:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C całkowite zachmurzenie

Czy w Ciechanowie jest teatr?

Od czasu do czasu słyszymy lub czytamy w redakcji „a teatru w Ciechanowie nadal nie ma”. Otóż jest drodzy Czytelnicy. Jest nawet kilka, ale dziś tylko o jednym, a to z okazji ostatniej premiery.

Teatr Rozmyty Kontrast zaprosił 9 września ciechanowską publiczność na „Imieniny Pana Dyrektora”. Jak to zwykle na imieninach bywa, było gwarno i wesoło. Ale zaskoczyła frekwencja. Osób, chcących uczestniczyć w imprezie było bowiem aż nadto. Wchodząc na salę w PCKiSz tuż przed przedstawieniem, słyszeliśmy głośne „nie ma już miejsc, przykro mi” padające z ust prowodyra tego zdarzenia. Kilka osób chcących złożyć życzenia panu Dyrektorowi, niestety odeszło z kwitkiem.

Pełna sala, na scenie piękna scenografia wprowadzająca w czas wydarzeń, a w głowie pytanie – właściwie co to za tekst? Czy choćby w warstwie scenariusza to co zaraz się wydarzy będzie ogólnie mówiąc – dobre?

Było. Dobry, nieznany szerokiej publiczności tekst. Do tego dobra reżyseria i odpowiednie poprowadzenie postaci. Świetne wręcz kostiumy i charakteryzacja, które nie przystawały do przymiotnika „amatorski” w nazwie zespołu. Aktorsko, poziom dużo lepszy niż amatorski. Całość zrobiona ze smakiem, bez żenujących momentów, które często spotykam w komediach (nawet tych wystawianych przez zawodowe teatry). Ciechanów nie powinien mówić o braku teatru, tylko uczestniczyć, bo jest w czym.

Żeby nie było za słodko, muszę dodać łyżeczkę dziegciu. Właściwie jedyne, co mi przeszkadzało, co utrudniało odbiór, to po pierwsze: nagłośnienie. Niestety jeden z głośników przez większość czasu nie działał. Druga sprawa, nieco powiązana, to dykcja i emisja głosu. Są to pola do rozwoju dla zespołu. Nie zrażajcie się, po prostu trenujcie! Bo jest tak, że jak widz siedzi w wygodnym fotelu w sali widowiskowej i jest na spektaklu, to nie może się zastanawiać nad tym co właśnie aktor powiedział. Słowa mają wywoływać określone emocje, ale żeby to robić muszą być precyzyjnie wyrażone.

Sam spektakl to opowieść o władzy i o tym jak może się zmienić nawet najbardziej poczciwa osoba, która jej zasmakuje. Osadzony w realiach budowy Polski Ludowej, nabiera tym silniejszego wyrazu. Dyrektor wytwórni fonograficznej gdzieś w białostockim, nie chce wypuścić projektu młodego inżyniera. Jak się później okazuje, upór dyrektora i trwające już bardzo długo konflikty w zakładzie pracy, doprowadzają do zabawnych perypetii. Wszystko dzieje się akurat w dzień imienin „naszego kochanego pana Dyrektora”.

Przedstawienie z rodzaju tych, które znacząco umilają wieczór, pozwalają wejść w inny świat. Ale jak to w komedii bywa, jako widzowie przeglądamy się w krzywym zwierciadle, które zostało ustawione w odpowiedni sposób przez zespół Teatru Rozmyty Kontrast i reżysera – Andrzeja Liszewskiego.

Czy w Ciechanowie jest teatr? komentarze opinie

 • gość 2018-09-13 17:49:56

  Jest jak się młodzież napije w godzinach wieczornych wszystko można tam oglądać na placu Jana Pawła

 • Fszystko+ - niezalogowany 2018-09-13 19:24:51

  Jest tylko kino i to coraz wieksze.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-13 19:54:43

  Dziękujemy za recenzję na poziomie licealisty. Nic dziwnego, że autor wstydzi się pod nią podpisać.

 • Gabryśka Niezapolska - niezalogowany 2018-09-13 21:16:18

  Panie aktorki powinny popracować nad głosem. To już kolejny spektakl, podczas którego wszystkie mówią\ krzyczą tak wysokimi głosami, że trudno skupić się na treści wypowiedzi. Bardzo denerwujące. I akcent! Proszę dziewczyny popracujcie nad akcentem, bo zwyczajne mówicie brzydko po polsku. Ale i tak Was lubię oglądać.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-14 07:46:03

  Teatr to piękna sprawa, ale jak zachęcić ludzi żeby zamiast kina wybrali teatr to jest sztuka!

 • Gość - niezalogowany 2018-09-14 12:32:06

  Tą w niebieskiej sukience chętnie wezmę na warsztat.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl

Teatr, Ciechanów - więcej informacji