:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C bezchmurnie

Jubileuszowy Spring Blues Night w Ciechanowie

Kiedy: 2018-05-19 , godzina: 19:30 | Gdzie: Kawiarnia Artystyczna

Koncerty, Jubileuszowy Spring Blues Night Ciechanowie - zdjęcie, fotografia

Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na XX jubileuszową edycję Spring Blues Night, która odbędzie się już w najbliższą sobotę (19 maja) w Ciechanowie. W tegorocznej imprezie zaprezentują się:

TORTILLA - polski zespół bluesowy założony w 1986 roku w Toruniu przez Maurycego Męczekalskiego. Grupa ma na koncie ponad 1000 koncertów w kraju i za granicą, w tym z takimi muzykami bluesowymi jak: Carley Bell, Big Joe Turner, Mick Taylor, Carlos Johnson, Charlie Musselwhite, Tony McPhee, Guitar Crusher czy Stan Webbs Chicken Shack.

Zespół Tortilla znalazł się wśród innych polskich wykonawców bluesowych na płycie CD dołączonej do encyklopedii "Blues w Polsce" oraz na wydanej w 2008 roku "Antologii Polskiego bluesa".

Członkowie zespołu:
Michalina Zwierzychowska - wokal
Maurycy Męczekalski - gitara
Dawid Wydra - harmonijka, trąbka
Tomek Przymorski - gitara basowa
Sylwester Popławski - perkusja

JAMES B. & FRIENDS - to pięciu polskich muzyków i wokalista James Brierley z Manchesteru, który obecnie mieszka w Polsce. Historia zespołu rozpoczyna się od spotkania Jamesa i Kryspina w małej miejscowości Sochocin (północne Mazowsze). Wkrótce dołączyli do nich muzycy wywodzący się z kręgu muzyki rockowej, R&B. Próby i koncerty pozwoliły na uformowanie się ostatecznego składu, a pozytywna energia pomogła im stworzyć własny materiał muzyczny, który znalazł się na ich pierwszym albumie pt. ,,Back on Track” składający się z ośmiu utworów. Muzyka nawiązuję do amerykańskiego rocka z elementami R&B i jazzu.

Członkowie zespołu:
James Brierley - Vokals 
Kryspin Kadej -Guitar 
Igor Andrusiewicz - Guitar 
Michał Styczyński - Bass 
Grzegorz Gładki - Drums 
Wojtek Jabłoński - Saxophone

BLUES POWER - zespół  powstał w 1985 roku z inicjatywy trzech muzyków. Byli to: Janusz Niekrasz (TSA), Stefan Machel (TSA) i Jerzy Kaczanowski. Założeniem zespołu było granie klasycznych utworów bluesa i rocka lat 60-tych i 70-tych. Zespół zagrał wiele koncertów w całym kraju łącznie z najważniejszymi festiwalami takimi jak: Rawa Blues, Toruń Blues Meeting, Zaczarowany Świat Harmonijki, Festiwal w Brodnicy, Jarocinie i wiele innych.

Z zespołem współpracowało wielu wybitnych muzyków między innymi: Marek Raduli, Jacek Krzaklewski, Marek Kapłon, Leszek Cichoński. Na koncertach zespół wykonuje własne wersje standardów blues-rockowych oraz swoje kompozycje. Obecnie Janusz Niekrasz jest liderem, wokalistą i gitarzystą Blues Power a współpracują z nim tacy muzycy jak:

Leszek Gołębiowski i Michał Bereźnicki - perkusja
Wiesiek Kryszewski i Krzysztof Ogrodnik - gitara basowa

PAWEŁ OSTAFIL - legenda polskiego bluesa akustycznego.

Kawiarnia Artystyczna, bilety w cenie 30zł.Jubileuszowy Spring Blues Night w Ciechanowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl