:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C całkowite zachmurzenie

Dzień Bluesa w Zgrzycie - koncert Why Ducky ?

Kiedy: 2018-09-14 , godzina: 20:00 | Gdzie: Fabryka Kultury Zgrzyt

Koncerty, Dzień Bluesa Zgrzycie koncert Ducky - zdjęcie, fotografia

Coroczne obchody Dnia Bluesa w Zgrzycie na dobre zapisały się w kalendarzu ciechanowskich imprez bluesowych. Nie inaczej będzie w tym roku. Spotykamy się w piątek, 14 września, a naszym gościem będzie zespół Why Ducky ?


Historia zespołu sięga początku 2002 roku. Pięcioosobowy gitarowy skład powstał wCiechanowie i szybko zadebiutował podczas piątej odsłony festiwalu Spring Blues Night w maju tegoż roku.
Grali wówczas zarówno swoje kompozycje, jak też sztandarowe i flagowe covery z czystej klasyki gatunku .Szybkie i spontaniczne zmiany personalne przyniosły też kolejne i inne spojrzenie na rozwój. Dziś Why Ducky? to naprawdę zespół dużego formatu, można by rzec big band! Rozbudowana sekcja dęta, organy Hammonda. 8 przystojnych facetów potrafi ostro narozrabiać i wypchnąć ze sceny do społeczeństwa potężną ścianę dźwięków urokliwych i różnorodnych. Na pewno jest blues, jazz, funk , swing i ... rock n roll w odpowiednich proporcjach.


Why Ducky? regularnie pojawiają się na dużych festiwalach bluesowych, zaczarowanych m.in. Suwałki Blues Festival; Rawa Blues Festival; Las, Woda i Blues; Toruń Blues Meeting; Toruń
Bydgoszcz Harmonica Bridge; Olsztyńskie Noce Bluesowe; Lauba Pełno Bluesa; Jesień z Bluesem;Spring Blues Night.


Duża forma, równie duża radość grania i efekty łatwe do przewidzenia. Zespół nieszablonowy, niesztampowa muzyka poszukująca. Po pierwszym wydawnictwie „The Mo” z końca 2010 r. nadszedł czas na w pełni autorski drugi album planowany na rok 2018. WD? cieszą się z każdego koncertu, okazji poznania kolejnych przyjaciół zespołu.

Obecny skład:
Stanisław Antośkiewicz - wokal, harmonijka
Daniel Grzeszykowski - saksofon tenorowy
Wojciech Jabłoński - saksofon barytonowy
Przemysław Korpalski - trąbka
Artur Mikołajski - organy Hammonda, piano
Sławomir Burakowski - gitara
Piotr „Lemon” Kowalski - gitara basowa
Jarek Gaś - perkusja

Koncert rozpocznie się o godz. 20:00.

Dzień Bluesa w Zgrzycie - koncert Why Ducky ? komentarze opinie

  • gość 2018-09-12 14:46:43

    przybędę posłuchać, szkoda tylko że ze starej ekipy pozostało już tak niewielu....

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl

Koncerty, Ciechanów - więcej informacji