duży procent ludzi wykształconych. Tymczasem J. Muchowski przemawia jak misjonarz do Murzynów. Infantylne obietnice nie mają żadnych szans na realizację. Kandydat na wójta nie wie, iż w obszarze działań społecznych należy gruntownie rozważyć czynnik ludzki, warunki ekonomiczne i działanie prawa nieprzewidzianych konsekwencji. Jaką gwarancje na dobre zarządzanie budżetem gminy daje ten, co wysiłkiem własnych rąk i umysłu niczego się nie dorobił?

  • gość 2018-11-01 18:29:38

    Gmina Sońsk ma stosunkowo duży procent ludzi wykształconych. Tymczasem J. Muchowski przemawia jak misjonarz do Murzynów. Infantylne obietnice nie mają żadnych szans na realizację. Kandydat na wójta nie wie, iż w obszarze działań społecznych należy gruntownie rozważyć czynnik ludzki, warunki ekonomiczne i działanie prawa nieprzewidzianych konsekwencji. Jaką gwarancje na dobre zarządzanie budżetem gminy daje ten, co wysiłkiem własnych rąk i umysłu niczego się nie dorobił?

  • gość 2018-11-01 18:46:15

    Jest absolutnym ignorantem, obłudnikiem, intrygantem. Prowadzi kampanię w sposób agresywny, opierając ją nie na konstruktywnym programie, lecz na dyskredytowaniu kontrkandydatów. W ostatnim nrze "TC" dziękuje panu K. Nowickiemu za poparcie. Wcześniej jego KW zarzucał panu Nowickiemu kradzież swojego programu i patriotycznego obrazka na ulotkę. Nb. program na ulotce Jarosława Muchowskiego jest kalką programu wyborczego pana J. Wielechowskiego, który też był dobry, ale nie dostał szans na realizację.

  • gość 2018-11-01 19:26:04

    czytając wasze wpisy uważam ze sie Muchowskiego boicie.Dzieki tym wpisom tracicie elektorat na rzecz Muchowskiego i nie będę się dziwil gdy pszegracie

  • gość 2018-11-01 20:45:17

    Owszem, należy się bać takich osób w życiu publicznym. Narcyzm się leczy, a nie promuje. W Dialogach platońskich możemy przeczytać, iż w pracy nad sobą powinniśmy dążyć do wewnętrznego ładu, do harmonijnego rozwoju osobowości. Platon mówi, że tylko człowiek wewnętrznie uporządkowany jest jednostką wartościową społecznie. Inaczej chaos, który ma w sobie przenosi na grupę społeczną. Demokracja wymaga poszanowania mniejszości. Na spotkaniu w sali bankietowej w Gołotczyźnie pan J. Muchowski wygłosił dopracowaną technicznie prezentację, ale nie sprostał roli gospodarza. Zachowywał się gorzej niż ta kwoka z wiersza J. Brzechwy. W chamski sposób zaczepił siedzącą na sali Panią Wójt, publicznie wytykając Jej wiek przedemerytalny. W b. szlachetnym kontekście: niedługo będzie mogła skorzystać z dobrodziejstw, jakie szykuje seniorom Jej następca. Poza tym nie dopuścił pani Ślubowskiej do słowa, bo "ja mam pani dosyć przez te 5 lat". Czyli zabieraj szmatki i idź na swoje podwórko...

  • gość 2018-11-01 21:12:47

    Pan Żbikowski, były Wójt gminy Sońsk, człowiek prostolinijny, otwarty i przedsiębiorczy nie jest ofiarą Pani Wójt, lecz Wszechobecnej Zawiści. Nie zazdrości, bo ta może być stymulująca: "Dlaczego ja nie mógłbym mieć tego co on?"- podpatrzę, zapytam, wezmę się do roboty. Zawiść dyktuje pytanie nie skłaniające bynajmniej do pracy: "Dlaczego on ma mieć lepiej niż ja?"- skoro mamy takie same żołądki. Trzeba donieść, niech władza mu ukróci to bogacenie się. A jak nawet wygra, to mu trochę nerwów poszarpią. Rządzenie gminą Sońsk to ciężki kawałek chleba. Dobrze, że pan S. Żbikowski do Rady Powiatu się dostał. Gratuluję i wierzę, że bez względu na wynik II tury wyborów nie będzie działał na szkodę własnej Gminy, co się innym zdarzało.

  • gość 2018-11-01 21:19:32

    Skończ waść te gorzkie żale do pani Ślubowskiej. "Wizerunek gminy nadszarpnięty". A przez kogo? Strzyże, liże. osra i obliże!

  • Gość - niezalogowany 2018-11-01 21:22:11

    Strach, że publiczne pieniądze z kieszeni uciekną, a było tak pięknie. Plujcie jadem bądkowianie, pokazujcie na co was stać. Potem slubowska znowu będzie musiała się za was tłumaczyć.

  • gość 2018-11-01 21:45:33

    masz pretensje do badkowiakow to się biez za radna i sołtysa oni trzesa wsia a nie wrzucaj wszystkich do jednego worka

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 14:12:45

    O matko! Co Wy tu ludzie wypisujecie to wstyd, jak ja sie ciesze, ze zaraz sie to skończy. Wstyd na cały powiat robicie. Ja osobiście, jak i cała moja rodzina, nie bedziemy glosowac na Slubowska, bo nic dla nas nie zrobila (pomijajc wreszcie zalatane dziury jakims badziewiem, ale to nic w to nie wniesie). Ośmiesza sie proszeniem mojego taty o głos gdzie tylko go spotka, mając przy tym łzy w oczach jaka ona poszkodowana itp. A co do Muchowskiego, komuś to przeszkadza, ze jest tym rolnikiem? Bo mi nie, robił w polu, ale żadna praca nie hańbi, lepiej zapracować uczciwie. I powiem Wam, ze zagłosuje na niego, bo NA PEWNO NIE NA SLUBOWSKA. Obojętne to mi czy wojtem byłby Nowicki czy Muchowski będzie, ale ona musi spaść z tego stolka.

  • gość 2018-11-02 17:12:02

    A dajcież Mu(she) to Wójtostwo, bo jak się Maluch+ do żłoba nie załapie, to i żłobka nie będzie.

  • gość 2018-11-02 17:14:21

    Rzeczywiście, jak ma hobby być Wójtem, to co mu gminnej kasy żałować.

  • gość 2018-11-02 17:17:38

    To niehumanitarne wytaczać jakieś muchozole i muchomory, traktować małą muszkę jak jakąś straszną tse-tse.

  • gość 2018-11-02 17:19:40

    Osobowość narcystyczna nie znosi sprzeciwu, może mu się coś stać!

  • gość 2018-11-02 17:26:30

    Słyszycie? Planuje metamorfozę całej gminy w jedną wielką rodzinę muchowatych! Po co drogi, jak będziemy fruwać? Tylko pani Ślubowska nie ma szans zostać jego bliską krewną- wyrazy współczucia.

  • gość 2018-11-02 17:36:31

    Jak ta Wójt taka zła, było się nie pchać do konkurencji, a startować na radnych. Jakby pani Ślubowska nie dostała wymaganej liczby głosów, to zgodnie z Prawem Wyborczym Rada Gminy wybrałaby spośród siebie wójta w tajnym głosowaniu. Gdyby to chodziło o dobro gminy. Ale idzie ewidentnie o żłób.

  • gość 2018-11-02 17:50:41

    Na Dzień Niepodległości wyzwoli nas spod tyranii złej Wójt. Pajdokracja zwycięży! 5 listopada obudzimy się na Wyspie Powszechnej Szczęśliwości. Cała Polska i okolice nam pozazdrości tej Nibylandii pod rządami Piotrusia Pana. W fotelu Jaruś M. jeszcze nie zasiądzie, musi zamówić podnóżek, ale na pewno ochoczo wskoczy na traktor i zaorze te śmieszne drogi po pani Ślubowskiej najlepiej jak potrafi. Póki pogoda sprzyja.

  • gość 2018-11-02 20:23:38

    Za panią Ślubowską przemawia siła charakteru, którą zapewne nie raz trzeba się wykazać na stanowisku wójta. Temu, co obserwuje z boku, z reguły wydaje się, że zrobiłby lepiej. Ale te zjadliwe ataki personalne ze strony radnego Muchowskiego oraz pana z niebieską nacią nie mieszczą się w granicach zdrowej krytyki.

  • gość 2018-11-02 20:45:45

    ludzie opanujcie się co wy wypisujecie wysylajac na traktor niech orze tacy wyuczeni może profesorowie a obrazacie każdego znas rolnika.A wy gdzie mieszkacie w dużym miescie w willowym osiedlu wstyd.....ale czytając te wasze wypociny

  • gość 2018-11-02 21:30:56

    Każda praca jest potrzebna i ten, co ją rzetelnie wykonuje zasługuje na szacunek i ma ludzkie poważanie niezależnie od ustroju. Nawet łopatą posługiwać się sensownie trzeba umieć, bo inaczej nie tylko nic pożytecznego się nie wykopie, ale i zrobi sobie krzywdę- bąble na rękach. Wśród "profesorów" też są osoby, które jedynie potrafią się nadąć. Im kto głupszy był sam w szkole, tym bardziej poniewiera cudzymi dziećmi wyzywając od durniów, kretynów, debili, idiotów. Na pewno nie można nauczyć kogoś tego, czego się samemu nie umie. W osobie pana Muchowskiego nie sposób obrazić żadnego rolnika. Natomiast można mieć duże wątpliwości do jakości jego magisterium, skoro popełnia błędy językowe na poziomie szkoły podstawowej. Na pewno nie świadczy to o solidnym podejściu do studiów, którymi się promuje.

