:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C bezchmurnie

Ciechanowianie po raz ósmy wrzucili na luz [wideo/zdjęcia]

Pary królewskie, księżniczki i rycerze, damy dworu i giermkowie znaleźli się w barwnym korowodzie, który w piątek (8 czerwca) przeszedł ulicami Ciechanowa. To wszystko w ramach ósmej edycji imprezy "Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus".

W tym roku wydarzenie odbywało się pod hasłem "Na królewskim dworze", dlatego wśród przebierańców dominowały stroje utrzymane właśnie w tej stylistyce. Tradycyjnie ciechanowianie rozpoczęli wrzucanie na luz od wspólnego przemarszu ulicami miasta. W barwnym i rozśpiewanym korowodzie znalazło się kilkaset osób. Ciąg dalszy imprezy odbył się na Placu Jana Pawła II, gdzie na uczestników czekały pokazy, koncerty, animacje i wiele innych atrakcji.

Punktem kulminacyjnym tegorocznej edycji było uroczyste odsłonięcie Pomnika Pierwszego Ciechanowskiego Rycerzyka, który stanął przed ciechanowskim zamkiem. Organizatorzy zapowiadają, że to pierwsza ale nie ostatnia tego typu rzeźba w Ciechanowie, która zapoczątkuje jednocześnie tzw. trakt rycerski.

- Dziękuję wszystkim uczestnikom imprezy VIII Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus - pięknym księżniczkom, dzielnym rycerzom, całemu królewskiemu orszakowi tym, którzy tak pięknie prezentowali się w korowodzie, tym widzom, którzy nas podziwiali i do nas się uśmiechali, tym wszystkim, którzy nam pomagali. Ciechanów po raz kolejny udowodnił, że jest wyjątkowym miastem, w którym spełniają się marzenia - napisała na facebookowym profilu wydarzenia jego organizatorka, Alicja Gąsiorowska.

(fot. Grzegorz Hoffman)

Ciechanowianie po raz ósmy wrzucili na luz [wideo/zdjęcia] komentarze opinie

  • Zalogowany- czy - niezalogowany 2018-06-12 15:27:13

    Super

Dodajesz jako: Zaloguj się