:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C bezchmurnie

Ciechanów wciąż czeka na dekomunizację ulic, Glinojeck ma ją już za sobą. Zmieniono dwie nazwy

Samorząd, Ciechanów wciąż czeka dekomunizację Glinojeck sobą Zmieniono nazwy - zdjęcie, fotografia

Rada Miejska w Glinojecku podjęła uchwałę w sprawie zmian nazw dwóch ulic położonych na terenie miasta. Było to konieczne z uwagi na tzw. ustawę dekomunizacyjną.

Instytut Pamięci Narodowej wskazał na terenie Glinojecka dwie ulice, których nazwy w jego opinii podlegają zapisom Ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy jednostek organizacyjnych, jednostek pomocniczych gminy, budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz pomniki. Zgodnie z wytycznymi IPN-u do września zmienione musiały zostać nazwy ulic Walki Młodych oraz Marcelego Nowotki.

Przed sporządzeniem stosownego projektu uchwały, z mieszkańcami wymienionych ulic przeprowadzono konsultacje, podczas których była możliwość zgłaszania własnych propozycji nowych nazw. Ostatecznie zaproponowano, by ulica Walki Młodych zmieniała nazwę na Wspólną, natomiast Marcelego Nowotki - na ul. Wolności. Do propozycji mieszkanców przychylili się radni, którzy 14 głosami za, przy 1 przeciw, podjęli uchwałę w sprawie nadania ulicom nowych nazw.

Przypomnijmy, że do września podobną uchwałę muszą podjąć radni Rady Miasta Ciechanów. Jak już informowaliśmy tu IPN uznał, że dekomunizacji podlegają nazwy czterech ulic: Gwardii Ludowej, Michała Gwiazdowicza, Kazimierza Pijanowskiego, Kazimierza Tomaszewskiego oraz Osiedla Świerczewskiego. Głosowanie nad nowymi nazwami najprawdopodobniej odbędzie się podczas sierpniowych obrad.

(fot. UMiG Glinojeck)

Ciechanów wciąż czeka na dekomunizację ulic, Glinojeck ma ją już za sobą. Zmieniono dwie nazwy komentarze opinie

 • Leon - niezalogowany 2017-08-11 18:51:37

  Nowe nazwy ulic: płk.Kuklińskiego, Lecha Kaczyńskiego, Chrystusa króla Polski, kota Alika, Żołnierzy wyklętych, Katastrofy smoleńskiej i wiele innych

 • Gość - niezalogowany 2017-08-11 21:29:22

  Nie ma ważniejszych spraw w tym ciechamówku ,niż zmiana nazw ulic...??? Śmieszne

 • gość 2017-08-12 11:21:35

  Ciechanów czeka? Oszołomstwo czeka.Nic mnie nie mówiła nazwa Mieszkowski,tak jak nic mnie nie mówi nazwa Kiciński.Ponumerować i spoko.

 • kolos - niezalogowany 2017-08-13 16:57:49

  Czekamy. Zmieniajcie! Dość już tych czerwonych pająków!

 • Leon - niezalogowany 2017-08-13 21:45:10

  Kolos ty deblu

 • Leon - niezalogowany 2017-08-13 21:48:44

  POPRAWKA......Kolos ty szmaciarzu, jesteś pisowską szmata

Dodajesz jako: Zaloguj się