:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Jubileusz Glinojecka. Świętowano 25-lecie nadania praw miejskich [wideo/zdjęcia]

05/10/2018 14:03

2 października 1993 roku ówczesna premier Hanna Suchocka podpisała rozporządzenie, dotyczące nadania statusu miasta pięciu miejscowościom. W tym gronie znalazł się m.in. Glinojeck. W 25. rocznicę tego wydarzenia, w ostatni wtorek odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Glinojecku.

W sali widowiskowej Miejsko–Gminnego Ośrodka Kultury zebrali się m.in. byli i obecni samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych i instytucji, przedsiębiorcy oraz mieszkańcy miasta i gminy Glinojeck. Sesję otworzyli przewodniczący Rady Miejskiej pierwszej oraz obecnej kadencji, czyli Tadeusz Lukowski i Grzegorz Sikorski. Okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Łukasz Kapczyński, który m.in. podkreślał, że Glinojeck jest małym miastem wielkich możliwości. Głos zabrał również jego poprzednik, w przeszłości najpierw wójt, a następnie przez 24 lata burmistrz miasta i gminy Glinojeck Waldemar Godlewski, który przypomniał okoliczności i kulisy starań lokalnej społeczności o nadanie praw miejskich. Z kolei rys historyczny Glinojecka w krótkim wykładzie przedstawił prof. nadzw. dr hab. Leszek Zygner, rektor PWSZ w Ciechanowie. Odczytano również list od Hanny Suchockiej, która z uwagi na obowiązki służbowe nie mogła tego dnia dotrzeć do Glinojecka.

Po krótkiej części artystycznej, w czasie której na scenie wystąpiły dzieci z Miejsko–Gminnego Przedszkola w Glinojecku wraz z członkami Klubu Seniora, przyszedł czas na wręczenie pamiątkowych dyplomów i medali. Marszałek Mazowsza Adam Struzik wręczył władzom miasta medal „Pro Masovia” dla Samorządu Glinojecka za zasługi dla rozwoju województwa mazowieckiego oraz dokonania przynoszące wymierne korzyści dla mieszkańców regionu. Przekazał również dyplomy uznania urzędnikom i samorządowcom, pełniącym swoje funkcje przez co najmniej 25 lat. Później przyszedł czas na wręczenie pamiątkowych medali, wybitych na 25-lecie miasta Glinojeck. Otrzymali je byli i obecni radni, sołtysi dyrektorzy i kierownicy jednostek, długoletni pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Glinojeck, a także parlamentarzyści, samorządowcy, duchowni, przedstawiciele służb i instytucji, mundurowi oraz wyróżniający się przedsiębiorcy z regionu.

Uroczysta sesja Rady Miejskiej była zwieńczeniem trwających przez cały rok obchodów 25-lecia nadania praw miejskich, w które wpisały się różnego rodzaju wydarzenia edukacyjne, sportowe czy kulturalne.

Jubileusz Glinojecka. Świętowano 25-lecie nadania praw miejskich [wideo/zdjęcia] komentarze opinie

  • gość 2018-10-05 19:35:24

    Impreza PSL zorganizowana za publiczne pieniądze dla przedstawicieli PSL i ich popleczników, by się mogli lansować przed wyborami.

  • gość 2018-10-05 19:47:17

    PSL zorganizował "sobie" imprezę 25-lecie nadania praw miejskich - oj gościu w jakim świecie Ty żyjesz? 25 lat miasta zdarza się raz na... 25 lat i kto by nie rządził to by uroczysta sesja była. A z tego co wiem, to wszyscy byli zaproszeni, a że ktoś nie przyszedł/przyjechał to trzeba winić tych co nie byli :D To sugerujesz, że wszyscy sołtysi, wszyscy radni, wszyscy pracownicy, wszyscy samorządowcy i wszyscy przedsiębiorcy są z PSL? - wydaje mi się, że jednak nie.

  • gość 2018-10-06 12:12:14

    Kampania wyborcza PSL. Glinojecczanie , nie dajcie się ogłupiać i sobą manipulować. Idąc na wybory - myśl samodzielnie. Oni teraz wymyślą 1000 uroczystosci i 1000 powodów do pokazania się , byleby tylko korytko zostało. Mam nadzieje,ze to już agonia kolesi

  • Gość - niezalogowany 2018-10-07 13:24:13

    Medal powinien dostać trener Kryształu Glinojeck za wybitne osiągnięcia

  • gość 2018-10-07 15:17:27

    Do prawdziwego PSL-u to im daleko. To są resztki ZSL-u, które przywłaszczyły sobie historyczną nazwę.

  • anka - niezalogowany 2018-10-07 21:19:16

    Czy ktoś ze "zwykłych" mieszkańców był na tej uroczystości? Czy tylko sama władza i przez nią odznaczeni za coś tam?

  • gość 2018-10-07 21:47:00

    "Hołoty z ulicy" nie zapraszali. Tylko same "wypasione świnki" z pierwszego szeregu.

  • Wioleta L. - niezalogowany 2018-10-08 15:54:28

    Po co pisać głupoty, że impera dla wybranych jak na stronie Urzędu było zaproszenie, a nawet na ciechanowinaczej.pl też było zaproszenie. Osobiście w Radiu 7 słyszałam jak mówili o uroczystościach. Oczekiwaliście indywidualnych zaproszeń wszyscy? Ogarnijcie się i nie piszcie głupot. Trzeba było iść a nie teraz tylko tyłki obrabiacie.

  • gość 2018-10-08 18:24:19

    Ale się dama uniosła. Zabolało kolesiostwo, że ktoś im wytyka ich arogancję. Oby wybory przyniosły właściwe zmiany. Świnki won od koryta.

  • gość 2018-10-08 18:38:33

    Do Wiolety - wiadomo, indywidualnych zaproszeń nie wysyła się zwykłym mieszkańcom, ale radnym, przedsiębiorcom, politykom, kierownikom i dyrektorom, strażakom, policjantom, urzędnikom, przyjaciołom z przeszłości, co nimi wtedy nie byli, a teraz są, przedstawicielom prasy. Bo ktoś musi sfotografować i opublikować tychże dyrektorów, polityków, strażaków, policjantów, kierowników, przedsiębiorców i radnych oraz przyjaciół, co nimi kiedyś nie byli, a już są jak odbierają okolicznościowe wyróżnienia z rąk burmistrza-pracodawcy-kolegi-zleceniodawcy-itpitd. Na trzy tygodnie przed wyborami to prawdziwa gratka dla w większości kandydujących obecnych na tej zacnej uroczystości.

  • Wioleta L - niezalogowany 2018-10-08 19:40:19

    Skoro piszecie, że trzy tygodnie przed wyborami to może lepiej by było nie obchodzić takiego święta? A jeśli obchodzić to jak skoro są takie krytyczne komentarze? Jak wyczytałam 2 października 1993 roku Glinojeck stał się miastem - więc jest co świętować :) W sumie to mnie średnio interesują wybory, ale takie święto Glinojecka już tak. Jeżeli ktoś pisze pod moim komentarzem, że "kolesiostwo zabolało" to wiedz, że ja tu nie głosuję i to nie jest arogancją, że zwróciłam uwagę, że takie zaproszenia były - bo nie da się zmienić rzeczywistości.

  • gość 2018-10-08 22:11:01

    NIc nie zmieni też faktu, że większość twarzy na zdjęciach to działacze PSL większego lub mniejszego formatu. Skoro tak, to jest "Impreza PSL zorganizowana za publiczne pieniądze dla przedstawicieli PSL i ich popleczników, by się mogli lansować przed wyborami", co czytamy w pierwszym komentarzu.

  • gość 2018-10-08 22:23:43

    Po tych postach nie mam siły pisać postów, ale jutro napiszę :)

  • gość 2018-10-08 22:38:09

    A ja tak napiszę. Głosujmy według swojego uznania. Oby nie nie na PSL takie tam moje zdanie które nic nie znaczy:)

  • gość 2018-10-09 09:56:00

    A potem się poukładają jak uczy historia. Kruk krukowi oka nie wykole i po co tyle szumu? Przecież kandydat Pis i tak nic nie zrobi bez swojej rady. Półtora roku temu też było wiele burzy, a dziś widzimy co mamy.

  • gość 2018-10-09 18:31:45

    Radę też trzeba wymienić. Przecież jest tylu dobrych kandydatów z PISu. Ja tam na "Kapcia" nie głosuję. Jak to brzmi. Taki tam "Kapeć".

