:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C bezchmurnie

Gang Śródmieście najeżdża na Zgrzyt

Kiedy: 2018-01-05 , godzina: 20:00 | Gdzie: Fabryka Kultury ZGRZYT Narutowicza 4 a

Koncerty, Śródmieście najeżdża Zgrzyt - zdjęcie, fotografia

Już w najbliższy piątek (5 stycznia) w Fabryce Kultury ZGRZYT wystąpi GANG ŚRÓDMIEŚCIE.

Zespół powstał 8 marca 2017 r. w Dzień Kobiet. Tworzą go: muzyczka i aktorka Karolina Czarnecka (znana z brawurowego wykonania piosenki Koka Hera Hasz Lsd na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej), basistka i wokalistka Magda Dubrowska oraz multiinstrumentalistka Nela Gzowska. Dziewczyny kontynuują tradycję kobiecego gangu, który grasował po Warszawie na początku XX w. W jego kodeksie zapisane było: bronić przed przemocą, wymierzać sprawiedliwość, walczyć o swoje prawa. Członkinie gangu spotykały się na tajnych zebraniach, podczas których pisały hymny i zaangażowane pieśni. Gang Śródmieście tworzy współczesne protestsongi na podstawie historii, które wysyłają mu w mailach kobiety, dzieląc się swoimi przeżyciami. Są to osobiste wyznania, m.in. dziewczyny, która decyduje się zmniejszyć piersi; basistki, konfrontującej się na co dzień z muzycznym światem zdominowanym przez mężczyzn czy kobiety, która lubi oglądać pornografię.

Gang Śródmieście działa w myśl idei DIY. Dziewczyny same komponują muzykę i piszą teksty, tworzą bity i teledyski. 24 listopada 2017, nakładem Karrot Kommando ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany "Feminopolo". To kalejdoskop kobiecości, ironia miesza się z powagą, liryczność z drapieżnością, punk z techno, a szanty z hip-hopem. Podstawą są bity Gzowskiej, wszystko spajają mocne gitarowe brzmienia i mieniący się głos Czarneckiej. Całości dopełnia brudny wokal Dubrowskiej. Gang powstał z potrzeby siostrzeństwa. To próba odczytania na nowo definicji kobiecości i rytuałów związanych z płcią.

(fot. FB/Zgrzyt)

Gang Śródmieście najeżdża na Zgrzyt komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl

Koncerty, Ciechanów - więcej informacji