:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Ile wyniesie wynagrodzenie prezydenta Ciechanowa w nowej kadencji? [wideo]

04/12/2018 14:10

Podczas inauguracyjnej sesji Rada Miasta podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wysokości wynagrodzenia prezydenta Ciechanowa. Będzie ono na najwyższym możliwym poziomie, choć niższe niż w poprzedniej kadencji.

Ustalając wysokość zarobków prezydenta radni musieli zastosować się do majowego rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, zakładającego 20 procentową obniżkę wynagrodzenia zasadniczego. Przypomnijmy, że pensja prezydenta składa się z czterech składników, które mogą być zróżnicowane, w zależności od decyzji radnych. Tym samym na wysokość zarobków prezydenta składają się: wynagrodzenie zasadnicze - od 3.800 zł do 5.000 zł; dodatek funkcyjny - do 2.100 zł; dodatek specjalny - od 20 do 40 procent sumy wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego oraz dodatek za wieloletnią pracę - maksymalnie 20% wynagrodzenia zasadniczego, w zależności od stażu pracy.

W trzech punktach radni ustalili prezydentowi Ciechanowa maksymalne wskaźniki. Tym samym wysokość jego wynagrodzenia zasadniczego wyniesie 5.000 zł, dodatku funkcyjnego - 2.100 zł, a dodatku specjalnego - 40%, czyli 2.840 zł. W przypadku Krzysztofa Kosińskiego dodatek za staż pracy kształtuje się obecnie na poziomie 7%, co daje kwotę 350 zł. Oznacza to, że łączne wynagrodzenie miesięczne Prezydenta Miasta Ciechanów wynosi obecnie 10.290,00 zł brutto. Jest to kwota o 1 764 zł brutto niższa w porównaniu do poprzedniej kadencji.

Relację z głosowania nad uchwałą w sprawie wysokości wynagrodzenia prezydenta Ciechanowa znajdziecie w relacji wideo.

(fot. UM)

Ile wyniesie wynagrodzenie prezydenta Ciechanowa w nowej kadencji? [wideo] komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-12-04 14:48:15

    Hehe a nam łasakwca zafundował podwyżkę śmieci oraz rozszerzenie strefy płatnego parkowania, ciekawe jakie niespodzianki się szykują.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-04 15:00:41

    Kierowca tira ma więcej.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-04 15:04:02

    Jeśli wynagrodzenia w samorządzie zostaną na takim niskim poziomie to niedługo nie będzie komu pracować, a prezydentami miast będą ludzie po politologii. Skoro prezydent Ciechanowa świetnie poradził sobie w ostatniej kadencji i dostał tak duże poparcie to powinien zarabiać teraz więcej, a nie mniej.

  • gość 2018-12-04 15:06:30

    no nie wiem czy kierowca tira zarobi wiecej niż 10.290,00 zł brutto, nawet jak wyjedzie za granicę na tydzień czy dwa to tyle czasu nie ma go w domu, nie ma kontaktu z rodziną dziećmi

  • Gość - niezalogowany 2018-12-04 15:20:52

    Komuś się we łbie poprzewracało. Takie pieniądze. Ale najpierw okradli ludzi (drogie śmieci, więcej płatnych miejsc parkingowych) to teraz sobie dopłacają do pensji. Zielona pieprzona zaraza ciemmogrodu. I matoły jak ten niżej co pisze o wyższej pensji. 10000 mało? Niech dadzą połowę tego przeciętnemu Kowalskiemu to 2 miesiące przeżyje.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-04 17:44:02

    Wiecej zarabiała Pani Wójt w Sońsku za swojej kadencji wiec ludzie nie narzekajcie, wcale tak dużo nie bierze za to co robi dla miasta ;)

  • Plońszczanka - niezalogowany 2018-12-04 18:07:09

    U nas burmistrz zarabia więcej a nic dobrego nie robi :(

  • gość 2018-12-04 18:34:31

    Bo przeciętny Kowalski będzie w stanie sprawować urząd prezydenta. Dobre ...

  • Gość - niezalogowany 2018-12-04 18:39:28

    Celowe dzialanie. Coz za wspaniala postawa.

  • gość 2018-12-04 19:41:56

    zwracam się do kolegi gdzie taka praca za kierowce za takie pieniądze chętnie pójdę

  • Gość - niezalogowany 2018-12-04 19:45:54

    Kierowca tira jak sobie policzy te godziny jazdy i spanie w tej budzie szczanie sranie na kolo to mu wyjdzie ze 3 zl na godzine

  • gość 2018-12-04 19:59:33

    10tys brutto to do reki ok 7tys zł, to dużo na takim stanowisku??

  • gość 2018-12-04 20:09:02

    Jak to łatwo straszyć kwotami brutto...do łapy to 7 koła, czy to dużo jak na prezydenta 40 tys. miasta? Uważam że w obecnych czasach to niewiele ale oczywiście można za te pieniądze wyżywić kilka wiosek afrykańskich przez rok , tyle że to czysta demagogia

  • Gość - niezalogowany 2018-12-04 20:16:23

    Uważacie że prezydent powinien pracować za najniższą krajową? 10000 tys to naprawdę niewiele w porównaniu do obowiązków i decyzji jakie musi podejmować każdego dnia.

  • gość 2018-12-04 20:46:05

    Podano pensję podstawową? A dodatki? Premie? Tacy łaskawcy sobie krzywdy nie zrobią. Przecież nie bez przyczyny te podwyżki.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-04 20:55:56

    Ja tam nikomu nie żałuję, żałuję tylko że wszyscy tak nie zarabiamy.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-04 23:21:23

    To mało. Powinno być 2 razy więcej skoro mieszkańcy są tak zadowoleni i niemal jednogłośnie go wybrali. Na prezydencie spoczywa olbrzymia odpowiedzialność i mnóstwo trudnych decyzji. A praca nie jest od 8 do 16...

  • Gość już - niezalogowany 2018-12-05 01:02:40

    Znam kierowców tira i programistów co mają takie albo lepsze pensje. Ten pan powinien zarabiać więcej ale tylko dlatego bo jest świetnym w tym co robi. Baaa, kolega po podstawówce w Niemczech ma więcej. Wiem wiem, tam, ale on tu już sporo inwestuje.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-05 07:37:38

    A może by te funkcje pełnił za darmo? Przecież samorządnośc to praca na rzecz społeczeństwa a nie zawód

  • Gość - niezalogowany 2018-12-05 09:28:57

    Ja tez swoje obowiazki wypelniam świetnie z pasja .I co ? Mam 1/4 co prezydent i to z tego samego budzetu .Nie widzę żeby prezydent robił coś nadzwyczajnego .Wszysko w granicach swoich obowiązków a autopromocja za poeniadze podatnikow

  • Gość - niezalogowany 2018-12-05 10:26:05

    A podobno w urzędzie zwykly szary pracownik nawet 2 tys. na reke nie wyciągnie. Sa napewno i tacy co zostali DOCENIENI i im krzywda sie noe stanie a zarobki podobno 3 tys. na reke przekraczają. Mialo byc bez ukladow, mialo byc bez podwyzek, mieli być inwestorzy, mialo byc wiecej mieszkan, miala byc praca...... A mamy kolorowe miasto bez perspektyw. Naprawdę gratuluję

  • Gość - niezalogowany 2018-12-05 10:52:09

    Bez układów ? Takiego układu jaki zbudował P Kosiński to nie bylo za rzadnej władzy .Wystarczy porozmawiać z ludźmi którzy pracują w spółkach miejskich ,ratuszu czy szkołach .Igrzyska sa a chleba brak .

  • gość 2018-12-05 12:45:42

    I z takimi zarobkami to może pożyć. A dla biednych emerytów i mieszkańców (co mają grubo poniżej tysiąca zł, a często po niecałe 500zł na głowę) - uwaga - barszcz czerwony na wigilie i piosenki na betonie przed ratuszem. A później wyciągają średnią płacę czy najniższą? Śmiechu warte.

  • gość 2018-12-05 13:55:30

    W Sońsku bez doświadczenia ma też tyle. Wielkie rzeczy.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-05 22:21:11

    I to tez jest skandal.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-06 00:37:16

    Doceńcie to że nie ma czego się wstydzić na tle innych miast zatem około 7 tyś to naprawdę nie jest kwota z kosmosu.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-06 09:57:39

    A ci co narzekają to mogli startować na prezydenta i by mieli.Czlowiek wykształcony i na stanowisko to ile ma zarabiać?Te na nie to pisiory co nie mogę pogodzić się z porażką i wiecznie atakują!

  • gość 2018-12-06 17:37:43

    Ludzie czytam te komentarze i się śmieje ktoś pisze że kierowca tira zarabia więcej ktoś inny że nie będzie komu pracować w samorządzie za takie pieniądze zawsze można zrobić prawo jazdy i iść na tira lub zostać kierownikiem w ciechanowskiej firmie z zarobkami około 4500 brutto! 10000 brutto to mało?własny kierowca itd?średnia płaca w Polsce jest o ponad połowę niższa a w Ciechanowie większość zarabia około 2600 brutto a słyszałem że prezydentem zostaje się nie dla pieniędzy tylko z chęci zrobienia czegoś dla np miasta itd i proszę nie porównywać pracy bycia prezydentem wójtem burmistrzem do np kierowcy tira czy pani w biedronce,ani nie pisać jakim to trzeba być mądrym na takim stanowisku,bo przy pracy fizycznej to bycie politykiem jest leżeniem.

  • konrad - niezalogowany 2018-12-07 22:25:46

    Tak, tak wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Ja pracowałem fizycznie bardzo ciężko, teraz pracuje nie siła mięśni tylko głowa. I co ? I w jednym i drugim przypadku jest ciężko. Ktoś kto nie wie co znaczy wystąpić publicznie, poprowadzić szkolenie pisze na forum że jak zapiepsza fizycznie ma ciężej. Gucio prawda. Zanim ludzie zaczniecie oceniać postawcie się w roli gospodarza naszego miasta i presji jaką trzeba przyjmować na klatę. 7 tyś na rękę dużo? Żarty powinien zarabiać 15.

  • gość 2018-12-11 13:40:35

    Jak za udawanie bycia prezydentem to jest zdecydowanie za dużo

Dodajesz jako: |

Samorząd, Miasto Ciechanów - więcej informacji