:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C bezchmurnie

Dziady Kazimierskie I Zgrzyty Zdartej Płyty - idealny pomysł na sobotę

Kiedy: 2017-10-14 , godzina: 20:00 | Gdzie: Fabryka Kultury ZGRZYT Narutowicza 4 a

Koncerty, Dziady Kazimierskie Zgrzyty Zdartej Płyty idealny pomysł sobotę - zdjęcie, fotografia

Ciechanowskie Baby, Ciechanowskie Dziady. Będzie dziadowanie - nie ma na to rady! Już w sobotę, 14 października, o godz. 20:00 w Fabryce Kultury Zgrzyt.

Dziady Kazimierskie to projekt niezwykły. Powołany do życia przez muzyków z dużym doświadczeniem scenicznym - członkowie DK grali bądż grają  m.in w Łąki Łan, November Project , Post Regiment, El Banda, RUTA) i wiele innych. Połączyła ich wspólna pasja do muzyki i miłość do urokliwego Kaziemierza Dolnego. Członkowie Dziadów są współorganizatorami festiwalu Kazimiernikejszyn. Sami swoją muzykę określają jako knajacki folk wąwozowo - barowy. Jest to napewno unikalne zjawisko polskiej sceny… trudno powiedzieć której konkretnie, ale na pewno tej fajnej. Żeby była szufladka powiedzmy, że to uliczny folk, żeby było jakieś porównanie to niech będzie że RUTA spotyka Gogol Bordello nad kuflem „Perełki”, choć to tylko kawałek prawdy o tym fenomenie…
„Dziadowską” muzykę poznajemy w wykonaniu znanych warszawskich załogantów, którym zbrzydła, lekko zasmrodzona aglomeracja stołeczna i pokochali smak „Perły” na dalekiej prowincji. Przypomnieli sobie o nasączonych pijackim artyzmem dziewiczych zakątkach Kazimierza Dolnego, skąd niektórzy z nich pochodzą. Aczkolwiek przewijające się w ich piosenkach wątki „kazimierskie” mają też swój wymiar uniwersalny. Nie musicie się znać ani na Kazimierzu Dolnym ani na Kazimierzu Wielkim i Esterce, żeby się nieźle bawić przy tych piosenkach. Przy czym zabawę generuje zarówno ludyczny charakter melodii, jak i specyficzny dowcip bijący z tekstów oraz osobowość wokalisty-wodzireja tej jedynej w swoim rodzaju trupy artystyczno-akustyczno-punkowej.

Po koncercie zapraszamy na drugą edycję imprezy ZGRZYTY ZDARTEJ PŁYTY. Jak wskazuje nazwa królowała będzie tam muzyka grana z winyli, którą serwował będzie DJ SIAH. Od lat z powodow życiowo - kulturalno - zawodowych przemieszcza się On pomiędzy Nowym Dworem a Londynem. W wolnych chwilach pakuje swoje płyty i odwiedza ZGRZYT z czego bardzo się cieszymy. Gra muzykę taneczną z lat 80,90 i 2000 choć zdarzają się też prawdziwe old skule pomieszane z punk rockiem,ska, reggae i hiphopem. Kto był na pierwszej edycji imprezy w lipcu wie, że warto. Kto nie był, ma szansę to nadrobić. 
Sobotni wieczór i noc warto spędzić w ZGRZYCIE. Zapraszamy.

 

info:last.fm

Dziady Kazimierskie I Zgrzyty Zdartej Płyty - idealny pomysł na sobotę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się