:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C bezchmurnie

Jubileuszowy przegląd orkiestr OSP w Ciechanowie za nami [zdjęcia/wideo]

W Ciechanowie odbył się już XXV Przegląd Regionalny Orkiestr dętych OSP. Występy oceniała komisja z zarządu głównego Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie.

Przewodniczący Marian Chmielewski wraz z członkami, Panią Leonardą Bogdan, Dorotą Spandek, Bartłomiejem Robakiem, Karolem Pyką oraz Jerzym Zawiszą oceniali sześć orkiestr biorących udział w konkursie. Ich recenzji podlegały przemarsze oraz koncerty każdej z biorących udział w przeglądzie orkiestr. Oprócz gospodarzy przeglądu - Orkiestry dętej OSP w Ciechanowie, w wydarzeniu wzięły udział Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Pułtusku, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Gozdowie, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Mońkach, Orkiestra Dęta Quantum OSP w Rychwale, oraz Orkiestra Dęta OSP w Polance Wielkiej.

Według werdyktu sędziów najlepiej zaprezentowały się, a co za tym idzie zwyciężyły w konkursie przeglądowym dwie orkiestry: Orkiestra OSP Gozdowo oraz orkiestra OSP Mońki. Nagrody w postaci ufundowanych przez samorząd województwa mazowieckiego hełmów strażackich dla wszystkich biorących orkiestr wręczyła przewodnicząca sejmiku mazowieckiego Wiesława Krawczyk. Prezydent Ciechanowa ufundował natomiast flet poprzeczny. Jury zdecydowało o przyznaniu tej nagrody orkiestrze w Gozdowie.

W ramach przeglądu, lecz poza oceną konkursową, orkiestr aOSP Gozdowo zagrała koncert okolicznościowy z okazji 100-lecia niepodległości Polski. Natomiast orkiestra OSP w Rychwale pochwaliła się niesamowitą umiejętnością synchronicznego muzyczno-marszowo-tanecznego w postaci pokazu musztry paradnej.

Jubileuszowy przegląd orkiestr OSP w Ciechanowie za nami [zdjęcia/wideo] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się