  • gość 2018-10-09 20:42:57

    Nie ma na kogo głosować.

  • gość 2018-10-09 21:57:49

    Jak ktoś ma nadzieję na to, że po wyborach cokolwiek się w tej smutnej jak p.... gminie zmieni to jest w głębokiej d....Wszyscy się ze wszystkimi wcześniej, czy później dogadają. Patrz: sojusz obecny burmistrz i jego kontrkandydat w poprzednich wyborach.

  • gość 2018-10-09 22:22:28

    A to niby po co pisiorki miałyby się dogadywać z wieśniakami w sytuacji, gdyby mieli większość w radzie?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-09 22:35:24

    Ładna arogancja i buta wobec pozostałych kandydatów oraz mieszkańców miasta i gminy Glinojeckul mówiąc, że 'pisiorki miałyby się dogadywać z wieśniakami w sytuacji, gdyby mieli większość w radzie?' czyli reszta oprócz pisiorków to wieśniaki. Ja proponuję zakończyć ten dyskurs i niech każdy zagłosuje na kogo chce - bo i tak to się stanie 21 października. A co będzie po wyborach, zobaczymy po wyborach.

  • gość 2018-10-10 08:33:21

    Mam nadzieje,że nikt ze znajdujacych się na zdjeciach - przyklejonych do urzędu nie będzie fatygowany na kolejne uroczystości , mieszkańcy gminy Glinojeck powiedzą im dziękujemy,a młodym i nowym - witamy.Ile można ?

  • gość 2018-10-10 18:52:55

    Przykleili się do tych stołków.

  • gość 2018-10-11 17:17:09

    Nie można wrzucać wszystkich do jednego worka bo są i tacy co pracują uczciwie i nie pchają się do polityki tylko skupiają się na pracy. Nie wiem czemu ma służyć wymiana wszystkich urzędników i obsadzenie ludźmi nowej władzy. Ale część zgadzam się należałoby wymienić, a szczególnie ze względów etycznych nie powinna pracować rodzina burmistrza. Swoją drogą to jestem ciekawy czym zajmuje się pan "L" bo tego akurat żaden urzędnik wyjaśnić mi nie potrafi.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-11 20:22:00

    Nie wiem kim jest pan L. Co do burmistrza to nie wiem, kto z jego rodziny pracuje w urzędzie. Wiadomo jednak, że nie pracują tam przypadkowi ludzie, a przeczuwam, że scheda odziedziczona po byłym burmistrzu nie do konca nowemu jest w smak. Ciekawe co zrobi po wyborach. Podobno zwolnienia już się zaczeły.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-11 22:39:36

    Już? Przed wyborami? A tak poważnie pewnie żaden z kandydatów który by został Burmistrzem na 1.5 roku zaraz by nikogo nie zwalniał. Wiadomo, że pracuje w UG sporo osób, które mogły by już przejść na emerytury, trochę przewietrzyc też by się przydało. Liczę na to, że po najbliższych wyborach zacznie się chociaż trochę zmieniać bo nie chodzi o to by robić rewolucję a trzeba z głową zrobić ewolucję.

  • gość 2018-10-12 07:30:52

    Pierwsze słyszę o zwolnieniach. Z tego co wiem, to z urzędu odeszła jedna pani na emeryturę. Żadnych zwolnień nie było.

  • gość 2018-10-12 20:55:01

    No raczej wszyscy do zwolnienia. Jak urząd w poniedziałki był do 17-tej otwarty, to wszystkie paniusie skakały, że niby to krzywda taka je spotkała i burmistrz przywrócił poprzednie godziny pracy. Same leniwce tam siedzą, wyłażą tylko co jakiś czas w godzinach pracy po żarcie na miasto i tylko fukają, jak ktoś przyjedzie. Jedna wielka Pani urzędnik, to jak kiedyś podatek chciałem zapłacić to powiedziała, żebym przyszedł później, bo jest zajęta. I kazała mi wyjść. Fakt, że były to czasy, jak przelewy internetowe były mało popularne i trzeba było chodzić po wypisanie druczku do Urzędu, ale ta Pani dalej pracuje i nie jest w wieku emerytalnym.

Dodajesz jako: |

Samorząd, Miasto Ciechanów - więcej informacji