  • gość 2018-11-02 21:54:50

    Każdy powinien robić to do czego się nadaje, a to taki ni pies ni wydra.

  • gość 2018-11-02 21:57:30

    Podobno jesteśmy tyle warci, na ile nas sprawdzono.

  • gość 2018-11-02 22:19:56

    żeby gmina dobrze funkcionowala nie zależy tylko od wojta ale i od pracowników przykładem może być gmina ojrzen nieduza ziemie slabe a zlobek na 15dzieci ma nowy dom pobytu dziennego seniora ma a o drogach lepiej nie wspominac

  • gość 2018-11-02 23:22:22

    Wójt realizuje uchwały wysokiej rady, która za nic nie odpowiada

  • gość 2018-11-02 23:30:10

    Na radnych idą osoby, co chcą podreperować swój budżet. Jakby to była praca społeczna, to by się tak nie pchali

  • gość 2018-11-02 23:33:24

    Wygra Muchowski i niech żyje bal! bo gminę Sońsk zaorzą, tzn.rozparcelują.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 23:38:57

    Widzę że zaplecze Pani Wójt doszło do głosu aby tylko siać obłęd na tej stronie. Zobaczymy to ludzie wybiorą nowego Wójta a nie osoby które w nic poza Panią Ślubowska nie widzą. Nasza gmina potrzebuje zmian bo już się robi straszny zaduch w tej gminie i czas najwyższy to skończyć. 4 listopada idźmy na wybory i oddajmy właściwy głos.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 23:42:56

    No ciekawy który kandydat ma większe kłopoty z poprawna polszczyzną skoro Pani Wójt czytając z kartki musi sobie sylabowac bo słowa nie umiem przeczytać.

  • gość 2018-11-03 00:00:11

    Ładny garniturek i wyuczona śpiewka to nie wszystko! NIe dajcie się ogłupić. Z gminą wszystko jest OK

  • Gość - niezalogowany 2018-11-03 11:14:14

    Och jejku, a ta Pani Wójt jaka wyuczona. Dostateczny na papierku. Jest sie czym szczycić. Idzcie Wy ludzie się czyms pozyteczym zajmijcie. Nie jeden rolnik mądrzejszy od Was, bo na roli to się trzeba znać.

  • gość 2018-11-03 11:46:58

    Już jutro wybory. Zadecydujmy wszyscy mądrzę. Nie oceniajmy wyrywkowo, ale oceńmy całokształt. Czytam komentarze i podchodzę sceptycznie do tych komentarzy. Nie wiem na kogo głosować, więc nie mam swojego kandydata jeszcze. Oceńmy kandydatów pojedyńczo, mądrze, nie porównując, nie stosując agresywnej kampanii, kto w czym lepszy, ale kto lepszy będzie dla Gminy. P. Muchowski - doświadczenie zero (piszecie że prowadził gospodarstwo, nawet nie to bo albo ojciec obrabiał, albo oddał komuś do uprawy, nie potrafi zarządzić nawet swoim gospodarstwem, pracować lepiej u kogoś, Urząd Marszałkowski - praca na najniższym z możliwych stanowisk, rozmowa o pracę w takich instytucjach nie jest oparta na merytoryce), wykształcenie zero - wieczorówka płatna, program wyborczy - żaden, oparty na agresjii i ośmieszeniu,wyprowadzeniu z równowagi Pani Wójt obecnej, nerytoryki tutaj nie ma. Pokory - zero, wszechwiedząca osoba nie mająca pojęcia o niczym, jaj - brak. Czy nie widzicie że to są wyuczone proste zdania nie mające merytoryki. Przecież Wój JM to "słup", który nie będzie miał swojego zdania, ma poparcie i wyborców bo osoby które chcą być "cichymi Wójtami", z ręką do podpisu i wizerunkiem P. JM sterują tą kampanią - chyba nie myślicie że P. JM to wymyślił:-( Nie porównujcie do Kosińskiego - bo wystarczy prześledzić wykształcenie JM i Kosińskiego w wieku 26 lat i jest odmienne. Kosiński ma jaja, wykształcenie i doświadczenie nawet w wieku 26 lat. P. Ślubowska - obecna Wójt, przeanalizujemy Jej dokonania, Jej porażki, Jej doświadczenie, co my jako Wójci byśmy mogli robić więcej, postawmy się w Jej położeniu. Masz pieniądze - działasz, nie masz pieniędzy - nie zrobisz co ludzie chcą, nie dogodzisz. Żaden Wójt nie dogodzi wszystkim, dziwimy się że jest zestresowana - a jak my byśmy się zachowali przy takich atakach kontrkandydata. Wykształcenie i doświadczenie ma, kontakt z ludźmi i współpraca też - oceńmy na jakim poziomie, być może za małym jako Wójt, ale może nie. Proszę o analizę i mądrą decyzję.

