:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C bezchmurnie

Ciechanowianin stracił kilkadziesiąt tysięcy zł. Oszuści chcieli naciągnąć jeszcze kilka osób

Sprawy kryminale , Ciechanowianin stracił kilkadziesiąt tysięcy Oszuści chcieli naciągnąć jeszcze kilka osób - zdjęcie, fotografia

We wtorek (12 czerwca) co najmniej kilkoro mieszkańców Ciechanowa i okolic otrzymało telefony od "funkcjonariuszy" Centralnego Biura Śledczego Policji. Przekonywali, że usiłują zatrzymać nieuczciwego pracownika banku, a tymczasem sami dokonywali oszustw.

Po raz kolejny oszuści zagościli w powiecie ciechanowskim. Tym razem działali metodą "na funkcjonariusza CBŚP". W sumie do Komendy Policji w Ciechanowie zgłosiło się dziewięć osób, które otrzymały podejrzane telefony. Niestety jeden z mieszkańców uwierzył naciągaczom i stracił oszczędności.

Do 68-latka zatelefonowała kobieta, która podała się właśnie za funkcjonariuszkę CBŚP. Oszustka podała swoje imię, nazwisko, stopień a nawet numer służbowy. Mało tego, poprosiła żeby ciechanowianin zweryfikował jej dane, dzwoniąc pod numer 997. Mężczyzna wykręcił numer, jednak nie rozłączył rozmowy. Tym samym w słuchawce odezwał się mężczyzna, również udający policjanta, który oświadczył, że znajdujące się na koncie oszczędności mieszkańca Ciechanowa są zagrożone.

Oszust zapewniał, że funkcjonariusze prowadzą właśnie działania zmierzające do zatrzymania nieuczciwego pracownika banku. "Poradził" 68-latkowi by ten, jeżeli nie chce stracić pieniędzy, założył nowe konto z dostępem do internetu. - W międzyczasie poprosił też ofiarę o nr telefonu komórkowego, przez który prowadzona była dalsza rozmowa. Zdezorientowany mężczyzna zgodnie z poleceniami wypłacił gotówkę i wpłacił pieniądze na nowe konto internetowe. 68-latek był cały czas instruowany przez telefon komórkowy, co ma robić i jakie czynności wykonywać krok po kroku - wyjaśnia Jolanta Bym z KPP Ciechanów. Tym sposobem oszuści uzyskali od ciechanowianina dane potrzebne do wykonania przelewu internetowego i wykonali dyspozycje przelewu na inne konto. Poszkodowany stracił w ten sposób kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że nigdy nie proszą o zaangażowanie własnych pieniędzy w jakiekolwiek akcje. Dlatego po otrzymaniu podobnego telefonu, należy się rozłączyć lub wykonać połączenie z innego aparatu telefonicznego na numer 997 lub 112, aby zawiadomić o tym policję.

(fot. mazowieckapolicja.gov.pl)

Ciechanowianin stracił kilkadziesiąt tysięcy zł. Oszuści chcieli naciągnąć jeszcze kilka osób komentarze opinie

 • XDD - niezalogowany 2018-06-13 19:13:33

  Ale trzeba być pierdo*%#ą tępą dzidą żeby się na to złapać XDD pozdro dla dziadziny

 • Gość - niezalogowany 2018-06-13 20:47:11

  A na h. dziadkowi kilkadziesiąt tysięcy? Młodzi się zabawią przynajmniej.

 • Gość - niezalogowany 2018-06-13 20:59:41

  Jaki bank był przynetą? Cos tych kilkoro ludzi musiało łączyć, tylko co ? Jeden wspolny bank?

 • Weronika - niezalogowany 2018-06-14 08:12:19

  Co raz częściej słyszymy o takich oszustwach. Teraz z okazji Mundialu popularne są oszustwa z biletami. Czytałem o tym tutaj: https://dziennikarstwoobywatelskie.pl/swiat/oszusci-nie-proznuja-wygrales-bilet-na-mundial-uwazaj/ W dzisiejszych czasach trzeba uważać na tego typu manipulacje gdyż łatwo w nie uwierzyć.

 • gość 2018-06-14 08:31:53

  do XDD Człowieku zastanów się co piszesz teraz jest tyle sposób na oszustwo,że nawet taki cwaniak i mądrala jak ty by się dał nabrać. Więc się nie wypowiadaj jak nie masz nic mądrego do powiedzenia gimnazjalisto. współczuję starszemu Panu.

 • gość 2018-06-14 13:12:39

  dziwne , że nabierają się starsi a w tle służby państwowe typu POLICJA,CBŚ,CBA.czy to znaczy ,że ufają im czy uważają za skorumpowane?

 • Robert Sobczyk - niezalogowany 2018-06-15 08:46:26

  Oszuści nie tylko działają w realnym świecie, ale i wirtualnym. Przestrzegam teraz, aby uważać jak kupujemy bilety na mundial. https://dziennikarstwoobywatelskie.pl/swiat/oszusci-nie-proznuja-wygrales-bilet-na-mundial-uwazaj/ Oszuści zawsze znajdą sposób, aby naciągnąć nawet najbardziej uczciwych ludzi.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl