:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C słabe opady deszczu

Jedynka wróciła na edukacyjną mapę Ciechanowa (wideo/zdjęcia)

Po kilkunastu latach przerwy w Ciechanowie powróciła Szkoła Podstawowa nr 1 przy ul. Orylskiej. Naukę rozpoczęli w niej właśnie uczniowie "zerówki" oraz klas pierwszych.

Jedynka zajmuje miejsce wygaszanego Gimnazjum nr 1 im. KEN, w które to zresztą została przekształcona przed laty. W nowym roku szkolnym 2017/2018 naukę w SP 1 rozpoczęło ponad 50 uczniów. W szkole utworzono dwie klasy pierwsze oraz oddział zerowy. W budynku szkoły edukację będą kontynuować uczniowie drugich i trzecich klas gimnazjum.

Reaktywacja szkoły wiązała się z pracami adaptacyjnymi do przyjęcia najmłodszych uczniów. W trakcie wakacji w placówce m.in. wyremontowano cztery sale lekcyjne, zaadaptowano pomieszczenie na potrzeby świetlicy szkolnej, zmodernizowane też sanitariaty i część szatni. Konieczny był również zakup elementów wyposażenia, dostosowanych do potrzeb dzieci objętych nauczaniem przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Podczas inauguracji roku szkolnego dzieci, w towarzystwie rodziców i opiekunów, wzięły udział w uroczystym apelu, a także dokonały oficjalnego przecięcia wstęgi w każdej z nowych sal lekcyjnych.

Jedynka wróciła na edukacyjną mapę Ciechanowa (wideo/zdjęcia) komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się