  • gość 2018-11-03 12:17:42

    cisza wyborcza

  • Quido - niezalogowany 2018-11-04 20:31:59

    Mowicie ze pan Muchowski robi bledy w mowieniu szkoly podstawowej a pani Slubowska nawet z kartki nie umie czytac a byla nauczycielka zal.zobaczcie co zrobil mlody prezydent w ciechanowie gdzie stary przez cala swoja kadencje tyle nie zrobil . nie jestem z gminy sonsk ale o waszej pani wojt jest glosno wiec raczej nie bez powodu .nadaje sie ale do tarcia chrzanu .

  • gość 2018-11-04 21:39:38

    Elektorat pana Muchowskiego oceniający czyjeś wypociny pochodzi widać z tej grupy, co chodziła do szkoły nie dla wiedzy tylko dla papierka, prześlizgała się z klasy do klasy na miernych po znajomości, na matczynych ślozach, albo na świńskim skrzydełku. Nie "sobie sylabować" a komuś sy-la-bi-zo-wać, "nie umiem słowa przeczytać"- to 1.osoba czyli JA, a jeśli pani Wójt to 3. os. ona- nie umie. Brak znaków interpunkcyjnych i ortografię można tu darować, bo oceniana była ustna wypowiedź pani Wójt.

  • gość 2018-11-04 21:46:11

    Nie da się porównać pod żadnym względem osobowości pana Kosińskiego z panem Muchowskim. Zapytajcie każdego rolnika na dobrym gospodarstwie, czy by Jarkowi zarządzanie powierzył?

  • gość 2018-11-05 12:46:49

    Radny Muchowski nie wygrał, pani Ślubowska nie przegrała- przegrała Gmina Sońsk.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 13:12:45

    Wy myslicie ze rolnik to ostatni idiota? Nie jeden więcej od Was osiągnął, oni wcale nie są od kogokolwiek gorsi. A Wy kim jesteście? Prokurator? Lekarz? Profesor? Czy moze mechanik, sprzątaczka, kasjerka, pomocnik na budowie? Dajcie Wy sobie siana. Nie jeden wykształcony później pracuje na nizszym stanowisku i papierek nic tu nie pomoze.

  • gość 2018-11-05 14:10:27

    A kto tu ubliżał rolnikowi? Znam w naszej Gminie kilku dobrych rolników, z których każdy byłby lepszym wójtem od Muchowskiego, ale czy chciałby się tu obżerać? Praca rolnika wymaga zamiłowania i szerokiej wiedzy niezależnie od papierka. Cwaniactwo nic nie pomoże, roboty się nie oszuka. Chłopak z dobrego gospodarstwa na zajęciach praktycznych potrafi dużo więcej niż jego pan profesor. A papu to podstawa wszelkiej innej działalności. Rolnicy będą pracować, jak pracują- bez dni wolnych, urlopów i strajków. Dobrze byłoby, gdyby Gmina pod rządami nowego wójta nie zbankrutowała.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 15:25:34

    Przez Was wszystkich przemawia zazdrość, dla mnie to on moze być bez szkoły. Każdy z Was chciałby byc na jego miejscu. Tamta tyle kasy brala za nic to i on niech sobie bierze. Zawiść ludzka nie zna granic.

  • Gość34 - niezalogowany 2018-11-05 15:49:21

    Dokładnie, zróbcie ołtarzyk pani Slubowskiej jeszcze jak tak ja uwielbiacie, przez swoją kadencję Nic nie zrobiła tylko kasę do kieszeni chowala a wam mydła oczy. Albo jej pomysł bloki 500+ chciała stawiać gdzie nawet Ciechanów nie bierze w tym projekcie udziału jeszcze normalnie śmiech na sali