:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

Czy pieniądze są najważniejsze?

Felietony, pieniądze najważniejsze - zdjęcie, fotografia

To pytanie zapewne nurtuje wiele osób w naszym społeczeństwie. Do nas uparcie powraca w końcówce roku. A nie jest to jedyne pytanie w tym okresie.

Towarzyszą mu takie pytania jak: Jaką misję mają włodarze miast i gmin oraz pracownicy podległych im urzędów? Czy celem ich działania jest tylko nadzór nad inwestycjami, czy też powinno im przyświecać coś więcej? Czy misja zatytułowana „wspieranie budowy odpowiedzialnego społeczeństwa obywatelskiego” jest wpisana w pozycję jaką zajmują, czy jest to tylko i ewentualnie ich dobra wola?

Dla budowania odpowiedzialnego społeczeństwa konieczni są wolontariusze, czyli osoby, które poświęcają swój wolny czas i swoje emocje dla jakiegoś dobra. W przypadku o którym piszemy tym dobrem jest dobro zwierząt. W tym obszarze wolontariusze podejmują wiele ważnych działań, takich jak np. praca w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Przychodzą w każdym tygodniu, mają swoje psy pod swoją opieką, poświęcają czas na ich socjalizację, szukają im domów – wkładają serce w swoją pracę. I nagle jakiemuś urzędnikowi przychodzi do głowy, że może by tak zaoszczędzić kilka złotych i na skutek tej myśli podejmuje decyzję o zabraniu psów ze schroniska w inne, tańsze miejsce. W miejsce, w którym nie ma wolontariuszy. Miejsce, z którego psy nie wychodzą do adopcji. Czy taki urzędnik zdaje sobie sprawę co robi nie tylko tym psom, ale także tym wolontariuszom? Czy zachęca ich do dalszej pracy? Czy zachęca inne osoby do podejmowania pracy wolontariackiej?

A może wolontariat wcale nie jest dobrem, które należy cenić? Może energia społecznego, bezinteresownego działania nie ma znaczenia dla jakości naszego życia? Może najwyższym dobrem są pieniądze?

W tym roku jako prezent gwiazdkowy otrzymujemy informację o zamiarze przeniesienia 21 psów z terenu gminy Glinojeck, znajdujących się w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Pawłowie, do schroniska w Radysach. Jest to dla nas tym bardziej bolesne, że bardzo dobrze nam się współpracowało z tą gminą w realizacji akcji sterylizacji suczek wiejskich.

Chcemy uratować przed Radysami te 21 psów. Szukamy im pilnie domów, wśród nich są takie, które mają bardzo małe szanse przeżycia najbliższych kilku miesięcy w schronisku w Radysach. Są też takie, które mają duże szanse na dobry dom. Możesz pomóc – adoptuj. Telefon do schroniska w Pawłowie - (23) 611 13 59.

https://www.facebook.com/schroniskopawlowo/

fot. Pexels

Czy pieniądze są najważniejsze? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl

Felietony, - więcej informacji