:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C bezchmurnie

Do czego służą odżywki białkowe i jakie są ich rodzaje?

Inne Sporty, czego służą odżywki białkowe jakie rodzaje - zdjęcie, fotografia

Wiele osób, które pragnie mieć pięknie wyrzeźbione ciało, decyduje się na zażywanie przeróżnych odżywek białkowych. Dlaczego są one tak ważne i czy naprawdę mają jakiś realny wpływ na mięśnie osób, które trenują? Koniecznie trzeba znać odpowiedź na te pytania, jeszcze przed sięgnięciem po nie. Przydatne będzie też poznanie dostępnych rodzajów odżywek białkowych.

Odżywka białkowa a ludzki organizm

Stosowanie odżywek białkowych stało się bardzo popularne. Wiele osób jednak nie zdaje sobie w ogóle sprawy z tego, czy powinny je stosować, czy też nie. W konsekwencji mogą przyswajać zbyt wiele białka w ciągu dnia, co przecież także nie jest zdrowym rozwiązaniem. Najważniejsze jest zatem trzymanie się dziennej dawki zapotrzebowania na białko. Istnieją dwa sposoby, które umożliwiają przyswajanie białka:

- bezpośrednie zjadanie go w pokarmie,
- lub też spożywanie odżywek białkowych.

Wiele osób, które uprawiają sport decyduje się właśnie na te drugie rozwiązanie. W końcu nie zawsze jest możliwość regularnego zażywania akurat takiej dawki białka, jaką potrzebuje nasz organizm. Dlatego suplement będzie dobrym rozwiązaniem. Tym bardziej że dziś możemy go bardzo łatwo zakupić, np. wchodząc na musclepower.pl/. Najważniejsze jest jednak dobranie takiego rodzaju, który będzie nam najbardziej odpowiadać. Oprócz poprawy naszego zdrowia będziemy wpływać także na rozbudowę naszej tkanki mięśniowej. Dlatego też w połączeniu z odpowiednio dobranym treningiem, możemy osiągnąć naprawdę zadziwiające efekty. Koniecznie trzeba pamiętać o tym, aby wyliczyć prawidłowo ilość odżywki białkowej, którą powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi. Przy czym trzeba tam zwrócić uwagę na wiek, płeć oraz ilość aktywności fizycznej.

Rodzaje odżywek białkowych

Wybranie konkretnej odżywki białkowej nie jest sprawą prostą. Wszystko przez to, że na rynku jest ich tak wiele. Dlatego posiadanie wiedzy z tego zakresu wydaje się być koniecznością. W końcu każde białko przyswaja się inaczej i dopasowanie go jest niezmiernie ważne. Wiele osób, które zażywa odżywki białkowe zwraca też dodatkowo uwagę na ich smak oraz sposób spożywania. Im szybciej można je przygotować, tym lepiej. Nie przedłużając dłużej, poniżej zostały przedstawione najpopularniejsze rodzaje odżywek białkowych, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Najczęściej dostępne typy odżywek białkowych

- białko wołowe – zawartość białka do 90%, szybkie wchłanianie, ma bardzo wysoką jakość,
- izolat białka serwatkowego – zawartość białka do 90%, bardzo szybko się wchłania, mało tłuszczu i węglowodanów,
- kazeina micelarna – wchłania się bardzo długo, około 7 h, zalecane, aby stosować na noc,
- koncentrat białka serwatkowego – zawartość białka do 80%, pochodzi z mleka, bardzo smaczny,
- hydrolizat białka serwatkowego – zawartość białka dochodzi nawet do 95%, niezwykle szybkie wchłanianie, śladowe ilości tłuszczu, czy też węglowodanów,
- białko jajeczne – wolne wchłanianie, zawartość białka do 65%, spożywać przed snem.

tekst partnera EACTIVE